Absinthorix wrote:Mně právě přišly oboje identické, až na pozici amputace/utržení, jedna v lokti a druhá v půlce kosti pažní
Možná máš pravdu, asi vidím to, co očekávám, že uvidím.
Pozor! Spoiler pro ty, kdo neviděli zatím odvysílané díly 2. série!
Jinak k těm nesrovnalostem s knihou. Podle mého je seriál točen na vážně hodně kvalitní úrovni a baví mě se na něj dívat. Nicméně v porovnání s první sérií, kde se většina důležitějších postav i událostí vyskytovala v podstatě nezměněna, v sérii druhé je opravdu hodně věcí změněno. Pravděpodobně je to kvůli tomu, že druhá kniha je rozsáhlejší a je v ní ještě více postav. Pochopitelně se tak jisté věci musely zjednodušit.
Kupříkladu Dany nikdo draky neukradl, její služka Doreah zemřela už v poušti, v Quartu byly tři kupecké spolky a ani jeden z nich nechtěl s čaroději nic mít.
Jon Ygritte nikde nehonil, jen ji pustil a pak se vrátil se zpátky k Qhorinovi. A pak dostal za úkol se k divokým přidat, protože už bylo té skupince jasné, že je dostihnou. Musel pak dokázat svá slova tím, že Qhorina zabil v souboji.
Bran a Rickon měli na návštěvě syna a dceru lorda Reeda a ti mu pomohli pochopit jeho dvojakost (vlk/člověk), Oša byla spíš vedlejší. Sera Rodrika nezabil Theon, ale zemřel úplně za jiných okolností, které teprve přijdou.
Lord Tywin nebyl takový dobrák, jak ho ve filmu líčí a Arya mu nesloužila jako šenk. Tady bych spoileroval, takže už nic psát nebudu.
Největší zásah dostali Tullyové a úplně vynechané Řekotočí, kterým je v knize věnováno hned několik kapitol.
Určitě to zdaleka není všechno. Ale chápu, že škrty se udělat musely, protože jinak by byl seriál dvojnásobně dlouhý a ten, kdo to nečetl, by se v tom nedokázal dobře zorientovat.
Další věc je to, že v 2. knize se třeba čtenář nedozví nic o tom, že Renly a Loras byli milenci.
