Page 34 of 96

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 15:12 14. May 2012
by Absinthorix
Ale dobře on... mistr Theon to vzal z gruntu :lol:

jen by mě zajímalo proč jednomu chyběla pravá a druhýmu levá packa... se jim nechtělo vymýšlet víc figurín a pleskli tam jednu zepředu a zezadu s více a méně fiklou? Teda čekal bych větší invenci 8)

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 15:45 14. May 2012
by KaTo
Absinthorix wrote:Ale dobře on... mistr Theon to vzal z gruntu :lol:

jen by mě zajímalo proč jednomu chyběla pravá a druhýmu levá packa... se jim nechtělo vymýšlet víc figurín a pleskli tam jednu zepředu a zezadu s více a méně fiklou? Teda čekal bych větší invenci 8)
Theon is The Master of Troll. Vytrollil všechny. Vzal nějaký bezejmený NPC, trochu je opucoval, esteticky vylepšil a všichni mu žerou, že killnul PC.
Teď hezky sedí na zadku a baví se flamem.

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 15:51 14. May 2012
by zachy
Absinthorix wrote:Ale dobře on... mistr Theon to vzal z gruntu :lol:

jen by mě zajímalo proč jednomu chyběla pravá a druhýmu levá packa... se jim nechtělo vymýšlet víc figurín a pleskli tam jednu zepředu a zezadu s více a méně fiklou? Teda čekal bych větší invenci 8)
A obě těla měly stejnou barvu že? :mrgreen: Asi měli fakt stejné figuríny :D

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 15:54 14. May 2012
by Absinthorix
A hlavně byly stejně vysoké... pokud chtěl(i) působit věrohodně, měla být jedna o něco menší, ale co už - účel to evidentně splnilo :lol:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 15:59 14. May 2012
by Aulus
Absinthorix wrote:A hlavně byly stejně vysoké... pokud chtěl(i) působit věrohodně, měla být jedna o něco menší, ale co už - účel to evidentně splnilo :lol:
Podle mě byla jedna o něco menší. A v knížce taky byla. I když pravda je, že v knížce je hodně věcí dost jinak.

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 16:06 14. May 2012
by Absinthorix
Mně právě přišly oboje identické, až na pozici amputace/utržení, jedna v lokti a druhá v půlce kosti pažní

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 16:06 14. May 2012
by pavad
Aulus wrote:Podle mě byla jedna o něco menší. A v knížce taky byla. I když pravda je, že v knížce je hodně věcí dost jinak.
Amen.

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 16:29 14. May 2012
by Aulus
Absinthorix wrote:Mně právě přišly oboje identické, až na pozici amputace/utržení, jedna v lokti a druhá v půlce kosti pažní
Možná máš pravdu, asi vidím to, co očekávám, že uvidím.

Pozor! Spoiler pro ty, kdo neviděli zatím odvysílané díly 2. série!
Jinak k těm nesrovnalostem s knihou. Podle mého je seriál točen na vážně hodně kvalitní úrovni a baví mě se na něj dívat. Nicméně v porovnání s první sérií, kde se většina důležitějších postav i událostí vyskytovala v podstatě nezměněna, v sérii druhé je opravdu hodně věcí změněno. Pravděpodobně je to kvůli tomu, že druhá kniha je rozsáhlejší a je v ní ještě více postav. Pochopitelně se tak jisté věci musely zjednodušit.
Kupříkladu Dany nikdo draky neukradl, její služka Doreah zemřela už v poušti, v Quartu byly tři kupecké spolky a ani jeden z nich nechtěl s čaroději nic mít.
Jon Ygritte nikde nehonil, jen ji pustil a pak se vrátil se zpátky k Qhorinovi. A pak dostal za úkol se k divokým přidat, protože už bylo té skupince jasné, že je dostihnou. Musel pak dokázat svá slova tím, že Qhorina zabil v souboji.
Bran a Rickon měli na návštěvě syna a dceru lorda Reeda a ti mu pomohli pochopit jeho dvojakost (vlk/člověk), Oša byla spíš vedlejší. Sera Rodrika nezabil Theon, ale zemřel úplně za jiných okolností, které teprve přijdou.
Lord Tywin nebyl takový dobrák, jak ho ve filmu líčí a Arya mu nesloužila jako šenk. Tady bych spoileroval, takže už nic psát nebudu.
Největší zásah dostali Tullyové a úplně vynechané Řekotočí, kterým je v knize věnováno hned několik kapitol.

Určitě to zdaleka není všechno. Ale chápu, že škrty se udělat musely, protože jinak by byl seriál dvojnásobně dlouhý a ten, kdo to nečetl, by se v tom nedokázal dobře zorientovat.
Další věc je to, že v 2. knize se třeba čtenář nedozví nic o tom, že Renly a Loras byli milenci. :mrgreen:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 17:09 14. May 2012
by de Aers
Aulus wrote:,že Renly a Loras byli elfové. :mrgreen:
:)

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 17:17 14. May 2012
by Aulus
de Aers wrote:
Aulus wrote:,že Renly a Loras byli elfové. :mrgreen:
:)
Důkaz místo slibů!
Image

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 10:20 17. May 2012
by Molly23
Perfect Blue. Výborný anime film. Takovej psycho thriller. Musíte překousnout trošku divnej začátek, ale ten konec za to rozhodně stojí! Byl jsem moc překvapen!

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 10:05 19. May 2012
by G-ladiator
Nevlastníte někdo Babylon 5?

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 18:33 21. May 2012
by Prasokralik
Já z Tyriona nemůžu :D :D

Master troll

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 18:55 21. May 2012
by Aulus
Prasokralik wrote:Já z Tyriona nemůžu :D :D

Master troll
"He's not that little!" :mrgreen:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 18:56 21. May 2012
by Molly23
Tyrion je best :)...