Page 37 of 77

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Posted: 10:09 10. Oct 2013
by Barbar321
Našel jsem tu odkaz na Dwarf fortress a při čekání na NT jsem se rozhodl to zkusit.

Poradí mií někdo zkušený, jestli se ve hře dá nastavit nějak rychlost chodu hry? Pauza je fajn, ale asi by mi víc sedělo zpomalení na minimum a hra aby jela častěji. (možná až do toho proniknu, tak ten požadavek bude zcestný, ale teď na začátku by nižší rychlost byla fajn :cry: )

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Posted: 10:30 10. Oct 2013
by Fryn
Barbar321 wrote:Našel jsem tu odkaz na Dwarf fortress a při čekání na NT jsem se rozhodl to zkusit.

Poradí mií někdo zkušený, jestli se ve hře dá nastavit nějak rychlost chodu hry? Pauza je fajn, ale asi by mi víc sedělo zpomalení na minimum a hra aby jela častěji. (možná až do toho proniknu, tak ten požadavek bude zcestný, ale teď na začátku by nižší rychlost byla fajn :cry: )
Jediný způsob který jsem objevil, je hrát DF na nějakém prehistorickém stroji (v mém případě na erárním notebooku při návštěvách rodiny). To pak hra jela krásně stíhatelně, ale nejsem zase v DF až tak znalý a po této funkci jsem nepátral, tak bych si počkal na vyjádření povolanějšího (třeba sem nakoukne Pavad).

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Posted: 20:20 10. Oct 2013
by Molly23
Hra na kterou se dost těším!
http://www.youtube.com/watch?v=jo-uuawy9Ok

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Posted: 19:31 12. Oct 2013
by KaTo
Teď jsem týden ujížděl s klukama na prastarý hře - Vietkong :twisted: . Kdo nezná - je to česká hra z prostředí "války" ve Vietnamu, kde "kongy" namluvili skuteční Vietnamci :mrgreen: , žijící u nás.

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Posted: 20:02 12. Oct 2013
by Molly23
Já mám spolužáka co se jmenuje Viet Quanq :D... kódové označení Vietkong.

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Posted: 13:02 13. Oct 2013
by pavad
Barbar321 wrote:Našel jsem tu odkaz na Dwarf fortress a při čekání na NT jsem se rozhodl to zkusit.

Poradí mií někdo zkušený, jestli se ve hře dá nastavit nějak rychlost chodu hry? Pauza je fajn, ale asi by mi víc sedělo zpomalení na minimum a hra aby jela častěji. (možná až do toho proniknu, tak ten požadavek bude zcestný, ale teď na začátku by nižší rychlost byla fajn :cry: )
Ahoj,

primo zpomalit hru nejakym hernim udelatkem nejde. Muzes si ale velmi ucelne pomoci tim, ze si stahnes jednu (nebo vice) pomocnych utilitek, typicky utilitu, ktera pohled ve hre prevadi do 3D pohledu externiho programku. Ten 3D pohled zarucene zpomali. Pokud tak hodlas ucinit, doporucuji rovnou stahnout cely balicek, kde je vse predpripraveno, hledej kodova slova "LazyNewbPack DwarfFortres", z onoho balicku pak budes spoustet jak DF, tak externi utilitku (na zpomaleni) s nazvem "Chromafort". (mimochodem, soucasti baliku je take DwarfTherapist - vrele doporucuji pouzivat!)

Primo ve hre mas moznost zpomalit a pak jit po jednotlivych cyklech herniho casu. Typicky velmi vyhodne pro boje. Jednotlivy skok kupredu pak zalezi na nabindovani klaves, typicky je to bud tecka "." nebo vetsitko ">".

Kdyz tak se ozvi jestli nebude/neni neco jasne.

Pavel

PS: Nemej strach, na zacatku hra bezi jak o zivot rychle, ale jak se Ti zacnou v pevnosti mnozit kocky, trpaslici, psi a jina havet, nedejboze zacnes trochu experimentovat s prepoustenim/precerpavanim vody a k tomu se prokopes do dalsich pater podzemniho zivota (s obyvately s neskutecnou chuti na peceneho/rozplacleho/syroveho trpaslika), tak se hra zacne zpomalovat dost razantne.

PPS: Jeste jedna moznost jak zpomalit hru primo ve hre - nech si nagenerovat vetsi mapu. Ja na svem notebooku davam minimalni velikost 17x17 pro generovani svetove mapy, vetsi mi jede prilis pomalu. Ale vim ze i pro velmi silny stroj je mapa 64x64 tezky orisek.

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Posted: 13:04 13. Oct 2013
by pavad
Fryn wrote: To pak hra jela krásně stíhatelně, ale nejsem zase v DF až tak znalý a po této funkci jsem nepátral, tak bych si počkal na vyjádření povolanějšího (třeba sem nakoukne Pavad).
Nevim zda jsem povolanejsi, ale nakoukl jsem sem. ;)

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Posted: 09:47 14. Oct 2013
by Barbar321
pavad wrote:...
Díky moc za rady. Při projíždějí netu jsem na ten Lazy balíček narazil a kromě toho i na velmi užitečné tutoriály. Na základní principy je to opravdu nezbytné. A jak píšeš, ten Therapist je ke hře přímo nepostradatelný. Snad se v tom časem taky prokoušu a vytvořím fungující pevnost (zatím mám ubohý rekord 37-mi trpaslíků v pevnosti :wall: ). Poslední skončila jednoduše - provrtal jsem se hloub a všechny trpaslíčky mi sežral krokodýl. Holt moje velká armáda ho nedokázala rukama umlátit :roll: (to jsem netušil nic o pastích ani o přiřazení výzbroje a výstroje armádě)

Hra se mi ale tolik líbí, že jestli se spustí NT, tak možná i začnu hrát za trpaslíka :lol:

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Posted: 09:54 14. Oct 2013
by Diemo
*pokrizoval se*

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Posted: 10:04 14. Oct 2013
by Barbar321
Diemo wrote:*pokrizoval se*
Neboj, buranský trpaslík se hraje snáž, než vznešený elf (kterýho jsem nehrál) :lol:

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Posted: 14:28 14. Oct 2013
by Molly23
Arma 3 doma! Juchů!

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Posted: 19:40 14. Oct 2013
by karolina
Barbar321 wrote:
Diemo wrote:*pokrizoval se*
Neboj, buranský trpaslík se hraje snáž, než vznešený elf (kterýho jsem nehrál) :lol:
Jsi si jistý?

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Posted: 20:03 14. Oct 2013
by kucik
karolina wrote:
Barbar321 wrote:
Diemo wrote:*pokrizoval se*
Neboj, buranský trpaslík se hraje snáž, než vznešený elf (kterýho jsem nehrál) :lol:
Jsi si jistý?
Ale jo. Musis uznat ze vzneseny elf je nuda a zahrat neco takoveho tak, aby to nuda nebyla... No radsi toho trpaslika.

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Posted: 21:25 14. Oct 2013
by pavad
Barbar321 wrote:
pavad wrote:...
Díky moc za rady. Při projíždějí netu jsem na ten Lazy balíček narazil a kromě toho i na velmi užitečné tutoriály. Na základní principy je to opravdu nezbytné. A jak píšeš, ten Therapist je ke hře přímo nepostradatelný.
Neni zac dekovat. Kdyz tak napis - trpaslici pevnost a Matlab mi delali spolecnost dlouhe hodiny pri pravidelnem cestovani.
Barbar321 wrote: Snad se v tom časem taky prokoušu a vytvořím fungující pevnost
Na webu je spousta materialu, tipu i pribehu. Vetsinou v EN, ale i v CZ se naleznou (i kdyz mnohem mene cetne).
Barbar321 wrote: zatím mám ubohý rekord 37-mi trpaslíků v pevnosti :wall:
Nu vidis, uspech! Opravu - ja se snazim ze vsech sil abych udrzel trpaslici populacni boom jakz takz v mezich. Jak je trpasliku pres 60, tak nedelaji nic jineho nez jenom chlastaji, maji party, chlastaji, delaji opekacky, chlastaji, chrni a chlastaji.

Na tech 60 trpasliku je tak jeden co je nejaky "mimon" a chudak sam taha pokacene drevo do pevnosti - k prevelike radosti kdejake krvechtive chamrade, ktere otvira dvere a cestu obranou vseobecne. ;)
Barbar321 wrote:Poslední skončila jednoduše - provrtal jsem se hloub a všechny trpaslíčky mi sežral krokodýl. Holt moje velká armáda ho nedokázala rukama umlátit :roll: (to jsem netušil nic o pastích ani o přiřazení výzbroje a výstroje armádě)
Jestli mi napises, tak mam jeden DOC soubor se souhrnem "how to" (soubor je v EN). Je tam kde co - od farem, pres druhy mineralu nutne k taveni oceli az po optimalni obrannou vyzbroj trpasliku.
Barbar321 wrote:Hra se mi ale tolik líbí, že jestli se spustí NT, tak možná i začnu hrát za trpaslíka :lol:
Nu, pokud se poucis od tech trpaslicich ochlastu, tak to se bude Tva postava pouze valet okolo Ivory, chlastat, zvracet a mit bolesti hlavy ze slunce. :D

PS: Vis co dela nejzoufalejsi trpaslik (nejen trpaslici pevnosti)? Z nedostatku alkoholu pije vodu! :D

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Posted: 12:13 15. Oct 2013
by Barbar321
pavad wrote: PS: Vis co dela nejzoufalejsi trpaslik (nejen trpaslici pevnosti)? Z nedostatku alkoholu pije vodu! :D
:lol: :lol: :lol: