World of Tanks

Cokoliv co vás napadne.

Moderators: DM, WB

Fryn
DM Thalie
Posts: 1327
Joined: 20:48 17. Jun 2007

Re: World of Tanks

Post by Fryn »

Molly23 wrote:... Tiger P jako těžký tank, byl pouze prototyp a neúčastnil se bojů, ...
Jsi si naprosto jistý s tímto tvrzením ? Protože pak teda tvůrci WoT kecají už jen v popisu tohoto stroje.
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: World of Tanks

Post by Molly23 »

Fryn wrote:
Molly23 wrote:... Tiger P jako těžký tank, byl pouze prototyp a neúčastnil se bojů, ...
Jsi si naprosto jistý s tímto tvrzením ? Protože pak teda tvůrci WoT kecají už jen v popisu tohoto stroje.
A v čem? Tam není žádná zmínka o bojích, byl zařazen do výroby, vyrobilo se 95 podvozků. Ty podvozky posloužili později pro ferdinandy.

"Dva, v té době již plně dokončené tanky VK4501 (P), byly po zamítnutí sériové výroby využity jako cvičná vozidla pro budoucí tankové posádky. Jeden z nich se však později dočkal o něco důstojnější služby, když byl jako velitelské vozidlo přidělen ke štábu oddílu těžkých stíhačů tanků sPzJgAbt 653.

Sebevědomý Prof. Porsche nechal ve svých závodech již dlouho před ukončením výběrového řízení rozběhnout sériovou výrobu podvozků pro svůj tank. Když potom padlo zamítavé rozhodnutí, stálo již ve výrobních halách devadesát pět téměř kompletních podvozků. Nechat je bez využití nebo je dokonce zlikvidovat by samozřejmě znamenalo zbytečné plýtvání prostředky. Na druhou stranu ale nebylo možné zavést do výzbroje vedle vítězného standardního tanku ještě stroj druhý, neboť by to nevyhnutelně vedlo k prodražování údržby, zmatku při objednávání náhradních dílů apod. Proto bylo devadesát těchto podvozků nakonec využito pro výrobu nového těžkého stíhače tanků Ferdinand a zbylých pět posloužilo jako základ pro těžký vyprošťovací tank nazývaný Bergetiger. Oba tyto stroje již ovšem patří do jiné kapitoly."
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
User avatar
Absinthorix
Bůh
Posts: 3017
Joined: 23:28 05. Feb 2010

Re: World of Tanks

Post by Absinthorix »

Image

Tohle tam jezdí taky? Že bych se okamžitě přidal, tomuhle modelu nelze odolat.
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“

horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu


Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: World of Tanks

Post by Molly23 »

Image

Tohleto tam jezdí :) nebo nevím tedka, probíhal update a ty ISka se nějak pomýchala
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: World of Tanks

Post by -RoF- »

Už udělali oficiální stránky i v češtině, takže všechny nové zprávy, budou i česky ;).
Možná časem přeloží i wikinu o tancích.

http://worldoftanks.eu/news/3031-czech- ... leased-cs/
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Fryn
DM Thalie
Posts: 1327
Joined: 20:48 17. Jun 2007

Re: World of Tanks

Post by Fryn »

Molly23 wrote: A v čem? Tam není žádná zmínka o bojích, byl zařazen do výroby, vyrobilo se 95 podvozků. Ty podvozky posloužili později pro ferdinandy. ...
Minimálně toho dost neuvádějí a z toho jak to tam mají napsáno, bych si myslel, že těch pět blbých kousků, které nakonec vyrobili, se alespoň nějakého toho boje přece jen zůčastnilo.
Jinak, jestli máš s tím jeho pancířem pravdu (a já si v tomhle stále nejsem zcela jist), tak by mě celkem zajímalo jakého Tigera jsem to kdysi s tím silnějším čelním pancířem viděl.
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: World of Tanks

Post by Molly23 »

Kdoví, jediné co mě napadá je zesilování předního pancíře podvozku Tigera P, který byl pak použit pro Ferdinandy.
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: World of Tanks

Post by Molly23 »

:D
Attachments
tomas.jpg
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: World of Tanks

Post by -RoF- »

Hmmm docela se těším na stíhače 10.tier Object 268.

Vlastnosti děla by měly být asi takové....
3.53 ran/min
303/450/90 penetrace
850/850/1100 poskozeni
0,33 m presnost
2,7 s rychlost zamerovani
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: World of Tanks

Post by Bahnak »

To bude už prostřelovat i více tanků najednou ne? :oops: :roll: :mrgreen:

:? Poslední dobou mě Tančíky nějak netáhnou - ten poslední patch hře spíše ubral... :cry:

Nelíbí se mi mody map kde je rozdělen útočník a obránce, nelíbí se mi změny startovních pozic či některé "stavební úpravy" na mapách.
Slibovaný balanc tierů se nedostavil (náš srdcař Tiger (P) nadále v pohodě jezdí do bitev třeba proti pěti kouskům tieru10 apod...)
Naopak rozhasili nám balanc II. třídy, kde naše Pz35 takřka v bitvě nestojí již proti I.třídě, ale skoro vždy proti haldě nakrknutých troječek. (sbohem 11 fragů za bitvu)
K tomu do nízkých tierů přidaly nevybalancované tanky (kachničky apod.) - I.třídu takový tank rozcupuje jednou ranou, II.třídu dvěma (vlastně jednou, protože to co zbyde z mého pancíře vlastně stačí už jen postrašit pohledem a umíráme) - ten tank sice sám nevydrží nic, ale je to takovej prudič a když se nachomejtne, tak holt není vyhnutí nežli čichnout ke kytičkám z druhé strany.
Poslední dobou se navíc ještě více rozmohl fenomén "friendly fire" a "this is my spot - BOOM", u tierů I-III bych to vcelku i pochopil - děti prostě hrají všude, ale VI - IX ????
A začínám pokoukávat po ruské linii od IS-3 nahoru, těm ruským tankům mám pocit někdo od vývojařů hodně fandí... Ale od Braenn mám zakázáno nad tím byť jen přemýšlet :wink:
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: World of Tanks

Post by -RoF- »

Tak mě ty mody nevadí, jen teda útok x obrana, jsou dvě mapy, v kterých mě útok a obrana téměř vůbec nebaví. Malinovka a Murovanka. Tam je to naprd.
Jinak jsou mody fajn spestření.

Balanc hry už radši ani neřeším, to nemá moc smysl, spíš to beru prostě jako motivaci :)

Jinak IS-3, ano jdi do toho i přes protesty Braenn :D. IS-3 je skvělý tank. Hodně vydrží, je rychlý, obratný jak středák a má fajnové dělo. Jen je třeba si krýt spodní část tanku vepředu, nejlíp za nějaký kámen. ;)

Já jel na IS-3 přes KV-1 a pak na KV-1S (s tím jsem měl trošku problémy) a poté IS-1 ta je vcelku solidní a hraje se s ní dobře. Jen počítej s tím losy bude mít stejné jako Tiger.

Po něm je IS-8, která je na tom s výdrží hůř, ale rychlost a obratnost si zachovává a má též skvělé rychlopalné dělo.
No nakonec je IS-7 s kterou rád jezdím a ten tank je vážně povedený. Ikdyž by mu mohli možná mírně zvýšit HP ;).
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: World of Tanks

Post by Bahnak »

Tak mě na těch rusácích hlavně dostává to kvalitní pancéřování věže.
Třeba Tiger (P) má fakt vepředu na pancíři megaplech srovnatelný v pancíři s tiery IX a X, ale bohužel jen na podvozku, věž má nadále z papíru a spousta lidí (tuším všichni) o tom moc dobře ví, kromě toho věž je právě to co nejčastěji z něčeho čouhá.
Nejčastější střety tanků (když pominu takové ty překvapivé vynoření odkudkoliv):
- bitva přes horizont (tam se trefují takové ty pidiobrysy střechy věže)
- boj na dálku (stačí zalézt za fakt malý kámen a podvozek je rázem krytý ažaž, nejčastěji se na dálku střílí do toho co čouhá - tedy turet či okraje podvozku)
- městská ostřelovaná - ve městech se často ke střelbě užívají ty díry ve zdech - to co z nich čumí je na 99% čelo věže

Tohle jsou vše aspekty proč IS-3 nahoru jsou bijci, logicky totiž nastavujou krk nejpancéřovanější věcí co na sobě mají.
Jenže to by zase spolykalo času....
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Fryn
DM Thalie
Posts: 1327
Joined: 20:48 17. Jun 2007

Re: World of Tanks

Post by Fryn »

-RoF- wrote:Hmmm docela se těším na stíhače 10.tier Object 268.

Vlastnosti děla by měly být asi takové....
3.53 ran/min
303/450/90 penetrace
850/850/1100 poskozeni
0,33 m presnost
2,7 s rychlost zamerovani
I ta přesnost je pěkně nechutná. Pořád ještě nevím, jestli je to přidávání stíhačů a středních tanků 10. tieru, dobře nebo špatně. Nelíbí se mi, že třeba některé střední tanky deváté třídy (podle dostupných informací) budou díky tomu v některých aspektech o něco zhoršeny.

Z nových modů mám nejradši "Encounter", kde se tak moc nesedí na zadku jako při jiných misích. Za to ale moc nemusím dobývání/bránění, to jsou mody opravdu pro sehranější týmy a někdy je to fakt děs si tohle absolvovat (si vemte třeba takovou Malinovku s prvními tiery, kde většina hráčů ani neví co a jak - pro tenhle tier bych takovou misi nejradši zakázal).

Bahňák: Pokud ti jde o dobře pancéřovanou věž, tak zkus dát šanci VK4502A, jehož vylepšená věž má čelně tlouštku 185 mm a skosený pancíř. Jinak IS-3 je přece jen osmička, takže s Tigerem (P) bych kvalitu pancíře příliš nesrovnával.
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: World of Tanks

Post by -RoF- »

Já osobě mám ten názor, že na 10.tieru se to nezastaví a postupně se budou přidávat modernější a modernější tanky ;).

K té přesnosti. Mrkni na přesnost děl francozských stíhačů 6-9 tier. mají přesnost 0,32-0,33m :D

Možná ještě by nebylo špatné se prokousat na tyguenu 2 a pak na E-75. Když potkám E-75, tak u mě prostě budí respekt a tenhle tank vůbec nepodceňuju, páč umí řádně zatopit ;).
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: World of Tanks

Post by Prasokralik »

Tier 15 už se připravuje

Image
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
Post Reply