Tak jsem se po letech (dobře, po jednom létě) dostal k filmu
"Sucker Punch" (
díky náhodně naklikanému soundtracku na youtube s ukázkou z filmu). Jediný co jsem měl o filmu v hlavě, že se mu přezdívalo "kalhotkové orgie" a hlavní hrdinky vypadaly (oblečením) jak z japonskýho anime. No, pamatoval jsem si to dobře, ale nebylo to o "tom"

. Musím říci, že kdyby to dávali v kině, nepovažoval bych to za vyhozený prachy (
jako třeba u Prométhea 
). Film má v sobě něco z "komixového" 300 nebo Sincity. Je to výtvarně pojatá sonda do duše/mysli zlomené holky, co přijde o všechno a o (nejen) její cestě "ven".
Kdo neviděl a má rád filmy, které nejsou prvoplánovité a navíc s překvapením nakonec (
žádný spoiler nečekejte, byla by to škoda)...a nevadí vám dvouhodinové "kalhotkové orgie

" (
dobře, půlka holek...půlku filkmu má i sukýnky...ale za to jen TAKHLE krátký

). Cynicky by jeden řekl, že je to film o dvou větách. Té na začátku a té na konci. A mezitím je dvouhodinové vysvětlení každého písmenka z těchto dvou vět

.
Btw - co jsem ocenil, holky když střílí nebo bojují, tak je na nich vidět, že to nedělají poprvé (
tj. někdo jim ukázal jak to držet jako meč a ne jako prase kost a jak tím máchat)

a vůbec bojové scény díky "zpomalovací" kameře apod. měli šmrnc a byly (
v rámci "snové reality") realistické.
Abych nechválil, musím podotknout, že byť film celkově odcejpá, tak místy na můj zmlsaný vkus

"zaškobrtnul", ale vždy chytil včas dech a udržel tempo a ještě mi na závěr vytřel zrak nečekaným koncem!
P.S.
Čistě soukromě mě dostal rozhovor v klášteře, než bloncka dostane dostane zbraně. Scéna začínající větou "You are tracking snow everywhere". Mnichova reakce na její omluvnou otázku, zda se má tedy zout: "That time is past". Vůbec (zenový?) mnich/mistr byl napsaný/zahraný geniálně (vlastně...ten herec se mi líbil v každé postavě, v které se objevil

, takový optimistický stařec z Isilu

).