Page 40 of 48
Re: Par dotazu novacka
Posted: 13:40 10. Nov 2012
by xxxMajkyxxx
innfra wrote:jj, jasnozřivost - clavoydance nebo tak nějak na lisen a spot
True sigt -pravdivé vidění +10 spot +1/lvl tady je upravené, takže neodhaluje automaticky skryté protivníky.
Aha do search maximálně jen bardská píseň dle lvlu písně...
Clairaudience/clairvoyance - listen a spot boost
Amplify - listen boost
True seeing - spot boost
Hledani (Search) boosty - bardska pisen, modlitba, lisci mazanost
Re: Par dotazu novacka
Posted: 13:58 10. Nov 2012
by Caehan
xxxMajkyxxx wrote:innfra wrote:jj, jasnozřivost - clavoydance nebo tak nějak na lisen a spot
True sigt -pravdivé vidění +10 spot +1/lvl tady je upravené, takže neodhaluje automaticky skryté protivníky.
Aha do search maximálně jen bardská píseň dle lvlu písně...
Clairaudience/clairvoyance - listen a spot boost
Amplify - listen boost
True seeing - spot boost
Hledani (Search) boosty - bardska pisen, modlitba, lisci mazanost
Když zmiňuješ tu liščí mazanost, asi by bylo dobré zmínit i soví moudrost u listen a spot.
Re: Par dotazu novacka
Posted: 14:04 10. Nov 2012
by xxxMajkyxxx
Caehan wrote:xxxMajkyxxx wrote:innfra wrote:jj, jasnozřivost - clavoydance nebo tak nějak na lisen a spot
True sigt -pravdivé vidění +10 spot +1/lvl tady je upravené, takže neodhaluje automaticky skryté protivníky.
Aha do search maximálně jen bardská píseň dle lvlu písně...
Clairaudience/clairvoyance - listen a spot boost
Amplify - listen boost
True seeing - spot boost
Hledani (Search) boosty - bardska pisen, modlitba, lisci mazanost
Když zmiňuješ tu liščí mazanost, asi by bylo dobré zmínit i soví moudrost u listen a spot.
Ja jen upresnil nazvy kouzel a co boostuji a pote, cim se da boostovat hledani. Jinak ovsem, listen a spot jdou pres moudrost a samozrejme bard song a prayer, ktere zvysuji vsechny skilly.
Re: Par dotazu novacka
Posted: 17:46 10. Nov 2012
by Barbar321
xxxMajkyxxx wrote:....
Díky za informace, zvednout inteligenci mě napadlo taky. Jen mi bylo divné, že pravdivé vidění toto prostě neodhalí. Ale to je asi v samotném principu hry, zatímco já to beru jednoduše přes selský rozum

Re: Par dotazu novacka
Posted: 18:11 10. Nov 2012
by xxxMajkyxxx
Barbar: ono jde asi o podstatny rozdil ve slovech hledat a videt. To ze ti neco dovoluje videt ukryte veci neznamena, ze je umis hledat. Precijen hledat past vyzaduje nejaky dalsi skill, past poznat. Kdyz narazis na dvere se zneviditelnenou klikou, pomoci pravdiveho videni najdes kliku, ale tezko podle videni poznas ze je v ni treba elektickej proud.
A pak je tu jeste klericka domena Trickery, jejiz domain power zveda take search (rovna 1 za kazde 2 levely klerika na 5 kol + modifikator charismy).
Re: Par dotazu novacka
Posted: 23:31 10. Nov 2012
by Barbar321
xxxMajkyxxx wrote:Barbar: ono jde asi o podstatny rozdil ve slovech hledat a videt. To ze ti neco dovoluje videt ukryte veci neznamena, ze je umis hledat.....
Jenže o tom to právě je. Já chci vidět ukryté věci (ne pasti ani vědět, na jakém principu fungujou). Problém je v tom, že ty skryté věci (dveře) nevidím pomocí neupraveného pravého vidění.
Re: Par dotazu novacka
Posted: 23:37 10. Nov 2012
by xxxMajkyxxx
Barbar321 wrote:xxxMajkyxxx wrote:Barbar: ono jde asi o podstatny rozdil ve slovech hledat a videt. To ze ti neco dovoluje videt ukryte veci neznamena, ze je umis hledat.....
Jenže o tom to právě je. Já chci vidět ukryté věci (ne pasti ani vědět, na jakém principu fungujou). Problém je v tom, že ty skryté věci (dveře) nevidím pomocí neupraveného pravého vidění.
Popravde si ani nejsem vedom toho, ze by nejake takove predmety ve hre byly....ale treba se pletu.
Re: Par dotazu novacka
Posted: 00:22 11. Nov 2012
by pavad
Barbar321 wrote:xxxMajkyxxx wrote:Barbar: ono jde asi o podstatny rozdil ve slovech hledat a videt. To ze ti neco dovoluje videt ukryte veci neznamena, ze je umis hledat.....
Jenže o tom to právě je. Já chci vidět ukryté věci (ne pasti ani vědět, na jakém principu fungujou). Problém je v tom, že ty skryté věci (dveře) nevidím pomocí neupraveného pravého vidění.
Nu, mozna mimo tema...
Ale pravdive videni dava videt pravou podstatu (kouzel) (alespon tak se tvari vsobecne prijimany konsensus - coz neznamena, ze je to takhle na Thalii).
Sveho casu jsem si vyhral s rozebiranim moznosti, kdy pomoci kouzla ucinis pruhlednou ocelovou, do vysokeho lesku vylestenou desku. Postavy vybavene pravdivym videnim to krasne zmatlo: kdo se dival bez pravdiveho videni, videl jakousi mistnost. Kdo se dival s pravdivym videnim - videl sam sebe (v odrazu).
Aneb: pravdive videni ti nezobrazi beznym zpusobem skryte/ukryte veci, kdy "bezne skryti" znamena "nemagickymi silami dovedne maskovane".
Re: Par dotazu novacka
Posted: 13:11 12. Nov 2012
by Snekoun
Na co se používá bavlna z bavlnovníku ( těžba ) ? Dá se třeba z toho uplést svetr nebo ponožky do hor ?
Re: Par dotazu novacka
Posted: 13:13 12. Nov 2012
by pavad
Snekoun wrote:Na co se používá bavlna z bavlnovníku ( těžba ) ? Dá se třeba z toho uplést svetr nebo ponožky do hor ?
Kdysi davno se pouzit k vyrobe dala, dnes (pokud vim) tak je k nicemu.
Re: Par dotazu novacka
Posted: 13:17 12. Nov 2012
by Snekoun
pavad wrote:Snekoun wrote:Na co se používá bavlna z bavlnovníku ( těžba ) ? Dá se třeba z toho uplést svetr nebo ponožky do hor ?
Kdysi davno se pouzit k vyrobe dala, dnes (pokud vim) tak je k nicemu.
Dík

Re: Par dotazu novacka
Posted: 13:20 12. Nov 2012
by Theogil I
Snekoun wrote:Na co se používá bavlna z bavlnovníku ( těžba ) ? Dá se třeba z toho uplést svetr nebo ponožky do hor ?
Dříve se užívala k výrobě lékáren, teď si s ní maximálně dekoltuchtivé elfky vycpávají svršky.

Re: Par dotazu novacka
Posted: 13:46 12. Nov 2012
by Legition
Ale item bych nerušil, stále na něj jde vytvořit krásný craft *vzpomene si na Sferijské elfí pletení koberečků, jenž nestihlo vyjít*
Re: Par dotazu novacka
Posted: 17:58 12. Nov 2012
by Aillen
Tak ono je víc surovin, kromě bavlny, které nemají snad žádné využití, než že je možná někdy chce vykoupit bylinářka ..nebo ani to ne, třeba:
- březová kůra
- kaštany
- javorový sirup
- obilí
- kukuřice
- v osadách stojí mlýny, které ale nemelou
Pokud to dříve mělo využití a bylo to využitelné pro nějaké řemeslo, proč se to vlastně rušilo?
Není to škoda?
Re: Par dotazu novacka
Posted: 07:28 13. Nov 2012
by -RoF-
Ještě med, ten se taky k ničemu nehodí jen tak na různé hmmm no druhy požívání.
Musíme legitiona dokopat, aby udělal ten craft vaření, smažení, pečení a tak dále
Dalo by se k tomu hezky i používat maso ze zvířat a ulovené ryby a podobně.