Sorrow wrote:To LD: dyt tohle jde i ted a nikde nejsou zadne zakazy.Srazka za smrt je dana a menit se nebude, to uz tu bylo psano nekolikrat.Jestli chces mit konfliktni postavu, tak ji mej ale pocitej s protiakci ktera nemusi prijit hned.
Ta arena udelana jako nekolik lokaci by mela smysl jedine kvuli tem expum. A bylo by to kompromisni, nedokonale reseni. Pokud se nebude menit ten postih - coz jsem jak napsal respektuji - tak smysl nema.
V tom pripade doporucuji zamerit se na pozitivni motivaci pro CvC boje. Totiz za predpokladu, ze podtemno a povrch spolu maji bojovat a predpoklada se to (coz nevim jiste), tak je vhodne, aby tam byla pro takove chovani nejaka motivace - protoze aspon u mne je pravdepodobne, ze pro dobre CvC ta hrozba postihu u mne prevazi nad zabavou, kterou bych z toho mel. Takze CvC se zucastnovat budu, ale pouze tehdy, pokud budu OOC vedet (z vypisu hracu), ze tam pravdepodobne nechcipnu. Zabte mne, ale je to tak. Protoze co mam z toho, ze jeden na jednoho porazim v booji vyssi level? Nic vic, nez co bych mel z toho, ze ho pojedeme v sesti lidech, kdyz nikdo jiny nebude online. A nic vic, nez kdyz pojedu postavu o 6 levelu niz.
Tim slovem pojezd nemyslim samozrejme nutne zabiti - to muze byt klidne nejaky ten vyslech, zbiti nebo jen setkani s hrozbou konfliktu. Ale proc se vzdavat kontroly (kterou ma ten silnejsi, pocetnejsi a na vyssim levelu), kdyz z toho nekouka nic dobreho, jen mozna obrovska ztrata? Maximalne mne k tomu muze strhnout nuda, adrenalin nebo nejaka vypjata IC situace. Ale jinak se proste vyplati jet CvC na jistotu a vyuzivat i veskerych OOC informaci.
Jo pokud bych porazkou vyssiho levelu mohl neco ziskat nebo bych obranu mesta mel v popisu prace, bylo by to jine. Ale jinak se na obranu Ivory muzu vyflaknout, rozhodne tam nebudu trcet, kdyz budu vedet, ze nepratele maji presilu, za to mi nejaka pofiderni hra role pri soucasnem nastaveni nestoji. Taky bych nesel na monstra, ze kterych by nebyly ani expy, ani prachy, jen mozna smrt, zabava nezabava.
Snazim se byt co nejvic uprimny. Takze ano, jsem creeper, hraji roli postavy, mam powerbuild, v CvC se budu pri soucasnem nastaveni projevovat takto.
EDIT:
Kucik: tak ti neprijde na nekonecnem boji dvou frakci nic zazivneho no. Mne zase neprijde nic zazivneho na craftu vice mene. Co s tim maji osobni preference zabavnosti ve hre spolecneho? Imho stale lepsi dve bojujici skupiny, v nichz je ucast dobrovolna (gildy), nez aby do CvC byly tahani
prevazne lide, kteri o nej nestoji. Mimochodem pocet expu a gp, ktere mohu v dungu ziskat a ztrati si bezne odhaduji (nepocitam presne). Nechodim tam, kde mi to prijde nevyhodne - treba cigani, trollove (zatim, ale na vyssim levelu se to zmeni, pokud bude hlava toho sefa stale stejne cenna), na kleriky co davaji paralyzu... Je to ooc rozhodnuti, ma postava si zadnou smrt nepamatuje.
Photter: ja pri hre metagamuji normalne a priznavam to. RP hraji dokud mne to bavi, pricemz metagame zacina uz v tom, ze si postavu planuji tak, aby mne to bavilo a rp ohybam dle potreby. Presto nemyslim, ze jsem spatny RP hrac. Jen nemam tolik pristup ve stylu deep immersion, jako spis rezisera vlastni postavy. Takze obvykle se tolik nevzivam, spis premyslim - co by bylo zajimave, aby ma postava udelala ted? A pokud to spada do nejake vysece tolerance uveritelnosti a ten napad se mi libi, tak ho realizuji. Takze ano, ja resim ooc. Popsal jsem, k jakemu stylu hry vnimam, ze mne soucasne nastaveni vede. Mohu byt ojedinely pripad nebo to bude obvykle. Muzete mne mit za parchanta - ale snazim se to popsat narovinu, v ramci zpetne vazby.