Page 5 of 10

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Posted: 10:00 13. Jun 2008
by photter
ranger už má high AB progress (oprávněně), další zvýšení by šlo zcela nad rámec DnD a asi by z něj udělalo jen buildovací multiclass
rangerův HIPS by správně měl fungovat jen v exteriérech (to by možná ošetřit šlo) a nakonec na 17tým lvlu by si ho možná zasloužil (počítá se samo lvly rangera, ne celkový)
k HIPSu bych přimlouval nza dvě věci:
zktátit penaltu na 6 s - odpovídá to pravidlům na použití once per round, deset vteřin je dost a v NWN2 je to se šesti vteřinama standartně, hrál sem, přišlo mi dobrý
omezit tu penaltu jen na SD - nevim, proč při každým odhidnutí maj tu penaltu i jiný classy, který žádnej HIPS nemaj - pokaždý, když chce zloděj průzkumník něco říct ostatním, musí odhidnout, řekne co chtěl a pak se 10 vteřin stojí, než penalta přejde...dost vopruz

@ nomis & dostupnost věcí - já to chápu, možná si nikdy nehrál ve světě, kde byly věci s +5 do abilit běžně koupitelný ale tohle ořezání JE ta klíčová věc, která prakticky znemožnila hraní multiabilitovejch postav
bohužel na takhle zkurvenejch světech vyrostla celá generace hráčů (i WBček), pro který se to stalo standardem a který nemaj s čím srovnávat
srovnáváš banshee, který prskavka získá při lvlupu zdarma a náhodnou dostupnost věcí za nekřesťanský prachy - jestli je opravdu někde dostupná věc s +4 do ability (já ji zatím neviděl) pak by stejnou (ne)dostupnost měly mít kouzla od 6týho kruhu vejš a to včetně kněžskejch
všimni si, s jakou lehkostí použiješ pro takovou věc pojmenování artefakt ale že by atrefakt mělo bejt i takhle silný kouzlo ti vůbec nepřijde na mysl

lidi, jestli sme jednou připustili frakční svět, nezbejvá nám, než se o co nejlepší balanc mezi classama poprat...bude to šichta a bude to bolet a bude to spousta hádek ale už nejde couvnout (leda zrušit podtemno a nechat to zplyšatět :mrgreen: )

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Posted: 10:03 13. Jun 2008
by kucik
nomis_b wrote: No kazdej je jinej.. assasinovi jeste roste ten zakernej utok, + ma tu paralyzu ma temnotu, umi se zneviditelnit.. ma podle me taky co nabidnout.. muzes utect za roh a hidnout a mas tu paralyzu znova na stejneho soupere..
To zrovna třeba dělat nejde. Cíl nesmí započít boj, proto taky v partě nadávám, když se někdo pořád cpe přede mě. Ale to jsou detaily.
nomis_b wrote: nejde to vzdy, ale je to podle me dost dobra vlastnost a taky od 1lvlu.

SD ma zas HIPS, stinovyho dabla a taky to stinovy ovladnuti ci co... A zakernej mu treba uz neroste..
zase ma ty stinovy redukce atd..

No jako zase na Arkhalii dostal SD HIPS az na 10 a bylo to fakt hodne pozde. To uz ho radsi nejak omezit, ale seslani jednou za 10minut? co treba jednou za 2minuty? btw neovlivni to jeho normlani schovavani ? kdyz treba nikoho neuvidi bude se moct schovavat neomezenekrat?
...taky shadow evade, slippery mind, shadow daze a vic HP.

Konkretní čísla se už můžou domyslet, to je zas jenom detail. O normálnim hidu tu přece nepíšu. Tam by naopak zmizelo těch deset vteřin s postihem. Je To prostě možnost...

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Posted: 10:26 13. Jun 2008
by Rejty
Mne se ted ten HIPs zda ok. Uz se na nej stihne zautocit / kouzlit, nez se schova. Omezenim HIPSu na 1* za 10 minut pozbyva SD smyslu. Jen by ho nemel mit na 1. lvl ale treba az na 5. lvl. Ted se to obchazi tak, ze si nekdo da SD az na nakym 18. lvl a zbytek jede zlodeje...

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Posted: 10:36 13. Jun 2008
by igor
photter wrote:pokaždý, když chce zloděj průzkumník něco říct ostatním, musí odhidnout, řekne co chtěl a pak se 10 vteřin stojí, než penalta přejde...dost vopruz
souhlas :)

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Posted: 10:41 13. Jun 2008
by kucik
Takže stávající penaltu dát jenom při použití HIPSu? S tim bych souhlasil.

Co teda s Rangerem? Dat mu na vysokem levelu HIPS a zvysenou rychlost v hidu v natural exterieru? + Nejake to stopovani a podobné drobnosti.

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Posted: 10:43 13. Jun 2008
by photter
určitě, teda aspoň já sem pro
s dalším bych počkal až budou nový obchody a uvidí se dostupnost/cena/síla novýho sortimentu

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Posted: 10:47 13. Jun 2008
by igor
To zrychlení v hidu když je v lese je dobrej nápad, to stopování nevim jak by mělo fungovat... ale jsem taky pro.

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Posted: 10:49 13. Jun 2008
by kucik
Ono ani tohle nebude hned. Já jsem teď nepoužitelnej a práce je ještě hromada. Navíc bude potřeba zásah do haků a v tom jsem se nikdy nehrabal.

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Posted: 10:50 13. Jun 2008
by Awadar
smazáno

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Posted: 10:52 13. Jun 2008
by Daanri
Aspon sa to moze spisat a nak ucelit, aby sa nato nezabudlo, pripadne dovymyslat dalsie veci. :lol:

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Posted: 10:55 13. Jun 2008
by Rejty
Nektery povolani proste MUSI dodrzovat nejaka pravidla a kodex chovani. Druid bere silu z prirody, tak ji nemuze poskozovat. Ano, muze, ale priroda se na nej vykasle a on nebude moci sesilat kouzla a bude nahranej. Rozdil je lov pro preziti a lov, kdy nekdo lita po lese jak zbesilej a zabije vse, co se hne.

Paladin a klerik by mel dodrzovat taky nejakej kodex. Nemuze rict, ze nema zadnyho boha a delat prasarny, kde by pak bral silu? Cucal si ji z prstu? Ne, opradu nejde rict, ja mam povolani paladina, ale nejsem paladin. Nebo ja mam povolani klerik, ale nemodlim se k zadnemu bohum...

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Posted: 11:26 13. Jun 2008
by kucik
Jasně, na shiftera potřebuješ pět levelů druida. Pokud ale nehraješ druida, bude ta postava, než dostane shiftera, o chlup slabší. Shifter sám o sobě nekouzlí a pokud kouzlí skrz levely druida, mělo by být řečeno, odkud svojí sílu bere.

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Posted: 11:42 13. Jun 2008
by Awadar
smazáno

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Posted: 11:43 13. Jun 2008
by Awadar
smazáno

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Posted: 11:58 13. Jun 2008
by Awadar
smazáno