Page 5 of 12

Re: Craft

Posted: 15:51 02. Dec 2008
by Phantorris
Marvin wrote:K tym XP, ak je to teda minimalna hodnota tak v poriadku, mne len prislo zvlastne, lebo som sa s tym este nestretol, ze mam 5xp za vec ktoru nemam este trivialnu a mam za nu 5xp aj po tom co uz ju mam trivialnu....
To se mi taky zdá divný, myslim si že za netriviální věc by nemělo bejt stejně expů jako za trivialní.

Re: Craft

Posted: 15:58 02. Dec 2008
by Marvin
No mozno by nebolo na skodu to o kapku zvysit ... za trivialnu 5 a za tu ktora hranici s trivialnou napr. 9 ... nech je tam aspon vidiet rozdiel.

Re: Craft

Posted: 17:57 02. Dec 2008
by nomis_b
No vec se ma takhle:

Veci ohledne pridelovani craft xpu resi Melvikova funkce, ktera je stejna uz od alchymie.

Ja pouze vyuzivam nektere jeji funkce a pro novej craft sem zvolil sance na povedeni 0-100% . u stare verze to bylo 5, 10, 15, 20 ... %
Ta funkce je take na to stavena, takze se muze stat, ze mate treba vec 95% vam se nedari (NWN kostka) a mate az ni teda jen funkcne vypoctene 3 xpy. ty se vam diky dosazeni minimalni hodnoty pak zvysi na 5xpu (takze vydelate !).

Re: Craft

Posted: 18:13 02. Dec 2008
by nomis_b
jo tak sem si spletl pismenka. sem kusim daval vykupni ceny sipek :oops:

S dalsim restartem by to melo byt OK.

Re: Craft

Posted: 18:49 02. Dec 2008
by Marvin
nomis_b wrote:No vec se ma takhle:
Ta funkce je take na to stavena, takze se muze stat, ze mate treba vec 95% vam se nedari (NWN kostka) a mate az ni teda jen funkcne vypoctene 3 xpy. ty se vam diky dosazeni minimalni hodnoty pak zvysi na 5xpu (takze vydelate !).
Aha... Popravde som ta vobec nepochopil :mrgreen: . Neviem ako suvisi ta NWN kocka s pridelenim xp, myslel som ze tie xp su nastavene nejako fixne :oops:
Ale beriem to tak ze sa to menit neda alebo nebude a to mi celkom staci. Da sa s tym zit :)

Re: Craft

Posted: 19:45 02. Dec 2008
by nomis_b
no takhle. Ja stanovim treba ze dana vec je na 2lvl na 70% uspesna. pak si NWN hodi kostkou a porovna se, jestli se to povede, ci ne. To ze se to nepovede zavisi an hodu. a bohuzel nekdy padaji same 1cky.. nekdy same 100ky.. daval sem tam schvalne 100 stenou kostku oproti standartni 20stenne, at je treba 80% opravdu pravdepodobnejsich (bo znam NWN kostku, u normalni by to melo byt jedno, pravdepodobnost je stejna.)

Re: Craft

Posted: 22:26 09. Dec 2008
by paja13
neslo by udelat neco co by na pozadani rozhodilo oznaceny balicek surovin do balicku po jednom kuse? to klikani u alchimie je desny

3 kliky jen na lahvi (2x za koupeni a pak pretazeni do kotle)
5 kliku na prvni surovinu (4x na oddelani jednoho kousku pak pretazeni do kotle)
4 kliku na druhou surovinu
3 nebo 7 kliku na katalyzator (2x na koupeni redidla 2x na koupeni katalyzatoru 2x na smichani mezi sebou a pak 1x na pretazeni do kotle)
= celkem 16 nebo 20 kliku na jeden lektvar a to nepocitam pripravu surovin

to klikani mi prijde jak makacka nekde u kasy v delvite :o) klik pip klik pip klik

(opravil sem pocty kliku)

Re: Craft

Posted: 23:08 09. Dec 2008
by nomis_b
kuciku??? to je jedinej craft, co sem nedal :wink:

Re: Craft

Posted: 13:57 10. Dec 2008
by human_wreck
No ono třeba u šperků je to to samé - rozdělit jíl, po jendom koupit slinovací sajrajt, sajrajt rozdělit. Všechno to tam po jednom naházet. Rozdělit formy, naházet je na stůl, rozdělit ingoty, na stůl, rozdělit kameny, na stůl, koupit po jednom kouzelný prach, rozdělit prach, na stůl. Předtím u pece koupit po jednom legury, rozdělit legury ..

Re: Craft

Posted: 14:06 10. Dec 2008
by kucik
Mno, popřemejšlim, jak to udělat, ale nekupuje se to po větších balíkách?

To rozhození předmětů na jednotlivý by se snad nějak dalo udělat, ale holt je tak hra na klikání dost stavěná.

Re: Craft

Posted: 14:14 10. Dec 2008
by Phantorris
kupuje se to pojednom, takže když např. kupuju 100 legur, mořidel apod. tak to je taky klikaci maraton

Re: Craft

Posted: 14:21 10. Dec 2008
by kucik
Tak to je imho hlavně o úpravě obchodů. Na tom teď Rejty, Pepa a Sorrow makaj.

Re: Craft

Posted: 15:10 10. Dec 2008
by human_wreck
Jasně, stačilo by alespoň, aby bylo k výběru koupení jednoho či 10ti kusů, jako to měla/má? kořenářka s lektvarama malýho léčení.
A ideální by bylo, aby si to f.e. z 10ti stacknutých forem a 10ti stacknutých prutů vzalo od každého jednu a vyrobilo prsten. Proč se to tam vlastne musí sypat po jednom? U alchymie to chápu - crafter neví, jaké přísady by tam měl přesně dát. Ale když dávám malou formu, tak chci prsten = jeden prut kovů. A takhle to snad platí u všech craftů krom alchymie.

Re: Craft

Posted: 15:26 10. Dec 2008
by nomis_b
zkusim to tak zmenit ty obchody.

No jinak ohledne nahazeni vseho do pece a pak dat zavrit.. to dot evokuje, aby clovek celej den sbiral, pak na vecir to dal do pece a dal "udelat". rano prijde a ma XXXXXXX xpu atd. Tak urcite ne.

MOzna by to aj slo tak, ze se to tam nahaze do pece vse ale pak sa musi :
kliknout na pec a dat "zavrit" odectou se suroviny a bezi to znova , udela to 1 vyrobek
kliknout na pec a dat "zavrit" odectou se suroviny a bezi to znova , udela to 2 vyrobek atd..

Re: Craft

Posted: 15:34 10. Dec 2008
by kucik
Já bych podobně asi upravil alchymii.

Tzn. že tam hodíš celej balik flašek a ono to z toho stacku vezme vždy jednu.