Page 5 of 7

Re: Nove povolania?

Posted: 15:01 20. Nov 2008
by Tretas
Krata wrote:Treta: já sem napsal že sem proti :)
:mrgreen: :mrgreen: se stává že člověk přehlídne :mrgreen: :mrgreen: ale ty tojpovolání bych byl pro ale muselo by se napsat které kombinace se smí a které ne at v tom není zmatek

Re: Nove povolania?

Posted: 15:19 20. Nov 2008
by Sveneld
tak SD ma v DnD pak nejaky "teleport" i pres pevny teren - ale to by zas wizard mohl rict ze chce flying...

Re: Nove povolania?

Posted: 15:33 20. Nov 2008
by photter
teleport neni v NWN rozumně udělatelnej, engine to nepodporuje
to, co má SD se nazývá shadow jump, umožní to přenos ze stínu do stínu a je to neudělatelný i z důvodu, že NWN neumí detekovat stín
právě kvůli shadow jumpu se bere SD, protože HIPS má i assassin a ranger (s omezením na přírodu a od 17týho lvlu)
se zvyšováním počtu SD lvlů se dá shadow jump využívat na delší vzdálenosti, přesný čísla z hlavy nevím, koho to zajímá, použijte wiki

jinak bych se necpal ani do trippleclassů ani do novejch classů, málokdo dokáže předvídat všecky vychcanosti s kterejma někdo příde a spíš bych to řešil změnama těch prerequisites směrem k bohatším možnostem dualclassů

Re: Nove povolania?

Posted: 15:41 20. Nov 2008
by Sveneld
nebo udelat seznam povolenych trippleclassu, ci nektere redukovat a cenzurovat

Re: Nove povolania?

Posted: 15:48 20. Nov 2008
by Rejty
Trojpovolani se zavadet nebude! Debata o nich je bezpredmetna.

Re: Nove povolania?

Posted: 15:57 20. Nov 2008
by kucik
Sveneld wrote:nebo udelat seznam povolenych trippleclassu, ci nektere redukovat a cenzurovat
Jakejkoliv seznam povolenejch a nepovolenejch kombinací nikdy nevyřeší všechno a ve výsledku vede jen k hádkám. Trojpovolání jsou fakt mizerná věc.

Shadow jump by teoreticky šel udělat, ale byla by to nechutná práce pro WB, protože by museli ručně označit stín v každý lokaci.

Re: Nove povolania?

Posted: 17:10 20. Nov 2008
by DenGrasse
Morendred wrote: Vyvazovat nove povolani je podstatne narocnejsi nez vyvazovani starych.
vyvažovat přidané nové proti starým už existující je ještě horší... na to vyvažování nových mezi sebou bych si troufnul

Re: Nove povolania?

Posted: 08:33 21. Nov 2008
by Anderson I
photter wrote:jinak bych se necpal ani do trippleclassů ani do novejch classů, málokdo dokáže předvídat všecky vychcanosti s kterejma někdo příde a spíš bych to řešil změnama těch prerequisites směrem k bohatším možnostem dualclassů
Amen. Sám bych to lépe nenapsal.

Re: Nove povolania?

Posted: 16:50 24. Nov 2008
by LDamian
Myslim, ze zadne vetsi zasahy do povolani, vcetne novych povolani kombinovatelnych s tema staryma by se spise delat nemely. Jsou veci, co by se daly upravit i na soucasnym systemu a trochu by zvysily pocet moznosti, mozna pridat nektere schopnosti nekterym povolanim, ci treba neco jeste sem tam prekopat, ale nutne to neni.

Pokud uz by se melo neco delat, tak mozna:

upravit nemrtve summony pale mastera
mrknout na zveda harfeniku - pokud jeste neni predelane craft harper item
mozna povolit kombinovat paladina a mnicha s tim, ze musi podobne jako u prestiznich povolani byt 10 levelu za sebou
...

IMHO je Thalie jeden z nejvyvazenejsich shardu co se sily povolani tyce (respektive toho, ze tu neni moc buildu, ktere by utikaly ostatnim az tak vyrazne). A to je docela cenna vlastnost a nerad bych ji ohrozil rozpoutanim noveho kola zmen - vezmete si, kolik kolem toho bylo hadek a kriku pri poslednim kole uprav.

Re: Nove povolania?

Posted: 17:08 24. Nov 2008
by kucik
Mnicha a paladina? Proč, pro bohy?

Re: Nove povolania?

Posted: 17:24 24. Nov 2008
by pepa48
při kombinaci mnicha nebo paladina i 10 lvlů za sebou vznikaj takový prasata, že se to nedá srovnávat s ostatníma dualclassama nebo čistejma classama.. prostě to je hovadina

Re: Nove povolania?

Posted: 08:27 25. Nov 2008
by Theogil I
No už vidím ty cleriko/mnichy a paladino/zaklínače a podobné potvůrky .... to by se klepal potom každý na koho by se taková postava koukla. Tohle mi přijde celkem nebezpečné, ostatní by si neškrtli a i Velký mocný Bers by pak mohl dostat nakládačku od podstatně nižšího lvl a to by vážně nebylo ono ... jen ať jde strach třeba právě z barbara ... je hezké že barbar, hranda a podobná povolání jsou na Thalii platná ... jinde je prakticky odepsali.

Re: Nove povolania?

Posted: 08:59 25. Nov 2008
by nomis_b
LDamian wrote:upravit nemrtve summony pale mastera
mrknout na zveda harfeniku - pokud jeste neni predelane craft harper item
Tak za ty dva bych se i primlouval. imho ten pan smrti je hodne zajimave povolania, ale hodne ¨serveru je prave vyuzivaji jen kvuli jeho imkam a ne jeho kouzlum(summonum) coz mi prijde velka skoda. Pana smrti si opravdu neprdëdstavuju jako postavu, co snad ani nemrtve ¨nepovolava, rptooze to s nima vzda drive, nez je sesle bo sou neuzitecni. (mluvim dokonce ze sve zkusenosti :wink: )

Re: Nove povolania?

Posted: 11:14 25. Nov 2008
by kaz
Ackoliv neznam nektere povolani a vim o nich jen to nejpodstatnejsi, tak treba predstava nekromanta, jak misto nejakeho kvileni bansi(a je vymalovano) vyvola treba tucet zombii nebo kostlivcu low lvl, sice mozna nepouzitelne na expeni atd. ale pri takovem niceni Ivory, nebo necem podobnem, by to bylo moc pekny :D (a pak paladin mu je mocnym vykrikem svateho slova vsechny rozlozi :mrgreen: )
Jen jestli by to NWN zvladlo, takove hromadne vyvolavani :roll:

Re: Nove povolania?

Posted: 12:22 25. Nov 2008
by LDamian
Kucik+Pepa48+Theogil

Mate pravdu v tom, ze by to stale neresilo napriklad situaci 24-26 level druid + par levelu mnicha nebo to same s klerikem ci u zaklinace s paladinem. To tim proste neni osetrene (stejne tak jako zadna jina prestizka) a chapu, ze u paladina a mnicha je to problem.

Kombinace typu klerik 13/mnich 10 s kamama treba mi v prostredi Thalie uz osobne nijak extra presilena nepripada. Podobne napriklad zaklinac 14/paladin 10.

Takze ok, beru ze ten muj napad je nepruchozi bez nejakych dodatecnych omezeni - jako napriklad ze by se muselo paladinem a mnichem zacinat a az k nim brat jina povolani. A beru i to, ze tohle reseni je ponekud krkolomne a ze se do toho zrejme moc nebude chtit. Navrh stahuji zpet, byt nektere komibnace tech povolani se mi zamlouvaji a byt v soucasnem stavu, pokud paladin ztrati sve presvedceni, tak nejen ze uz nemuze dale pokracovat jako paladin, ale nemuze si zrejme vzit zadny level niceho - podobne mnich.