Page 5 of 51

Re: Pady serveru

Posted: 12:41 05. Jan 2009
by kucik
Teď jsme to zkoušeli s Rejtym a tu postavu to v pohodě uložilo. Já myslim, že kamenem ourazu bylo, že server ty postavy asi sám od sebe periodicky neukládá a vzhledem k tom, že ta duše to doteď ukládala jenom někdy, tak se postava ukládala prakticky jenom při korektnim restartu serveru a proto bylo to zapomínání tak fatální.

Ještě teda vyřešit to periodický ukládání, protože je normální, že člověk zapomene uložit.

Re: Pady serveru

Posted: 23:09 06. Jan 2009
by Rejty
Pravdepodobne odhalena pricina, proc dm pri logovani do hry shazuje server. Bylo to pricinou i posledniho padu...

Re: Pady serveru

Posted: 07:39 07. Jan 2009
by Tretas
to znamená že pady jsou vyřešeny?

Re: Pady serveru

Posted: 09:07 07. Jan 2009
by nomis_b
ne jen ze jestli chces Quest, tak ti spadne server, pri pokusu DM se nalogovat :mrgreen:

No jinak jak uz rikal bers, ze mu to v cheel pada a tak. Nejni mozny, ze treba cheel sem delal ve starym WB modulu a crfat delam taky v jinym modulu s jinyma hakama.. jako ze by se to s tim kazilo? treba ze by to hledalo nejake veci, co tam nejsou ??

Ale zase i stare lokace v tom byly vyrobeny, ne?

Re: Pady serveru

Posted: 10:26 07. Jan 2009
by Rejty
Spis tam bude nejakej placeabl, co tohle zpusobuje. Dela to napr. ten modry svitici krystal, pokud neni nastaveny jako pouzitelny.

Re: Pady serveru

Posted: 14:25 08. Jan 2009
by monstera
Rejty wrote:Pravdepodobne odhalena pricina, proc dm pri logovani do hry shazuje server. Bylo to pricinou i posledniho padu...
a už to zase padá !
pokud to je opravdu tím, že se hlásí do hry DM, pak zařaďte na počátek přihlašovací sekvence DM automatické nahrání všech postav ve hře, nebo alespoň výstražný křik " DM přichází, spaste svoje duše a nahrajte se ! "

Re: Pady serveru

Posted: 15:39 08. Jan 2009
by Krata
:lol:

Pár možností proč to padne u DM se našli, tomu se ted vyvarováváme.. možno že to spadlo zase po dlouhé době jenom tak

Re: Pady serveru

Posted: 13:02 10. Jan 2009
by nomis_b
Hm, tak jak sem rikal naposled, ze se to ulozilo bezvadne, tak pri vcerejsim padu me to hodilo zase xpy i veci zhruba tak o 6 hodin zpet, mozna vice. Protoze tak ve 3hodiny odpoledne sem zrovna zpracovaval zelezo a kdyz sem se po padu nalogoval, tak me to do inventare daly ingoty zeleza, ktere sem zpracovaval.

Nejni moznost, ze v dobe padu serveru se prepise ta dobre ulozena vec tou uplne posledni (te da ne tou aktulani, ale tou starou) ?

PS: dusi sem pouzival alespon 5x od te doby.

Re: Pady serveru

Posted: 14:33 10. Jan 2009
by Godried
Souhlas, me to udelalo to same, ted to padlo znovu tak sem zvedav co to udela....

Re: Pady serveru

Posted: 14:39 10. Jan 2009
by nomis_b
hm mozna to nepomuze, ale prece to napisu. Ted kdzy to spadlo, tak sem vyvolaval summony. Pri vyvolavani summona 4 kruhu medeneho dracka (+ prodlouzene kouzlo) mi to vymrzlo. Jako ze sem zustal stat zamrzlej, presne v momente sesilani toho summona (fialovy cary kolem ruk ale nic se neseslalo), takze to asi vymrzlo presne v moment toho sesilani.
Sem si zprvu myslel, ze to vymrzlo jen me, ale celej server byl spadlej.

Re: Pady serveru

Posted: 14:40 10. Jan 2009
by pepa48
za ty poslední pády můžu já, ale nechápu proč.. prostě to padne když se chci lognout, ale ty DM postavy bych měl mít bez itemů, tak nevim.. :(

Re: Pady serveru

Posted: 14:51 10. Jan 2009
by Rejty
To uz fakt neni mozny tohle...

Re: Pady serveru

Posted: 15:19 10. Jan 2009
by paja13
nomis_b wrote:hm mozna to nepomuze, ale prece to napisu. Ted kdzy to spadlo, tak sem vyvolaval summony. Pri vyvolavani summona 4 kruhu medeneho dracka (+ prodlouzene kouzlo) mi to vymrzlo. Jako ze sem zustal stat zamrzlej, presne v momente sesilani toho summona (fialovy cary kolem ruk ale nic se neseslalo), takze to asi vymrzlo presne v moment toho sesilani.
Sem si zprvu myslel, ze to vymrzlo jen me, ale celej server byl spadlej.
rekl bych ze tim to asi nebude uz to takhle parkrat padlo i kdyz byly na severu 3 postavy a jen ta ma kouzlici - a to nekouzlila
to co pises je kdyz se strati informace od serveru tak to postavicka dela porad to co delala predtim muzes s ni jeste nejakou dobu behat po mape ale vzdycky se otoci do te animacky co v ni byla tesne pred padem at uz je to beh na nejakou stranu nebo kouzleni

jinak mas pravdu i mou postavu to hodilo zase o par hodin dozadu - je vubec nekdo koho to zpatky nehodilo? jestli ne tak to dela vsem stejne a jestli jo - tak je nekde neco horsiho asi? ne? :o(

Re: Pady serveru

Posted: 15:22 10. Jan 2009
by paja13
jo a ted byly 2 restarty hned po sobe - jeden to hlasilo 14:09 a ted jede druhej od 14:19

a ted dalsi co se hlasi 14:20 a jeste jeden 14:21 pocitadlo dojede tak do 25%

oprava: restartuje se porad a porad pocitadlo doelze do 25% a pak zamrzne a zacne znova s dalsim restartem

Re: Pady serveru

Posted: 15:31 10. Jan 2009
by nomis_b
Prej ej poskozenej modul. Asi tam nekdo bude muset zajit.

BTW: nemuze to byt RAMka? byly lagy, tak se koupila RAMka a pak tozaclo padat, nesedelo by to? Ja totiz jednou mel spatnou RAMku a sedel by ten styl poskozeni ... proste dela to same nahodne veci, nekdy to blbne, nekdy ne, bezelo to treba celej den a pak treba tyden jen 10minut.