Mrtváci a pán smrti

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
Miky
Měšťan
Posts: 183
Joined: 07:21 28. Dec 2008

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by Miky »

Krata wrote:Kvílení banší i přízračný zabiják je necromancie, stejně jako vytváření zombii a dávání do pohybu mrtvé těla.. taky necromancie.. jesli ti nemrtvá ruka, jenom kostra, na tělě mága připadá jako normální protéza.. no nevim ale jako paladin bych tě na místě zabil

Necromacie a temná magie je tu zakázaná, teda v Karathském království, v Hag-Graru je cech černokněžníků a necromantů
Přízračný zabiják je ze školy iluzí...
Nepřekrucuj prosím co jsem napsal. Kostěnou ruku za "normální protézu" nepovažuju. Podle dnd si PM ruku uřízne a nahradí končetinou nemrtvého. Jestli je to na Thalii jinak a považuje se za RP svět, neškodilo by to napsat do reálií. Nekromancie je škola magie, o zaklínadlu "přičaruj kostěnou ruku" jsem neslyšel. Každopádně jsou tu důležitější otázky ohledně PM...

Takže znič nemrtvého atp. je taky zakázáno.
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by nomis_b »

Miky wrote: Takže znič nemrtvého atp. je taky zakázáno.
To nejni skola necromancie.

Je treba zakazano ovladni nemrtveho.
Proste vse, kde je napsane : skola magie : necromancie. i kdyby to bylo : negative energy ray (1lvl kouzla)
tedy jako ze muzes ocekavat, ze ti za to Paladin neco udela.
A zase se craftí...
User avatar
Miky
Měšťan
Posts: 183
Joined: 07:21 28. Dec 2008

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by Miky »

nomis_b wrote:
Miky wrote: Takže znič nemrtvého atp. je taky zakázáno.
To nejni skola necromancie.

Je treba zakazano ovladni nemrtveho.
Proste vse, kde je napsane : skola magie : necromancie. i kdyby to bylo : negative energy ray (1lvl kouzla)
tedy jako ze muzes ocekavat, ze ti za to Paladin neco udela.
Přeloženo jako "zabij nemrtvého", je škola nekromancie.
User avatar
zachy
Velmistr
Posts: 1491
Joined: 13:55 05. Oct 2008

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by zachy »

Tak me ted napadlo... uz se nemuzu moc ukazovat na verejnosti jako PM a bylo mi receno ze budou v okoli Hag Graru lokace i pro nizsi lvl... tak by me zajimalo... kdy se muzu tesit ze zabijeni... :)
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!

Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by nomis_b »

jo zabij nemrtveho je trosku sporne kouzlo.
Zkousel sem k nemu najit vice, ale nasel jsem jen, ez jeho komponenta podle ADaD je rozdrcenej diamant alespon za 500gp :mrgreen:

Ale je nekromantske a jak by presne melo fungovat mi nejni znamo. Ale tohle je asi jedine kouzlo, ktere mi prijde sporne. Nejake ovladni nemrtveho, kvileni banshee, vtvor nemrtveho, vysati, upiri dotyk.. to jsou 100% necromanti. Ty by mel poznat kazdej trouba valecnik. U nekterych jako zpusobeni negativniho zraneni se podle me da jeste uvazova to, ze to nekdo nepozna.
A zase se craftí...
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by Krata »

Miky wrote:
Krata wrote:Kvílení banší i přízračný zabiják je necromancie, stejně jako vytváření zombii a dávání do pohybu mrtvé těla.. taky necromancie.. jesli ti nemrtvá ruka, jenom kostra, na tělě mága připadá jako normální protéza.. no nevim ale jako paladin bych tě na místě zabil

Necromacie a temná magie je tu zakázaná, teda v Karathském království, v Hag-Graru je cech černokněžníků a necromantů
Přízračný zabiják je ze školy iluzí...
Nepřekrucuj prosím co jsem napsal. Kostěnou ruku za "normální protézu" nepovažuju. Podle dnd si PM ruku uřízne a nahradí končetinou nemrtvého. Jestli je to na Thalii jinak a považuje se za RP svět, neškodilo by to napsat do reálií. Nekromancie je škola magie, o zaklínadlu "přičaruj kostěnou ruku" jsem neslyšel. Každopádně jsou tu důležitější otázky ohledně PM...

Takže znič nemrtvého atp. je taky zakázáno.
Já to nepřekrucuju jen sem to bral s nadsázkou, on vlastně oživí mrtvou část těla a proto je to bráno jako necromancie.. když tě uvidí DM jak kouzlíš něco temného tak ti nic neudělá, pokud nemáš zákoné přesvědčení, pokud ho máš tak ti přesvědčení trochu sníží za použítí temnejch sil.. ale jesli seš neutral tak to můžeš používat, ale před lidma kterejm to taky nevadí... ale pokud tě uvidí NPC nebo někdo zákonej tak si poneseš následky :)

Přízračný zabiják sem vždycky bral jako necromancii, jesli je to iluze tak by možná neměl bejt problém.. ještě z raních dob mého hraní sem měl zafixované že to je prostě temné kouzlo.. ani nevim proč, možná mě za to někdo zmlátil :D
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by Rejty »

Ja teda nevim, ze by se nekdy bral prizracnej zabijak jako nekromancie...
Vedoucí týmu Thalie
paja13
Obyvatel
Posts: 146
Joined: 15:46 23. Aug 2008

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by paja13 »

nomis_b wrote:jo zabij nemrtveho je trosku sporne
je toho vic spornyho protoze podle nwn wiki patri do skoly nekromancie taky vydeseni strach leceni epicky magsky brneni ochrana pred smrti a stinovej stit
mozna byste mohli zacit upalovat thalovy kneze :o)
User avatar
OneIceOne
Rytíř
Posts: 500
Joined: 12:49 30. May 2007

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by OneIceOne »

Místo zaspamovaného topicu, kde se předhazují různé názory, jak co a podobně, by mohli lidi hrající rádi za toto povolání sednout ke kompu a sepsat nejaké materialy ohledně tohoto povolání. Myslím, že by to bylo prospěšné a třeba to DM team zařadí do reálii světa. I když připouštím, že tahle debata je docela zábavná...
Pauza výkonu DM: 1 - 8. 9.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by Rejty »

Stinovej stit je iluze, epicky brneni a ostatni epicky kouzla nejsou zarazeny do zadny skoly, lecici kouzla jsou vyvolavani...
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by Rejty »

Zabavna docela je, 3/4 lidi z tyhle debaty tu placa nesmysli, misto aby si poradne nasli, jak se veci maji...
Vedoucí týmu Thalie
Jonny
Měšťan
Posts: 270
Joined: 17:42 27. Apr 2007
Location: Kolín
Contact:

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by Jonny »

Já bych, řek, že tam, kde končí pravidla, popisky apod. by měl nastupovat hráčský cit a charakter postavy...Pomáhá se na to ve hře koukat z pohledu obyčejnýho sedláka...Když uvidíte, že ten borec mág toho nemrtvýho mávnutim hole poslal do kytek, tak to ve vás asi vzbudí jiný pocity, než když ho před váma vytahne z hrobu a sám vypadá, jak když taky vodtamtud před chvílí vylez...

Některý postavě může vadit, že mág zabíjí nepřátele takovym hnusnym způsobem(Wail of the banshee, finger of death...), některá dokonce může vědět, co je to zač, některý se to může líbit, jiný to může bejt jedno...

Nebo jak chcete ve hře někoho pak upalovat? Jenom proto, že ste si přečetli popisek? :| To mi nepříjde moc erpé...

Eště k té protetické končetině...Asi se sama od sebe k životu neprobudí, řek bych...
User avatar
pepa48
Šlechtic
Posts: 447
Joined: 15:18 27. Apr 2007
Location: Thalie
Contact:

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by pepa48 »

to, že někdo pozná nekromantský kouzlo je myslim jasně daný přes čarozpyt a je to zobrazený v logu, takže nějakej obyčejnej bojovník asi houby pozná, co to ten mág čaruje a čim zabíjí... asi tak to vidim já
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by Krata »

Ty lidi zas vyrůstaj v prostředí magie taky by základní znalosti měli mít... čaroptyz je že pozná kouzlo, bojonvík ho sice nepozná ale vidi že je špatné
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by Theogil I »

Krata wrote: Já to nepřekrucuju jen sem to bral s nadsázkou, on vlastně oživí mrtvou část těla a proto je to bráno jako necromancie.. když tě uvidí DM jak kouzlíš něco temného tak ti nic neudělá, pokud nemáš zákoné přesvědčení, pokud ho máš tak ti přesvědčení trochu sníží za použítí temnejch sil.. ale jesli seš neutral tak to můžeš používat, ale před lidma kterejm to taky nevadí... ale pokud tě uvidí NPC nebo někdo zákonej tak si poneseš následky :)
Kráťo tady máš překlep nebo to opravdu takto vidíš? Podle mě nemá zákonost absolutně žádný vliv na použití magie, myslím si, že třeba pro echtovního nekromata nebo fanaticky zlého kněze, kteří ve svém "zlém" chování spatřují a dodržují řád je právě zákoně zlé přesvědčení to pravé. Zatímco chaoticky zlá postava by dle mého měla být nespoutaná a v podastatě se chovat hnusně úplně ke všem všetně svého třeba taky "zlého" okolí.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Locked