Page 5 of 9
Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu
Posted: 17:01 20. Apr 2009
by Addieau
Myslím, že pokud si to myslíš, tak bys měl za hraničáře hrát

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu
Posted: 20:44 20. Apr 2009
by Bahnak
celkove vzato se mi to ovladnuti zvere moc nelibi, dyž sme ve skupine a nekdo jako druid vleze do lokace s zviřectvem, všichni jsou misto "červení" nepratele přátelsky "modří".... pak nekdo zautočí na jedno z nich, ale zbytek družiny musi preklikavat na prave tlačitko a odklepnout utok misto aby jen klikla apod.... proste mi to prijde vzdy takove vselijake a divne....
zažil jsem to ale jen parkrat tak asi nevim vo co de...
Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu
Posted: 16:53 13. May 2009
by Sobik
Spíš by nebylo od věci, kdyby psi, vlci, Vrrci a další psovité šelmy neútočily na druida v proměně na vlka, kočkovité šelmy na pantera, medvědi na medvěda, prasata na prase atp.(počítám s tím, že druidi se umí přeměnit na různé poddruhy toho zvířete) Jen přeměna na jezevce je trochu k ničemu, možná nějak nahradit nějakým ptákem, nebo pavoukem? Tak podrobně jsem o tom nepřemýšlel.
Předpokládám, že se někdo ozve, že by se s tím daly dokonale vybírat poklady v jednom, takže jednoduchá vyjímka: neplatilo by to na vůdce smečky/stáda/bůhvíčeho a při proměně zpátky na původní formu by přátelství zvířat padlo, takže by se takhle nedalo dostat třeba pro nějaké kameny atp...
Čas na vaší kritiku.

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu
Posted: 17:04 13. May 2009
by Addieau
Spíš čas neotvírat zase debatu plnou "geniálních" nápadů
To mi připomíná že ten vtip s diskusí o šroubování žárovek asi nebyl jen vtip

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu
Posted: 17:18 13. May 2009
by aster3
Nevim proc to resite ponekud slozitymi napady. Podle mne je nejjednoduhsi aby se zavedla moznost ochocovat zvirata dle lvlu+modifikator moudrosti+1/2bodu v porozumeni vs. lvl zvirete x modifikator jeho moudrosti(odolnosti?). A to aby se neovladli "vudci" zvirata de osetrit aby mneli imunitu na ovladnuti a aby se pripadne ovladnute zvirata nebrali po celem svete tak osetrit to tim ze pri prechodu lokace bude rekneme 20 nebo 50% sance ze se zvire uvolni z ovladnuti a jakoby se vrati domu.
A kdyby ste to chteli jeste vic stizit hranicarum a druidum tak se muze system nastavit tak aby rekneme kazdy tah byl proveden automaticky hod na ovladnuti. pri neuspechu o rekneme 10 bodu zvire zautoci na druida (hranicare) pri neuspechu pod 10 bodu zustane zvire neutralni a pri uspechu zustane ovladane.

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu
Posted: 17:20 13. May 2009
by Grunt
aaaa neeebo...???
To nechame tak jak to je?! Nechapu proč to tady ještě řešíte? Ani jeden napad co tady byl neřeši NIC... ne že by bylo co řešit...
Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu
Posted: 17:25 13. May 2009
by aster3
Grunt wrote:aaaa neeebo...???
To nechame tak jak to je?! Nechapu proč to tady ještě řešíte? Ani jeden napad co tady byl neřeši NIC... ne že by bylo co řešit...
nehral sem na thalii hranicare ale podle toho co tu pisou si zrejme jednoho zalozim

kdyz de ovladnutim vymlatit cele dungy a lootit tak to se ti zda vsechno ok ?
jo a pro ty co rikaji ze hranicar je nic moc a bez zvirete je padavka tak zrejme nevedi o cem mluvi

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu
Posted: 17:37 13. May 2009
by Addieau
Určitě si ho založ a ověř si v praxi, jak to skutečně funguje...

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu
Posted: 17:40 13. May 2009
by Grunt
No mi hranda nepřijde nijak silny ale to je teď jedno.
O tom jak je ta možnost s vybráním celého Dungu realna by se dalo polemizovat. Spíš by mě zajímalo kolik tady je Hraničářů či Druidů co to dělá. Druid snad žadný a jestli se najdou nějací Hraničáři, tak je lepší to řešit pomocí nějakých IC sankcí než systémově.
Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu
Posted: 17:42 13. May 2009
by kucik
Sobik wrote:Spíš by nebylo od věci, kdyby psi, vlci, Vrrci a další psovité šelmy neútočily na druida v proměně na vlka, kočkovité šelmy na pantera, medvědi na medvěda, prasata na prase atp.(počítám s tím, že druidi se umí přeměnit na různé poddruhy toho zvířete) Jen přeměna na jezevce je trochu k ničemu, možná nějak nahradit nějakým ptákem, nebo pavoukem? Tak podrobně jsem o tom nepřemýšlel.
Předpokládám, že se někdo ozve, že by se s tím daly dokonale vybírat poklady v jednom, takže jednoduchá vyjímka: neplatilo by to na vůdce smečky/stáda/bůhvíčeho a při proměně zpátky na původní formu by přátelství zvířat padlo, takže by se takhle nedalo dostat třeba pro nějaké kameny atp...
Čas na vaší kritiku.

Zkus se zamyslet nad tim, jak to v přírodě chodí. Co se asi stane, když se přiblíží vlk (nebo jiný zvíře) k cizí smečce?
Potom si zkus na Thalii chvilku druida nebo rangera zahrát a zjistíš, že podle levelu má náhodně některý zvířata přátelský.
BTW: Hraničáře jsem tu taky hrál.
Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu
Posted: 18:16 13. May 2009
by Sobik
kucik wrote:Sobik wrote:Spíš by nebylo od věci, kdyby psi, vlci, Vrrci a další psovité šelmy neútočily na druida v proměně na vlka, kočkovité šelmy na pantera, medvědi na medvěda, prasata na prase atp.(počítám s tím, že druidi se umí přeměnit na různé poddruhy toho zvířete) Jen přeměna na jezevce je trochu k ničemu, možná nějak nahradit nějakým ptákem, nebo pavoukem? Tak podrobně jsem o tom nepřemýšlel.
Předpokládám, že se někdo ozve, že by se s tím daly dokonale vybírat poklady v jednom, takže jednoduchá vyjímka: neplatilo by to na vůdce smečky/stáda/bůhvíčeho a při proměně zpátky na původní formu by přátelství zvířat padlo, takže by se takhle nedalo dostat třeba pro nějaké kameny atp...
Zkus se zamyslet nad tim, jak to v přírodě chodí. Co se asi stane, když se přiblíží vlk (nebo jiný zvíře) k cizí smečce?
Potom si zkus na Thalii chvilku druida nebo rangera zahrát a zjistíš, že podle levelu má náhodně některý zvířata přátelský.
BTW: Hraničáře jsem tu taky hrál.
Dobře, možná by nemusel zmást všechny členy smečky, ale jenom větší část, než ve formě člověka. Přecejen co udělá smečka, když uvidí týpka v zeleným? To samý, co udělá, když vidí kohokoliv jinýho v čemkoliv jiným.

Prostě mi příjde přirozenější, když vlci neútočí na na vlka, kterého potkají, než že neútočí na maníka v zeleným, který jim vleze do jeskyně

BTW: Já mám taky Druida a to s těmi zvířaty vím taky, ale když jsou dvě nepřátelský vedle sebe, stejně ovládnu jenom jedno a to druhý na mě zaútočí, moje postava provede protiútok a jde po mě celá jeskyně.

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu
Posted: 18:24 13. May 2009
by kucik
Já to nebudu dál rozmazávat, protože by to stejně nikam nevedlo. Jenom je to podle mě prostě blbost.
Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu
Posted: 18:32 13. May 2009
by akin
kucik wrote:
Zkus se zamyslet nad tim, jak to v přírodě chodí..
Mno timhle bych zrovna moc neargumentoval
V prirode rozhodne na cloveka (humanoida) nezautoci ani jezevec, povetsinou ani divocaci, smecka vlku jen v pripade, ze je vyhladovela/na lovu. Naprosta vetsina zvere se od cloveka drzi daleko.
Vlastne z toho co tu je za zvirata (mluvim realnych), tak by zautocil asi jen medved. A u nej je zase paradoxni situace ta, ze medvedi neziji ve smeckach (jsou to samotari) - snad jen medvedice + medvidata.
Ale to je OT

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu
Posted: 19:03 13. May 2009
by kucik
akin wrote:
Mno timhle bych zrovna moc neargumentoval
V prirode rozhodne na cloveka (humanoida) nezautoci ani jezevec, povetsinou ani divocaci, smecka vlku jen v pripade, ze je vyhladovela/na lovu. Naprosta vetsina zvere se od cloveka drzi daleko.
Vlastne z toho co tu je za zvirata (mluvim realnych), tak by zautocil asi jen medved. A u nej je zase paradoxni situace ta, ze medvedi neziji ve smeckach (jsou to samotari) - snad jen medvedice + medvidata.
Ale to je OT

Mno a to je ten duvod, proc jsem to nechtel rozmazavat

. Proste vezmem jako axiom, ze thalijska zvirata jsou smeckova proto si mezi sebe nepustej ciziho, ackoliv je teze rasy.
Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu
Posted: 22:36 13. May 2009
by Addieau
Já to nebudu dál rozmazávat, protože by to stejně nikam nevedlo. Jenom je to podle mě prostě blbost.
Slyšeli jsme slovo boží.... amen
Nelze než souhlasit.