Page 5 of 9

Re: tak tohle je uz moc

Posted: 13:49 04. May 2009
by Xaarth
tao kan wrote:návrh:Přidejte do pravidel nutnost být v dané lokaci pokud postava položí past. Pokud postava chce odejít, musí po sobě past sebrat. Tohle by mohlo vyřešit půlku problému, zbytek prasáren s pastma se asi nedá vyřešit.

Jo, tohle bych taky udělal.

Re: tak tohle je uz moc

Posted: 13:58 04. May 2009
by Jachym
Kiri napsal:
Pasti asi maj mit smysl zabijeni, ne?

Jeden můj známý si dával v dungeonu v jeskyni když kopal rudu nebo cokoli jineho, tak do uzkých míst pokladal lehké jen ty základní pasti. Když tam někdo šel v invu a šlápl na ní tak uslyšel jenom jak to pšouklo, sice postiženému to nic neudělalo , ale ten kopáč už věděl že někdo jde , někdo je tam.
Ano a také jsem proti tomu aby se pokladali pasti sebe.
Má postava také umí pokladat pasti (a nepokládá) a není sama , a pastí je na Thalii na pokladech a truhlách , hromada. Doufám že tu nechcete udělat minové pole :wink:

Re: tak tohle je uz moc

Posted: 14:10 04. May 2009
by Pajule
pasti sou svinstvo :mrgreen:

Re: tak tohle je uz moc

Posted: 14:41 04. May 2009
by photter
jistě, pasti sou svinstvo
byl bych rád, aby lidi, co vodehráli dva vopsaný powerbuildy a vědí vo tom kulový si šetřily svý bezcenný názory
tušíte, kolik je DC na položení epický elektriky ?
65 prosím !
to znamená, že to zloděj dovede někdy po třicátým lvlu, pokud má body v inteligenci a maxoval to...fajtr má v tý době devast, prskavka asi tak 6x IGMS....zloděj má "svinstvo", co položit trvá 6 vteřin a dá dmg 200, úspěšnej hod na reflex to půlí, opravdu owerpowered záležitost, svinstvo, etc...
děte už do háje, vo čemkoli se tu začne diskutivat, tak všichni jejichž postava si s tím neumí poradit začnou ječet jak píchlý svině

Re: tak tohle je uz moc

Posted: 14:46 04. May 2009
by Anderson I
Zavést nutnost zůstat u svojí pasti se mi nezdá rozumné - je to prostě způsob partizánské války, nalíčíš a jdeš pryč (frakční boje jsou podporovány, takže jestli je to použito proti jiné frakci .....). Pokud bude takhle někdo terorizovat okolí např. Ivory, Karathy ..., tak je pravděpodobné, že ho u toho dříve či později někdo uvidí, práskne to strážím a ty si to s ním vyřídí - pravděpodobně ho zatknou, odsoudí a hotovo (začínáš s novou postavou). Pokud někdo to riziko na sebe vezme, proč mu ho upírat.

Pasti, pokud vím, nejsou celé přes sebe, pouze se částečně překrývají - tzn. neaktivuješ všechny současně, ale aktivuješ je postupně.
Můj názor je, že když už aktivuješ 5 pastí za sebou, tak máš peška - co k tomu dodat víc. Je tady spousta naříkání - „prošel jsem víc pastí za sebou, není to fér, není šance to přežít“. Kouzelník tě klidně oprstíčkuje a jsi bez šance, bojovník tě srazí nebo devastne a jsi taky bez šance a zloděj tě zabije pastí, když nekoukáš na monitor a proběhneš to celé - každé povolání má něco. Neřešil bych.

Re: tak tohle je uz moc

Posted: 14:53 04. May 2009
by Rejty
byl bych rád, aby lidi, co vodehráli dva vopsaný powerbuildy a vědí vo tom kulový si šetřily svý bezcenný názory
Já bych zase rád, aby se tu psalo nezaujatě, ne jen z pohledu toho, kdo hraje zloděje a chce mít co nejsilnější build.
to znamená, že to zloděj dovede někdy po třicátým lvlu, pokud má body v inteligenci a maxoval to...fajtr má v tý době devast, prskavka asi tak 6x IGMS....zloděj má "svinstvo", co položit trvá 6 vteřin a dá dmg 200, úspěšnej hod na reflex to půlí, opravdu owerpowered záležitost, svinstvo, etc...
Slaboučkej zloděj má v tý době epickej únik, to slavný IGMS, bigbiovky, atd. může sesílat z hůlek a svitků. Jenže ty pasti položí přes sebe třeba 4 a to už je 800 dmg. Zdá se ti to málo? Na mega IGMS si zloděj hodí na reflex, nebo si sešle ze svitku plášť proti kouzlům, a vysměje se mu.
děte už do háje, vo čemkoli se tu začne diskutivat, tak všichni jejichž postava si s tím neumí poradit začnou ječet jak píchlý svině
Spíš lidi, který hrajou daný povolání, začnou kolem sebe křičet, kopat a nadávat (v tvém jazyku ,,ječet jak píchlý svině"), aby se jim náhodou neomezilo to jejich povolání...

Re: tak tohle je uz moc

Posted: 15:03 04. May 2009
by DenGrasse
ach jo, tak eště jednou, pro ty co neumí číst:

NWN engine má některý svoje omezení, jako přechody nebo tilesety co ukrejvaj věci pod nima.

proto sem navrh ty pravidla, aby se aplikaci (neříkám zneužívání, pač někdy postava neví, co to udělá) těchto efektů zamezilo.

proto musí bejt pasti dost daleko od přechodu, aby do nich postava nešlápla dřív než se hráči nahraje obrazovka
proto se nemaj dávat na cesty, kde je běžnej provoz (takovou past by prošlápl kdekterý NPC pocestný), protože hrozí že se schová pod tileset a nebude vidět.
proto se nemaj dávat do míst s výskytem modrých NPC, protože ty by tomu mohly zamezit (prosim bez debat o schopnostech sedláků atd.)
proto to druhý a třetí omezení neplatí pro příslušníky opačný frakce, pač maj ty NPC červený a můžou si škodit jak chtěj.

a co se týče pokládání pastí na sebe, nejde ani tak o 5 epickejch elektrik. de o pokládání slabších pastí, který v součtu daj damage jedný silný, na kterou postava schopnostma nemá!!! to je obcházení engine, ať si kdo chce plká co chce.

to sou důvody pro který ty omezení maj bejt. veškerý plkání o devastech, IGMS a dalších blbostech je plkání úplně mimo téma a nijak s tim nesouvisí.

PS. jestli sou ty zloději tak slabí, tak za ně kurva nehrajte!!!

Re: tak tohle je uz moc

Posted: 15:06 04. May 2009
by Rejty
DenGrasse wrote:...
Souhlas!

Re: tak tohle je uz moc

Posted: 15:09 04. May 2009
by Marvin
Ehm, co je to vase IGMS?

Re: tak tohle je uz moc

Posted: 15:14 04. May 2009
by Anderson I
Jen pro mojí informaci, když už se tu všichni ohánějí nespravedlností při kladením 5 pastí za sebe - on opravdu existuje někdo, kdo v klídku projde 5 pastí a všimne si toho až když je mrtvý? Mohl by se když tak ten postižený přihlásit a případně i říci, kolik má jeho postava INT?

Re: tak tohle je uz moc

Posted: 15:15 04. May 2009
by George

Re: tak tohle je uz moc

Posted: 15:19 04. May 2009
by George
Anderson I wrote:Jen pro mojí informaci, když už se tu všichni ohánějí nespravedlností při kladením 5 pastí za sebe - on opravdu existuje někdo, kdo v klídku projde 5 pastí a všimne si toho až když je mrtvý? Mohl by se když tak ten postižený přihlásit a případně i říci, kolik má jeho postava INT?
Ty pasti nejsou za sebou, ale na sobě... hráč vidí jednu past, ale ve skutečnosti je tam pastí 5, což dá 5x větší dmg v jedný chvíli. Pokud jsou uplně přesně na sobě, tak mezi jejich prošlápnutím nemusí být ani 0,05 sekundy mezera, takže hráč nemá naprosto možnost reagovat...
Popř. dá prozkoumat past.. ukáže se slabší bodcová, ťuk a najednou 5x větší dmg.

Re: tak tohle je uz moc

Posted: 15:33 04. May 2009
by kucik
George wrote:Ty pasti nejsou za sebou, ale na sobě... hráč vidí jednu past, ale ve skutečnosti je tam pastí 5, což dá 5x větší dmg v jedný chvíli. Pokud jsou uplně přesně na sobě, tak mezi jejich prošlápnutím nemusí být ani 0,05 sekundy mezera, takže hráč nemá naprosto možnost reagovat...
Popř. dá prozkoumat past.. ukáže se slabší bodcová, ťuk a najednou 5x větší dmg.
Ano, tohle přesně udělat nejde. A je fajn, si přečíst, co psali ti před tebou, než napíšeš znovu tu samou blbost.

Ty pravidla mi přijdou rozumný, jen jde o to specifikovat, co je často používaná cesta, protože pokud to bude jakákoliv cesta, bude moct zloděj dát past jen na travičku vedle a tam prostě nikdo nemá důvod šlápnout.

Ještě jednou navrhuju udělat, že první past postavu zastaví, takže nějakej trotl, kterej všude sprintuje, neproběhne ty pasti hned všechny.

Re: tak tohle je uz moc

Posted: 15:34 04. May 2009
by DenGrasse
kucik wrote:Ještě jednou navrhuju udělat, že první past postavu zastaví, takže nějakej trotl, kterej všude sprintuje, neproběhne ty pasti hned všechny.
jsem pro všema deseti, pokud se ti s tim chce dělat.

Re: tak tohle je uz moc

Posted: 15:36 04. May 2009
by ripatko
kucik wrote: Ještě jednou navrhuju udělat, že první past postavu zastaví, takže nějakej trotl, kterej všude sprintuje, neproběhne ty pasti hned všechny.
no nevim, kdo tohle ohlida, jestli to vubec nekdo dodrzi