Page 5 of 7

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Posted: 14:42 17. Jan 2010
by innfra
Rád bych věděl jaké předměty se zvažují jako ukradnutelné, prosím DM tým, aby se k tomu vyjádřil.
Prošel jsem si můj modul a vyjmenoval některé věci, respektive výbavu kterou běžně používáme a může být dosti drahá a nákladná(řídím se tím co napsal zachy za návrhy velikostí):

dýka 1x1
krátký meč 1x2
ruční sekera 1x2
kukri 1x2
kamma 2x2
srp 2x2
morningstar(cep?) 1x3
lehké kladivo 1x2
palcát 1x2
kyj 1x3
scimitar 1x3
katana 2x3
kord 1x3
bitevní sekera 2x3
bitevní kladivo 2x3
lehký cep 1x3
bič 2x2

malý luk 2x3
prak 1x2

hvězdice 1x1
šipky 1x1
vrhací sekery 1x2
šípy 1x2
šipky 1x2
kameny do praků 1x1

Brnění(obecně) 2x3
helmy 2x2
prsteny 1x1
amulety 1x2

Nezahrnuji do toho, jiné věci z TH modolu, nevím kolik toho dalšího je...

Lektvry nezahrnuji, ty by se měli dát ukrást
dále komponenty pro craft, ty taky nepřesahují velikost 1x1 a 1x2
rudy (kovy či kameny), kůže a části artefaktů 2x2 tohle asi tedy taky.

Jde o to, že po městě běžně nechodíme se zbraněmi v ruce a tudíž, nejsou vybavené a tudíž ukradnutelné.
To samé s oblečením, aby jsme nemuseli chodit stále v plné polní.
Helmy a kapuce, většinou sundaváme také ve městě, pokud to nemá nějaký svůj účel.
Tahle výbava je dosti nákladná a nerad bych si kupoval byť jen obyčejnej kord za 1 K každou chvíli znova, protože mi ho nějaký půlčík vytáhne z pochvy u pasu, nebo se na mě bude sápat a chmatat někne u hlavy aby si vzal mojí katanu.


Ještě bych doplnil neokradatelnou zónu o pokoje v hostincích, protože i tam se dá vloudit, navrhl bych celou hospodu, ale to už by někdo ječel, že to přeháním.

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Posted: 03:32 18. Jan 2010
by Braenn
Zkušenosti s okrádáním mám spíše z jiného serveru, kde je tato činost dělaná přes speciální feat a kde věci nejsou tak cenné a unikátní, jako je tomu často tady, ale pokusím se nějak to dormulovat:

Osobně jsem pro variantu, nechat okrádání čistě a jen na penězích.
Proč? Systém nerozliší věc, kterou má člověk na sobě, drží v ruce, u pasu a nebo má v batohu, a přijít o věc skutečně cennou jen díky investovanýcm 10 bodům do okrádání a troše štěstí by ooc nebylo moc šťastné. Takže než hledat nějaké alternativy, nechala bych JEN peníze. Lidé si je mohou dávat do bank, ale taky nemusí a jistý obnost u sebe nosí každý. A poznámky:

- Bez omezení místa včetně hospody a pokojů - nakonec kde jinde je člověk náchylnější ke kradení, než v hostinci když spí? (Nevím nakolik je možné nechat podmínku "ne před strážemi" jen v doporučené formě, když to neohlídá systém?)

- Okradení vyhodí z invisu i z hidu (zabrání nepolapilteným zlodějům, trochu zvýhodní sd) i v případě kladného výsledku. Když kapesní zloděj, tak kapesní zloděj a at se trochu snaží dostat se tak blízko.

- hláška "ztracený předmět xy zlatých" ať se vypíše se zpoždění, čím větším tím lepším. Alespon minuta je ideální, zloděj tak má šanci uniknout a dotyčný okradený, hnaný jakkoli OOC informací nezačne křičet "chyťte zloděje" než bude úspěšný zloděj v bezpečí.

- do určitého menší vzádlenosti od postavy by to mělo házet hlášku v případě úspěšného hodu na všímavost i pro okolí. Čím víc lidí okolo, tím větší riziko (ačkoli IR je to asi přesně naopak:)

-hláška při neúspěšném pokusu o okradení, stejně jako v případě všimnutí si okolí by měla být ve tvaru "někdo se tě pokouší okrást" a "někdo se pokouší okrát XY"
V okamžiku kdy log prozradí totožnost okrádajícího (i když si toho dotyčný vůbec nevšimne, nebo kouká jinam) bývá oblíbeným podnětem k metagamu, hlavně když stejné jméno září nad hlavou blízké postavy.

A častost? teoreticky a s podmínkami viz výše, neomezená. Když chce riskovat a motat se kolem okrádaného, at to dělá. Když někdo zaparkuje jen tak afk postavu na cestě a zrovna ho najde zloděj (ta šance není TAK vysoká), jeho chyba, postava je *zamyšlená*. Risk zloděje by měl být úměrný výdělku a možnosti postav se bránit, nicméně kapesní zloděj si ještě nikdy jmění nevydělal.

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Posted: 09:46 18. Jan 2010
by rotona
Bojim bojim zlodějů , bojím že je to na okradaní malých lvlů a nových hráčů kteří si nemůžou vytáhnout zaparkované eso a dotyčného zloděje poslat na prohlídku očistce. Bojim že vše se ještě více zkomplikuje a budu se v tom špatně orientovat, už tak ztrácím zlatky při craftění.
Bojim že to bude moc práce pro šéfy a na poprvé se to hned nepovede a budou se opravovat mouchy systému a napodruhé se budou opravovat mušky a potretí se stav vrátí do dnešní situace protože to opraváře přestane bavit .

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Posted: 11:33 18. Jan 2010
by nomis_b
jsem stale pro variantu Ciste na penezich, umerne lvlu rogua

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Posted: 11:36 18. Jan 2010
by Bahnak
take, a v zadnych silenych cislech, uz to tu nekdo psal a take bych se rad vyhnul vychcankum, co se lognou a budou cely den cekat pred bankou v hidu a pak udělají jen "klik"
Jsem zcela proti možnosti obirani o jakykoliv předmět, budou z toho jen hádky a nepříjemnosti,
Navíc jakýkoliv předmět jde koupit za peníze...

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Posted: 11:46 18. Jan 2010
by innfra
Braenn wrote:
- Bez omezení místa včetně hospody a pokojů - nakonec kde jinde je člověk náchylnější ke kradení, než v hostinci když spí? (Nevím nakolik je možné nechat podmínku "ne před strážemi" jen v doporučené formě, když to neohlídá systém?)
Do pokojů je docela problém se dostat, protože se zamykají speciálním klíče, takže tam se nepochodí, pokud tam nebudeš vysloveně čekat po restartu. A také, bych za tu úpravu klíčů kucikovi rád poděkoval, je to velice povedené :)
- Okradení vyhodí z invisu i z hidu (zabrání nepolapilteným zlodějům, trochu zvýhodní sd) i v případě kladného výsledku. Když kapesní zloděj, tak kapesní zloděj a at se trochu snaží dostat se tak blízko.
Tož to je otázka, dneska už vyhazuje z hidu i položení pasti, takže když parta okecevá, tak člověk v hidu nemá šanci položit mezi znesvářené postavičky brzdící past, aniž by se nezviditelnil ( tím myslím když je mezi nimi dostatečná vzdálenost, je to mimo město a je jasný že se bude bojovat).
Myslím, že to bylo kvůli prasákům co je dokázali házet přímo pod nohy :wink:
Takže dneska se ty pasti použivaj, tak akorát při léčce a nebo na agrování potvor, při položení :mrgreen:
- do určité menší vzádlenosti od postavy by to mělo házet hlášku v případě úspěšného hodu na všímavost i pro okolí. Čím víc lidí okolo, tím větší riziko (ačkoli IR je to asi přesně naopak:)
No jde o to že když tu danou postavičku věčně sleduje hlídač, tak asi si všimne nějakýho páska co se plíží kolem a chce ji okrást. Problém je když hlídanou osobu obklopí na blízko(vysloveně mele range) víc lidí, ty pak opravdu neuhlídá.
A častost? teoreticky a s podmínkami viz výše, neomezená. Když chce riskovat a motat se kolem okrádaného, at to dělá. Když někdo zaparkuje jen tak afk postavu na cestě a zrovna ho najde zloděj (ta šance není TAK vysoká), jeho chyba, postava je *zamyšlená*. Risk zloděje by měl být úměrný výdělku a možnosti postav se bránit, nicméně kapesní zloděj si ještě nikdy jmění nevydělal.
Pokud by to bylo na peníze, nechal bych to na tom 1x10 minut, protože neomezeně je sakra hodně a stačí se jen zaparkovat u vůkupčích a tam lootit goldy, pokud to nebude nějaký omezený číslo goldů, myslím si že 1x10 je dost pokusů i tam (120+-restartbus)

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Posted: 11:56 18. Jan 2010
by kucik
Jen tak na okraj: Pokládání pastí vyhazovalo z hidu co pamatuju. To není žádná úprava kvůli někomu, to je normální vlastnost nwn, pokud vim.

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Posted: 12:35 18. Jan 2010
by innfra
*pokrčí rameny* tak moje chyba, si to asi pletu s něčím jiným, to je dost možný...

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Posted: 12:59 18. Jan 2010
by CizaD
Myslím že po pokusu o okradení (ať uspěšným nebo neuspěšným) by stačilo započítat postih na skřývaní a tichý pohyb který je už teď na Thalii například při otevření dveří nebo truhel.

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Posted: 13:15 18. Jan 2010
by Braenn
To okrádání v hospodě, popravdě mě ani nenapadla možnost, že nějaký .. hm, prase, čeká po restartu v pokojích, ona by to asi ani nebyla moc zábavná hra pro ten výdělek:) Prostě sou situace, kdy za sebou člověk nezavře a nebo si nedá pozor a zloděj proklouzne, takže tak.

A okrádání před bankou, co tam prostě postavit nějaké strážného.. nebo nestojí tam už?

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Posted: 13:50 18. Jan 2010
by innfra
jj dva tam stojí

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Posted: 14:55 18. Jan 2010
by CizaD
Já si také myslím že vyčkávání před bankou, v dílnách nebo v pokojích po restartu je naprosto podlá nestoudnost a tohle by se mělo naprosto disciplinarně trestat, tak jako když si tu někdo na craft pořídil externí prográmek.

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Posted: 15:05 18. Jan 2010
by innfra
No před bankou a v dílně, je dost logický a veřejně přístupný místo...
v uličkách za bankou navíc jsou různí chmatáci...
v dílně se motá hafo lidí...
Ale ty pokoje s restartem a vyčkáváním by byla prasárne...

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Posted: 17:05 18. Jan 2010
by aster3
Libi se mi ten vas strach a michani RP s ohledem na zachovani zabavy :) Hlavne to ze zlodej muze ukrast jen jisty obnos penez (napr. 200k ani nahodou protoze by nekomu pokazil hru...)

Ja si myslim ze postava ktera ma u sebe 200k si muze dovolit treba ochranku na prenos takoveho "bohatstvi". Klidne si ta majetna postava muze z tech 200k najmout 5dalsich hracu, kterym vyplati rekneme po 1k jako ostrahu a doprovodi ji s obnosem na pozadovane misto. Lapku zlodeje (jedince) odradi prepadnout 6 hracu. Pak se treba zlodeji a jine pochybne existence muzou seskupovat a vyvijet organizovanou cinost. Ale pochybuji ze tady k necemu takovemu dojde pac tady behaji postavy se statisici v kapsach a lobuji za to aby nebylo technicky mozne je nejakym zpusobem o to zlato pripravit. Castecne mi to pripomina politiky :)))

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Posted: 17:33 18. Jan 2010
by innfra
tys to vůbec nečet co ? Je to vidět :wink:
Hele k najímání ti řeknu asi tolik, co ke Questům od hráčům... lidem se to nechce dělat.
Já jsem asi vyjímka, pak ještě šalíf a pako...