Posted: 13:53 15. Jul 2007
Tady toho je za tu dobu co jsem byl pryč
Melvikovi poznámky jsou ale velice zajímavé, doporučuji se nad nimi zamyslet
Takže Morn psal, že Gruta nikomu neublížila. Ale ublížila, vsadil bych se že nějakejm zvířátkům a NPC banditům a podobně
Tím chci jen říct, že bysmě to tak měli brát, z hlediska hraní není rozdíl mezi NPC a PC a během hry by se v tom neměl dělat jakejkoliv rozdíl.
Uvedu příklad něčeho, co mě vedlo k zamyšlení
Máme tady například skupinu NPC s frakcí Nepřátelská, která má tábor mezi skalami kdesi u cesty v nebezpečné oblasti plné obrů, ale na cestě nejsou a nepřepadávaj a pokud PC nepříjde do jejich tábora, tak neútočí. Třeba to není skupina banditů, ale zaútočí když vidí, jak jim do tábora vběhne někdo ozbrojenej, případně ještě se summonem. Otázka teda je: Kdo je v tomhle případě bandita.
Vím, možná uvažuju trošku jinak než spousta lidí
Ale zaútočila by postava kdyby viděla jak tam u ohně mezi truhlama sedí několik PC, i třeba těch nejpodezřelejc vypadajících. A takovejch míst, kde se dá polemizovat, jestli se NPC brání, nebo útočí je několik.
Já osobně nevidím nic složitýho nezneužívat OOC informace. To že je na fóru pár řádků o ostrovech a o organizacích na nich mi problém nikdy nedělalo. To dá přece rozum, že moje postava na pevnině jen tuší, že ostrovy jsou a že jejich vyslanci nezamýšlej nic pěknýho. Moje postava se s vyslanci ostrovů setkala při DM Q, tak toho asi věděla o malinko víc, ale i tak nic.
Jenže já mluvím z pohledu hráče co má jednu postavu. Když má někdo dvě postavy, tak znalosti postav uhlídá, ale když jich má víc a často je mění, tak to už asi těžko
Já doufám, že se nám v budoucnu podaří hráčské postavy víc zapojovat do veřejného, církevního, obchodního i jiného života na Thalii než doteď. Přece jen když je někdo součástí něčeho většího, tak má většinou menší tendenci začínat pořád dokolečka. A kdo hraje jen epizodní role, nemusí objevit další dimenze hraní na Thalii. I když to nemusí znamenat, že epizodní postavy hraje špatně.
Pokud má někdo několik postav a chce se stát součástí spolků a podobně, tak pro něj bude asi lepší, když si vybere jednu hlavní, se kterou někam vstoupí. Určitě by nebylo dobrý, kdyby jedna postava jednoho hráče měla důvěrný informace z jedný strany a jiná z druhý strany.
Zneužívání ooc informací je ale možný i v craftu i když se tady pořád mluví o PvP. Prostě každá další postava ví, kde jaký suroviny hledat když to ta postava před ní už předtím věděla. A taky ví, co od toho místa čekat. To se ani nedá dost dobře vytěsnit z paměti. Je jasný, že každá další postava má možnost sbírat zkušenosti mnohem rychlejc než ta první.
Pro 566344: A jakou hudbu posloucháš když chceš hrát psychiscky narušeného jedince?
Takže Morn psal, že Gruta nikomu neublížila. Ale ublížila, vsadil bych se že nějakejm zvířátkům a NPC banditům a podobně
Uvedu příklad něčeho, co mě vedlo k zamyšlení
Vím, možná uvažuju trošku jinak než spousta lidí
Já osobně nevidím nic složitýho nezneužívat OOC informace. To že je na fóru pár řádků o ostrovech a o organizacích na nich mi problém nikdy nedělalo. To dá přece rozum, že moje postava na pevnině jen tuší, že ostrovy jsou a že jejich vyslanci nezamýšlej nic pěknýho. Moje postava se s vyslanci ostrovů setkala při DM Q, tak toho asi věděla o malinko víc, ale i tak nic.
Jenže já mluvím z pohledu hráče co má jednu postavu. Když má někdo dvě postavy, tak znalosti postav uhlídá, ale když jich má víc a často je mění, tak to už asi těžko
Já doufám, že se nám v budoucnu podaří hráčské postavy víc zapojovat do veřejného, církevního, obchodního i jiného života na Thalii než doteď. Přece jen když je někdo součástí něčeho většího, tak má většinou menší tendenci začínat pořád dokolečka. A kdo hraje jen epizodní role, nemusí objevit další dimenze hraní na Thalii. I když to nemusí znamenat, že epizodní postavy hraje špatně.
Pokud má někdo několik postav a chce se stát součástí spolků a podobně, tak pro něj bude asi lepší, když si vybere jednu hlavní, se kterou někam vstoupí. Určitě by nebylo dobrý, kdyby jedna postava jednoho hráče měla důvěrný informace z jedný strany a jiná z druhý strany.
Zneužívání ooc informací je ale možný i v craftu i když se tady pořád mluví o PvP. Prostě každá další postava ví, kde jaký suroviny hledat když to ta postava před ní už předtím věděla. A taky ví, co od toho místa čekat. To se ani nedá dost dobře vytěsnit z paměti. Je jasný, že každá další postava má možnost sbírat zkušenosti mnohem rychlejc než ta první.
Pro 566344: A jakou hudbu posloucháš když chceš hrát psychiscky narušeného jedince?