Page 5 of 5

Re: Vyučování romštiny na školách?

Posted: 21:33 30. Mar 2010
by venomeq
Jak rekl muj kamos. Je Rom a cigan.........Romove sou ti co nejvic pi.ujou ze sou diskriminovani,kradou a sotva pracujou.proste obiraji stat i obcany kde se da. Kdezto Cigan je v podstate pravej rom kterej se snazi zit tak jak se ma....dodrzuj rodinou tradici,ma rad svoji rodinu a snazi se aspon trochu prizbusobit ostatnim a vychazet snima.
a on sam komukoliv kdo se ho optal ci mu rekl ze je Rom odpovedel ze neni rom ale ze je pravej Cigan.Ted studuje vejsku a obcas ho vydam,je mozne ze je to jen vyjimka ale zas kdyz tohle tvrdi on sam tak nevim,nevim:)

Re: Vyučování romštiny na školách?

Posted: 01:08 31. Mar 2010
by Sveneld
romove jsou nejaky podradny kmen mezi ciganama, kdyz se rekne ciganovi ze je rom tak se urazi. aspon tak nejak aspon co vim..

mno dle me je humani varinta skoncit s pozitivni diskriminaci, - "chces bejt jako ja? jo? tak se zarad do rady a makej. nechces? tak to asi pak chcipnes hlady."


a trocha populismu - pokud je v nasi populaci tak 10% cikanu a z tech deseti % je pak 80% zavreno ve veznicich, tak je pak asi neco spatne

Re: Vyučování romštiny na školách?

Posted: 01:24 31. Mar 2010
by Sveneld
http://www.czechkid.cz/index.html jo a nasel jsem tuhle kravinu, jestli se za tohle vyhazujou penize, tak je to celkem k placi..

k topicu: http://www.czechkid.cz/si1360.html

Re: Vyučování romštiny na školách?

Posted: 01:30 31. Mar 2010
by kucik
Slovem Rom mezi sebou cikani oznacovali jakousi vyssi kastu. Tak jako v kazde spolecnosti i mezi cikany vzdy existovali ti dole, kteri zili v bide a "makali" na ty nahore. Presny vyznam z hlavy nedam, ale Rom je oznaceni pro ty "lepsi".
Jak mi pred lety "tmavsi" kamarad (mimochodem slusnej a poctivej kluk, co jsem ho znaval) rikal: ,,Oni jsou cikani. My jsme romove." Porovnavajic svoji rodinu, ktera si vydelavala coby uspesni bussinesmeni a sousedici rodinu, ktera zila ze zlodejiny a davek.

Re: Vyučování romštiny na školách?

Posted: 13:47 03. May 2010
by Jkerry
Nejsu rasista. Ale tohle mě dostalo. Menší spamik neuškodí.
Fero_burning_Rom.jpg

Re: Vyučování romštiny na školách?

Posted: 14:03 03. May 2010
by Jkerry
Ještě doporučuju - přečtěte si tohle:

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2010041501