Dominante - PC
Re: Dominante - PC
taky by mě to docela zajímalo jak to teda je :/
-
MukYanJong
- Nováček
- Posts: 26
- Joined: 12:01 05. Nov 2011
Re: Dominante - PC
Jestli se o tom nějak radíte nebo je to pro vás uzavřené téma a já do toho jen zbytečně ikdyž bez nějaké konečné informace pro mě rejpu, tak se omlouvám, ale vyplodit jednoduchou větu není tak těžké, nebo ano?
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Dominante - PC
DenGrasse wrote:Pokud to tak nastavuje mechanika, neni co řešit.nwnwiki wrote:Dazed creatures are in a partial state of stupor. They are unable to initiate attacks, cast spells or use skills and feats, but they can flee from combat at a reduced movement rate. Player characters can also drink potions while dazed.
Obecně, interakci se zajatou/ovládnutou postavou nemůžeš vynucovat. Je na protihráči, jestli s tebou bude hrát. Tvý jediný právo je jeho postavu sejmout.
Kouzlo (či jeho použití) nebylo zatím na Thalii upraveno, pokud vím.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
-
MukYanJong
- Nováček
- Posts: 26
- Joined: 12:01 05. Nov 2011
Re: Dominante - PC
kucik wrote:Chyba je v hráčově hlavě. Ano, po zakouzlení dominate stále hráč ovládá svou postavu, ale měl by se chovat podle tooh, že je pod vlivem dominate.
O tohle mi šlo, nehledal jsem všechny citace, ale tak pro nastínění mého problému - dva lidi z týmu tu píšou dvě rozdílné věci a mě by zajímalo, kdo z nich má teda to konečné slovo, nějak to taky pak vyšumělo.DenGrasse wrote:kucik píše, jak by to mělo vypadat. DenGrasse píše jak to vypadá.
Až se kouzlo předělá, bude to vypadat jinak. Na předběžné podobě předělání jsme se už shodli, otázka je jestli to půjde vyřešit.
Nebo jen já moc hulím a furt si to nedokážu v tý hlavě srovnat
Re: Dominante - PC
Mě se líbí jak se kouzla navzájem vyvrací v popisku a v samotném účinkuPrasokralik wrote:nwnwiki wrote:
Dazed creatures are in a partial state of stupor. They are unable to initiate attacks, cast spells or use skills and feats, but they can flee from combat at a reduced movement rate. Player characters can also drink potions while dazed.
Hm, ale to kouzlo je prostě stejně docela odepsané, třeba já coby plechovka proti slabýmu NPCčku když chytnu Daze, tak od nepřátelský potvory v klídku odejdu, maximálně si vykoleduju nějakej ten příležitostnej a škoda chlastat rozjasnění za 500,-Popisek kouzla z wiki wrote:The target person temporarily becomes a faithful and loyal servant of the caster.
Proti PC si to ale nelajznu a bumbám. Takže dle mě téměř zbytečné kouzlo do CvC - maximálně mě zdrží na jedno kolo než vypiju lektvar.
Jinak na přesnou definici tohoto kouzla bych šel za Rejtym, ten vám řekne jak to na Thalce má fungovat a jak si to představuje.
Uznávám, že hádat se po tellech během CvC o účincích kouzla je prostě na prd, takže snad nám k tomu něco řekne...
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Re: Dominante - PC
Ale to co psal Prasokralik je popis Dazed, kdežto otázka je pro dominate. Mně přijde popis dominate jasný.
Každý, koho jsem kdy potkal to tak hrál a neřešil to.
To že hra nemění PC postavu na casterova summona je dáno mechanikou, kdy nelze snadno z PC postavy udělat NPC ovládanou druhým hráčem. Osobně nevidím jediný důvod, proč by na dvě postavy mělo kouzlo fungovat různě jen proto, že jedna je PC a druhá NPC.The target person temporarily becomes a faithful and loyal servant of the caster.
Každý, koho jsem kdy potkal to tak hrál a neřešil to.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Dominante - PC
Pokaždé, když mi někdo hodí dominate, vypiju lahvičku a neřeším to.Player characters dominated by outside agents are wracked with horrible mental anguish and are considered dazed.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
Re: Dominante - PC
Možná by bylo zajímavý, kdyby dazed postava nemohla pít lektvary
A nebo jen Prasokralikova postava 
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Dominante - PC
Jo taky jsem se kdysi divil, že to jde. Stejně jako otvírání dveří a tak podobně.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
Re: Dominante - PC
Nooo...to pití lahviček má svoji logiku v naší RL. Co uděláte, když jste?
- Sáhnete po nejbližší lahvi chlastu. Takže Prasokralik pouze aplikuje RL do hry. Může snad on za to, že první lahev, po který postvička ve stavu "wracked with horrible mental anguish" sáhne je ta s Rozjasněním?!

Code: Select all
...dominated by outside agents are wracked with horrible mental anguish and are considered dazed- Sáhnete po nejbližší lahvi chlastu. Takže Prasokralik pouze aplikuje RL do hry. Může snad on za to, že první lahev, po který postvička ve stavu "wracked with horrible mental anguish" sáhne je ta s Rozjasněním?!
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Re: Dominante - PC
Dalo by se to nastavit tak, aby to na PCčka dávalo efekt paralýzy? Požadovat ovládání postavy jiného hráče je myslím hard core. Standartní nastavení je ale zdá se nepoužitelné.
.
Re: Dominante - PC
Dalo, jenže to znemožní hru těm 90% hráčů, který to jsou schopný hrát.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Dominante - PC
Podle mě je rozdíl dominate v CvC a v RP rovině, kdy ovládnete někoho, protože z něj něco potřebujete dostat.
Jak jsem psal už na začátku, když máte ovládle NPC a trefíte jej třeba "omylem" fireballem, tak se urve a půjde po vás.
Jenže když todle uděláte hráčovi a ne fireballem, ale třeba IGMS, tak hráč se sám neurve a proto si vypije lektvar. Takže zcela chápu, že lidi ty lektvary pijou. Dominate odsud podsud. Dotyčnému přeci musí zůstat určité pudy ne? Jako je například pud sebeobrany
Jak jsem psal už na začátku, když máte ovládle NPC a trefíte jej třeba "omylem" fireballem, tak se urve a půjde po vás.
Jenže když todle uděláte hráčovi a ne fireballem, ale třeba IGMS, tak hráč se sám neurve a proto si vypije lektvar. Takže zcela chápu, že lidi ty lektvary pijou. Dominate odsud podsud. Dotyčnému přeci musí zůstat určité pudy ne? Jako je například pud sebeobrany
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
Re: Dominante - PC
Ale jo. To se i někde píše v popisu toho kouzla, že postava nemusí dělat věci, které jsou z podstaty proti její přirozenosti. Například že se odmítne zabít.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Dominante - PC
Tak na RP by mohlo stačit "Ovládni osobu" ne? To je na 5. kruhu. Stejný efekt, je to přímo "na osobu" a má to totožný efekt: "When cast against a player character or a PC's associate, this spell causes a dazed effect instead. " (http://nwn.wikia.com/wiki/Dominate_person)
.