Page 5 of 5

Re: Bahňáčkova hračka

Posted: 11:42 19. Nov 2013
by kucik
Jo, taky o nějakym takovym na vánoce uvažuju.

Re: Bahňáčkova hračka

Posted: 11:44 19. Nov 2013
by KaTo
Mimochodem, Shamann si právě ověřil staré ITácké přísloví, které praví, že na světě jsou jen dva druhy dat - zálohovaná a dosud neztracená :mrgreen: !

Re: Bahňáčkova hračka

Posted: 16:04 19. Nov 2013
by Shaman88
Já si spíš koupím nějaký prostor na zálohy někde na netu, doporučte mi něco, vůbec se v tom nevyznám.

Re: Bahňáčkova hračka

Posted: 16:06 19. Nov 2013
by efu_redo
Dropbox

Re: Bahňáčkova hračka

Posted: 18:01 19. Nov 2013
by klobouk
ADrive = 50GB zdarma, ale bez klienta na pohodlné sdílení (Dropbox, Google Drive).

Re: Bahňáčkova hračka

Posted: 18:26 19. Nov 2013
by klobouk
Box, Dropbox, Google Drive a podobné mají zdarma malou kapacitu (kolem 5GB), ale always running exe, který autosynchronizuje vybranou složku. Za příplatek/měsíční poplatek zvětší kapacitu. ADrive opak. Velká kapacita s nutností růčo uploadovat a za příplatek klient.

Re: Bahňáčkova hračka

Posted: 18:57 19. Nov 2013
by kucik
U dropboxu se mi libi, pro kolik platforem je klient. Ale pouzivam jen free, tzn. jen par giga.
Pokud budes zkouset dropbox, nech si od nekoho poslat pozvanku, dostanes vic GB.

Re: Bahňáčkova hračka

Posted: 18:59 19. Nov 2013
by Shaman88
GoogleDrive má 15 GB zdarma takže to zkusím.

Re: Bahňáčkova hračka

Posted: 02:29 20. Nov 2013
by pavad
KaTo wrote:Nevím jak to řeší profíci, ale my amatéři (byl to ředitelský noťas, co na tom měl za důležitý péčko netuším :lol: ) jsme to dali cizácké firmě, která ty data za pár tisíc bakšiše z disku dostala. Zda to přehrávali na gramofonu nebo kde netuším, fakt je že disk vrátili rozebraný. Vzhledem k tomu, že se tvářili sebejistě, že pokud to neprošlo atomovým výbuchem, tak z toho ty data dostanou...tak to asi dělali nějak "najistotu" :D .
Resume - nejspíš to nějak jde, jak to netuším. Jo a nebylo to levný (fakturu sem neviděl).
Co ja vim tak existuje dokonce i metoda, ktera dokaze precist data z prohlych/proderavenych HDD ploten (samozrejme ze ne z prostoru one diry! :D ). Je tedy dosta laboratorni - ale funguje. Uz pred par lety se s ni na konferenci chlubil jeden vyzkumny team - ktery pomoci Si nanocastic s par atomy feromagnetika, jednoho excitacniho laseru a ultrapresne optiky fokusovaneho iontoveho svazku dokazal zrestaurovat data diskovych ploten puvodne provrtanych vrtackou.

Lec obavam se, ze tato metoda je vyhrazena pouze pro movite - co si tak nejak matne pamatuji tak cena byla nekolik desitek az set tisic na jednu restaurovanou plotnu. A ne, nejde o cenu v CZK...

Re: Bahňáčkova hračka

Posted: 03:54 20. Nov 2013
by Bahnak
To asi nebude řešení hodné smrtelníků...

Re: Bahňáčkova hračka

Posted: 09:12 20. Nov 2013
by KaTo
Shamann ale NENÍ běžný smrtelník, bych nezatracoval úplně pavadovu metodu :lol: :lol: :lol: .

Re: Bahňáčkova hračka

Posted: 10:00 20. Nov 2013
by Shaman88
Já měl jiný problém, nešlo mi sundat ten plošný spoj, 2 šroubky byly takové divné asi měli stržený ten vrch takže jsem fláknul disk do svěráku a odvrtal jsem to vrtačkou, a druhý mi nešel vrtačkou tak jsem kleštěma ulomil část toho spoje kde nebyly žádné ty obvody a ten šroubek jsem uřezal pilkou na železo (dělal jsem to u disku ze kterého jsem bral ten spoj - a vrátil jsem to tam - a stále funguje)

Re: Bahňáčkova hračka

Posted: 10:26 20. Nov 2013
by -darkvision-
Shaman kouzelník 8)

Re: Bahňáčkova hračka

Posted: 22:18 25. Nov 2013
by Shaman88
Hustě, o Anime jsem nepřišel. Objevil jsem záložní disk s téměř vším anime co jsem kdy viděl.
Jo zálohy jsou důležité.