Narsith wrote:
Ano z tim plně souhlasim. Založil bych spiše nejakou Akademi pro novačky.Kde by byly oslabene NPC potvory a novačci by nechcipali na každem kroku a v klidu si vyzkoušeli taktiku boje a lovu.V klidu by si tam mohli třeba udělat 2-3 lvliky,zorientovat se co a jak a pak vyrazit do světa. Samozřejmě bych to nechal jen na jejich volbě...jestli chtěji podstoupit Akademi nebo se rovnou vrhnout do viru udalosti na Thali.V Akademi by to levelovani samozřejmě bylo o trochu pomalejši než venku ale davalo by to zaroveň možnost setkani novačku.Samozřejmosti by bylo že po dosahnuti toho 2 nebo 3 lvl by už žadne expy nikdo nedostaval

Takhle jsem to nemyslel

Tady nejsme ve Wowku, kde ve startovní lokaci je v jednu chvíli velké množství lidí.
Navíc jakékoli komplikovanější technické řešení - jako např. ostrov, či akademie s frontou npc mi příjde příliš zbytečné. WB mají celkem málo času pro tvorbu a využít jej pro projekty pro +- pár hráčů u kterých se ani neví jestli zůstanou mi příjde jako plýtvání - vždy jsou na modulu důležitéjší věci co se maj udělat.
Když ten svůj nápad trošku zkonkretizuju....
Tak bych to viděl tak že zkušení a spolehliví hráči na serveru by měli navíc možnosti....
Když by se připojil nový hráč, tak by minimálně tito spolehliví hráči dostali od systému echo (tellem nebo systémovým hlášením), že se daný hráč připojil - jeho jméno postavy a třeba povolání. Ten zkušený hráč by jej pak vyhledal a hráčskými questy by ho seznámil se světem. Zkušení hráči by měli mít nějakou základnu jako barák třeba kde by měli k dispozici určité vybavení - materiál - peníze... , k této věci určené.
Narozdíl od technického řešení hráči mohou svými nápady na questy reagovat na stávající situaci ve světě, lidi ve vesnici, denní dobu, a skupinky nízkých lvlů v okolí.
Hráči při svých questech pro nízkoúrovnové postavy mají celkem rozsáhlé možnosti a tak questy nemusí být monotónní, ve zkratce uvedu typy:
- standartní questy typu najdi a zabij (i technicky realizovatelné)
- standartní questy typu najdi a přínes (i technicky realizovatelné)
- donášky
- průzkumné questy (zjistit osídlení nějaké oblasti popř. spawn nějakých mobek v oblasti)
- obchodní questy (obchodování s nějakým hráčem, smlouvání, zde je výborná motivace třeba to že polovinu zlatek co ušetří si může nechat)
- treninkové questy (najít nějakou (hráčskou ) postavu ve vesnici, která používá stejnou zbran/zbroj/štít jako on a nechat se trénovat)
- questy podle povolání a mnoho dalších....
Celkově by se dalo říci že hráčské questy pro jednoho hráče mohou být svým obsahem rozmanitější než DM questy pro skupinu hráčů.
Co je ale nejdůležitější:
U hráčských questů je cílem nové hráče co nejvíc zaangažovat do světa, komunikovat s lidmi, prostě nenechat nováčka samotného naproti tomu u technických questů pro nováčky je primárním cílem získat zlato či xp, ale z 90 jsou na jejich vykonávání sami a bez jakékoli komunikace a RP, ale o tom přeci hraní na RP světech není.