Page 5 of 6
Re: Pro nováčky a začátečníky
Posted: 10:24 05. Jun 2011
by Braenn
Snad sis nemyslel že mluvím stále o nových?

Re: Pro nováčky a začátečníky
Posted: 13:36 05. Jun 2011
by Thuereg
Braenn wrote:Snad sis nemyslel že mluvím stále o nových?

Neboj. šak já jsem si to nějak domyslel.

Re: Pro nováčky a začátečníky
Posted: 13:40 05. Jun 2011
by slencak
-RoF- wrote:Jo tak to souhlas, že hodně NPC tu má nějaké aury a kouzla zaměřené na bojovníky s nízkou vůlí.
Když si nestavíš pbčko s vůli 8-1 a vemeš i nějakou tu odbornost na sejvy, dá se i bez imky

zatím sem nepotkal NPC ,které by mělo nějaký mega hod na vůli, ale taky jsem nebyl všude
pro nováčky: Síla postavy se neodvíjí jen od zaměření na zbraň a specky.....i štěstí hrdinů, železná vůle, hadí krev se může hodit 
Re: Pro nováčky a začátečníky
Posted: 13:44 05. Jun 2011
by Thuereg
slencak wrote:
pro nováčky: Síla postavy se neodvíjí jen od zaměření na zbraň a specky.....i štěstí hrdinů, železná vůle, hadí krev se může hodit 
Souhlas. Na tomhle servru opravdu zásadně:)
Re: Pro nováčky a začátečníky
Posted: 16:32 05. Jun 2011
by Braenn
Díky LDamianovi jsem zjistila věc, která mi předtím ani nepřišla na mysl a ani jsem si ji nevšimla - nutnost opravy zbraní a zbrojí. Věděla jsem, že je nutné někdy opravit, ale marně jsem čekala na hlášku v logu nebo něco podobného.
Možná by neškodilo to někde zdůraznit, já jsem na to koukala jako tele na nové vrata - dohromady na zbroji a šítítu -4 OČ a na meči -1 útok.
Což bych podložila dotazem, co ovlivňuje a řídí ničení zbraně? Já ho měla poměrně krátko, už je nakřáplý a jeho oprava je drahá jako hřích..
Re: Pro nováčky a začátečníky
Posted: 16:44 05. Jun 2011
by Thuereg
Braenn wrote:Díky LDamianovi jsem zjistila věc, která mi předtím ani nepřišla na mysl a ani jsem si ji nevšimla - nutnost opravy zbraní a zbrojí. Věděla jsem, že je nutné někdy opravit, ale marně jsem čekala na hlášku v logu nebo něco podobného.
Možná by neškodilo to někde zdůraznit, já jsem na to koukala jako tele na nové vrata - dohromady na zbroji a šítítu -4 OČ a na meči -1 útok.
Což bych podložila dotazem, co ovlivňuje a řídí ničení zbraně? Já ho měla poměrně krátko, už je nakřáplý a jeho oprava je drahá jako hřích..
Co já vim tak záleží na materiálu a kvalitě meče hustotě používání... Mě se ten muj třeba ještě nerozbil ale jednou sem ho opravoval tak aby se neřeklo a tenkrát mě to vyšlo na 70k

štít vopravuju tak jednou za dva tejdny nebo za měsíc. Záleží na tom jak často někam lezu.
Re: Pro nováčky a začátečníky
Posted: 16:48 05. Jun 2011
by -RoF-
Braenn wrote:Díky LDamianovi jsem zjistila věc, která mi předtím ani nepřišla na mysl a ani jsem si ji nevšimla - nutnost opravy zbraní a zbrojí. Věděla jsem, že je nutné někdy opravit, ale marně jsem čekala na hlášku v logu nebo něco podobného.
Možná by neškodilo to někde zdůraznit, já jsem na to koukala jako tele na nové vrata - dohromady na zbroji a šítítu -4 OČ a na meči -1 útok.
Což bych podložila dotazem, co ovlivňuje a řídí ničení zbraně? Já ho měla poměrně krátko, už je nakřáplý a jeho oprava je drahá jako hřích..
hehe no jo tak už víš pro příště
Jinak co sem tak vypozoroval a co psal kdysi kucik na forum.
Ničení zbraně ovlivnuje jak moc velké rány dáváš. Čím dáváš větší pecky a častěji, tím rychleji se ničí. Pak dle toho jak moc je to dobrá zbran (druh materiálu z kterého vyrobena) ovlivnuje cenu opravy.
U zbrojí a štítů je to zase tak že čím víc tě nepřátele zasáhnou a zraní, tím víc se štít a zbroj ničí. A cena je zase závislá na druhu materiálu.
Re: Pro nováčky a začátečníky
Posted: 17:28 05. Jun 2011
by Prasokralik
slencak wrote:-RoF- wrote:Jo tak to souhlas, že hodně NPC tu má nějaké aury a kouzla zaměřené na bojovníky s nízkou vůlí.
Když si nestavíš pbčko s vůli 8-1 a vemeš i nějakou tu odbornost na sejvy, dá se i bez imky

zatím sem nepotkal NPC ,které by mělo nějaký mega hod na vůli, ale taky jsem nebyl všude
pro nováčky: Síla postavy se neodvíjí jen od zaměření na zbraň a specky.....i štěstí hrdinů, železná vůle, hadí krev se může hodit 
nesouhlasím

Re: Pro nováčky a začátečníky
Posted: 17:52 05. Jun 2011
by Alvarion
-RoF- wrote:Jinak co sem tak vypozoroval a co psal kdysi kucik na forum.
Ničení zbraně ovlivnuje jak moc velké rány dáváš. Čím dáváš větší pecky a častěji, tím rychleji se ničí. Pak dle toho jak moc je to dobrá zbran (druh materiálu z kterého vyrobena) ovlivnuje cenu opravy.
U zbrojí a štítů je to zase tak že čím víc tě nepřátele zasáhnou a zraní, tím víc se štít a zbroj ničí. A cena je zase závislá na druhu materiálu.
Imho:
- opotřebení zbrane je zavislé na četnosti mlácení, možná jen četnosti skutečně realizovaných hitů (monk musi opravovat rukacive pekne casto)
- u zbrojí se počíta rovněž jen hit, není dulezite za kolik, zkousel jsem bleedovat do zbroje kdysi a oprava stála za to. Oproti tomu několik velkých hitů neznamenalo vysokou cenu za opravu.
- cena za opravu je nastavena jako vse z celkové ceny takze u stinovky a meteoru si clovek musí připravit deseti až statisíce.
Re: Pro nováčky a začátečníky
Posted: 01:49 06. Jun 2011
by Thuereg
Ještě bych rád podotkl jednu věc na kterou jsem si te´d vzpoměl.
Vobčas se tu řešej opravdu uplný základy nwn a k tomu bych rád podotknul, že než kdokoliv začne hrát na servru měl by si odehrát nějakou tu hoďku v singlu, pochopit hru a všecko. Bez toho by byl začátek těžkej i na naprosto total brutal dokonale nastavenym servru.
Re: Pro nováčky a začátečníky
Posted: 13:29 06. Jun 2011
by kucik
Zachytil jsem akorát tu poznámku, že boj v partě o tolik nevýhodnější. Ano, je tam výpočet, kterej redukuje xp, pokud postava extrémně vybočuje z průměru party, ale jinak by měla postava v partě dostávat jen o málo míň, než samotná, pokud vim.
Re: Pro nováčky a začátečníky
Posted: 14:37 06. Jun 2011
by Terbee
Thuereg wrote:Ještě bych rád podotkl jednu věc na kterou jsem si te´d vzpoměl.
Vobčas se tu řešej opravdu uplný základy nwn a k tomu bych rád podotknul, že než kdokoliv začne hrát na servru měl by si odehrát nějakou tu hoďku v singlu, pochopit hru a všecko. Bez toho by byl začátek těžkej i na naprosto total brutal dokonale nastavenym servru.
ááále prd...stačí znát ty pravý lidi, kteří s tebou budou mít trpělivost

Re: Pro nováčky a začátečníky
Posted: 16:22 06. Jun 2011
by Derken-
Thuereg wrote:slencak wrote:
pro nováčky: Síla postavy se neodvíjí jen od zaměření na zbraň a specky.....i štěstí hrdinů, železná vůle, hadí krev se může hodit 
Souhlas. Na tomhle servru opravdu zásadně:)
Prasokralik wrote:
nesouhlasím

Přesně Rienku
Edit: Přemýšlelo se někdy o vrácení možnosti kombinovat monka a paladina s ostatními povoláními. Já si nemyslím, že by nějaké kombinování přineslo nějak extra probuildy na server... Chápu, že nechcete dispellera na kamy s 9 attackama za kolo( když nebugujem na 11

).. Ale stejně si myslim, že ři dnešním nastavení zbraní by to dnes už nikdo nestavěl

Třeba by to vrátilo trochu monky do hry, který mi přijdou trochu slabý, pokud nechoděj jak svítíci stromečky. Třeba by tu taky běhalo nějaký zenko atd:)
Re: Pro nováčky a začátečníky
Posted: 16:43 06. Jun 2011
by kucik
Přemýšlelo. Pak vždycky ale přišlo vystřízlivění a kocovina.
Re: Pro nováčky a začátečníky
Posted: 16:47 06. Jun 2011
by J.F.Payne
Paladin by se neměl buildovat už z principu, natolik je to specifické povolání.
(Ale téměř totožné PB se dají udělat s blackguardem).