Page 5 of 6

Re: Pro nováčky a začátečníky

Posted: 10:24 05. Jun 2011
by Braenn
Snad sis nemyslel že mluvím stále o nových? :D

Re: Pro nováčky a začátečníky

Posted: 13:36 05. Jun 2011
by Thuereg
Braenn wrote:Snad sis nemyslel že mluvím stále o nových? :D
Neboj. šak já jsem si to nějak domyslel. :D

Re: Pro nováčky a začátečníky

Posted: 13:40 05. Jun 2011
by slencak
-RoF- wrote:Jo tak to souhlas, že hodně NPC tu má nějaké aury a kouzla zaměřené na bojovníky s nízkou vůlí.
Když si nestavíš pbčko s vůli 8-1 a vemeš i nějakou tu odbornost na sejvy, dá se i bez imky :roll: zatím sem nepotkal NPC ,které by mělo nějaký mega hod na vůli, ale taky jsem nebyl všude :mrgreen:

pro nováčky: Síla postavy se neodvíjí jen od zaměření na zbraň a specky.....i štěstí hrdinů, železná vůle, hadí krev se může hodit :wink:

Re: Pro nováčky a začátečníky

Posted: 13:44 05. Jun 2011
by Thuereg
slencak wrote:
pro nováčky: Síla postavy se neodvíjí jen od zaměření na zbraň a specky.....i štěstí hrdinů, železná vůle, hadí krev se může hodit :wink:
Souhlas. Na tomhle servru opravdu zásadně:)

Re: Pro nováčky a začátečníky

Posted: 16:32 05. Jun 2011
by Braenn
Díky LDamianovi jsem zjistila věc, která mi předtím ani nepřišla na mysl a ani jsem si ji nevšimla - nutnost opravy zbraní a zbrojí. Věděla jsem, že je nutné někdy opravit, ale marně jsem čekala na hlášku v logu nebo něco podobného.

Možná by neškodilo to někde zdůraznit, já jsem na to koukala jako tele na nové vrata - dohromady na zbroji a šítítu -4 OČ a na meči -1 útok.

Což bych podložila dotazem, co ovlivňuje a řídí ničení zbraně? Já ho měla poměrně krátko, už je nakřáplý a jeho oprava je drahá jako hřích..

Re: Pro nováčky a začátečníky

Posted: 16:44 05. Jun 2011
by Thuereg
Braenn wrote:Díky LDamianovi jsem zjistila věc, která mi předtím ani nepřišla na mysl a ani jsem si ji nevšimla - nutnost opravy zbraní a zbrojí. Věděla jsem, že je nutné někdy opravit, ale marně jsem čekala na hlášku v logu nebo něco podobného.

Možná by neškodilo to někde zdůraznit, já jsem na to koukala jako tele na nové vrata - dohromady na zbroji a šítítu -4 OČ a na meči -1 útok.

Což bych podložila dotazem, co ovlivňuje a řídí ničení zbraně? Já ho měla poměrně krátko, už je nakřáplý a jeho oprava je drahá jako hřích..
Co já vim tak záleží na materiálu a kvalitě meče hustotě používání... Mě se ten muj třeba ještě nerozbil ale jednou sem ho opravoval tak aby se neřeklo a tenkrát mě to vyšlo na 70k :D štít vopravuju tak jednou za dva tejdny nebo za měsíc. Záleží na tom jak často někam lezu.

Re: Pro nováčky a začátečníky

Posted: 16:48 05. Jun 2011
by -RoF-
Braenn wrote:Díky LDamianovi jsem zjistila věc, která mi předtím ani nepřišla na mysl a ani jsem si ji nevšimla - nutnost opravy zbraní a zbrojí. Věděla jsem, že je nutné někdy opravit, ale marně jsem čekala na hlášku v logu nebo něco podobného.

Možná by neškodilo to někde zdůraznit, já jsem na to koukala jako tele na nové vrata - dohromady na zbroji a šítítu -4 OČ a na meči -1 útok.

Což bych podložila dotazem, co ovlivňuje a řídí ničení zbraně? Já ho měla poměrně krátko, už je nakřáplý a jeho oprava je drahá jako hřích..
hehe no jo tak už víš pro příště :P

Jinak co sem tak vypozoroval a co psal kdysi kucik na forum.
Ničení zbraně ovlivnuje jak moc velké rány dáváš. Čím dáváš větší pecky a častěji, tím rychleji se ničí. Pak dle toho jak moc je to dobrá zbran (druh materiálu z kterého vyrobena) ovlivnuje cenu opravy.
U zbrojí a štítů je to zase tak že čím víc tě nepřátele zasáhnou a zraní, tím víc se štít a zbroj ničí. A cena je zase závislá na druhu materiálu.

Re: Pro nováčky a začátečníky

Posted: 17:28 05. Jun 2011
by Prasokralik
slencak wrote:
-RoF- wrote:Jo tak to souhlas, že hodně NPC tu má nějaké aury a kouzla zaměřené na bojovníky s nízkou vůlí.
Když si nestavíš pbčko s vůli 8-1 a vemeš i nějakou tu odbornost na sejvy, dá se i bez imky :roll: zatím sem nepotkal NPC ,které by mělo nějaký mega hod na vůli, ale taky jsem nebyl všude :mrgreen:

pro nováčky: Síla postavy se neodvíjí jen od zaměření na zbraň a specky.....i štěstí hrdinů, železná vůle, hadí krev se může hodit :wink:
nesouhlasím :P :P

Re: Pro nováčky a začátečníky

Posted: 17:52 05. Jun 2011
by Alvarion
-RoF- wrote:Jinak co sem tak vypozoroval a co psal kdysi kucik na forum.
Ničení zbraně ovlivnuje jak moc velké rány dáváš. Čím dáváš větší pecky a častěji, tím rychleji se ničí. Pak dle toho jak moc je to dobrá zbran (druh materiálu z kterého vyrobena) ovlivnuje cenu opravy.
U zbrojí a štítů je to zase tak že čím víc tě nepřátele zasáhnou a zraní, tím víc se štít a zbroj ničí. A cena je zase závislá na druhu materiálu.
Imho:
- opotřebení zbrane je zavislé na četnosti mlácení, možná jen četnosti skutečně realizovaných hitů (monk musi opravovat rukacive pekne casto)

- u zbrojí se počíta rovněž jen hit, není dulezite za kolik, zkousel jsem bleedovat do zbroje kdysi a oprava stála za to. Oproti tomu několik velkých hitů neznamenalo vysokou cenu za opravu.

- cena za opravu je nastavena jako vse z celkové ceny takze u stinovky a meteoru si clovek musí připravit deseti až statisíce.

Re: Pro nováčky a začátečníky

Posted: 01:49 06. Jun 2011
by Thuereg
Ještě bych rád podotkl jednu věc na kterou jsem si te´d vzpoměl.

Vobčas se tu řešej opravdu uplný základy nwn a k tomu bych rád podotknul, že než kdokoliv začne hrát na servru měl by si odehrát nějakou tu hoďku v singlu, pochopit hru a všecko. Bez toho by byl začátek těžkej i na naprosto total brutal dokonale nastavenym servru.

Re: Pro nováčky a začátečníky

Posted: 13:29 06. Jun 2011
by kucik
Zachytil jsem akorát tu poznámku, že boj v partě o tolik nevýhodnější. Ano, je tam výpočet, kterej redukuje xp, pokud postava extrémně vybočuje z průměru party, ale jinak by měla postava v partě dostávat jen o málo míň, než samotná, pokud vim.

Re: Pro nováčky a začátečníky

Posted: 14:37 06. Jun 2011
by Terbee
Thuereg wrote:Ještě bych rád podotkl jednu věc na kterou jsem si te´d vzpoměl.

Vobčas se tu řešej opravdu uplný základy nwn a k tomu bych rád podotknul, že než kdokoliv začne hrát na servru měl by si odehrát nějakou tu hoďku v singlu, pochopit hru a všecko. Bez toho by byl začátek těžkej i na naprosto total brutal dokonale nastavenym servru.
ááále prd...stačí znát ty pravý lidi, kteří s tebou budou mít trpělivost :twisted: 8) :lol:

Re: Pro nováčky a začátečníky

Posted: 16:22 06. Jun 2011
by Derken-
Thuereg wrote:
slencak wrote: pro nováčky: Síla postavy se neodvíjí jen od zaměření na zbraň a specky.....i štěstí hrdinů, železná vůle, hadí krev se může hodit :wink:
Souhlas. Na tomhle servru opravdu zásadně:)
Prasokralik wrote:
nesouhlasím :P :P
Přesně Rienku :mus_3: :mus_3:

Edit: Přemýšlelo se někdy o vrácení možnosti kombinovat monka a paladina s ostatními povoláními. Já si nemyslím, že by nějaké kombinování přineslo nějak extra probuildy na server... Chápu, že nechcete dispellera na kamy s 9 attackama za kolo( když nebugujem na 11 :D ).. Ale stejně si myslim, že ři dnešním nastavení zbraní by to dnes už nikdo nestavěl :) Třeba by to vrátilo trochu monky do hry, který mi přijdou trochu slabý, pokud nechoděj jak svítíci stromečky. Třeba by tu taky běhalo nějaký zenko atd:)

Re: Pro nováčky a začátečníky

Posted: 16:43 06. Jun 2011
by kucik
Přemýšlelo. Pak vždycky ale přišlo vystřízlivění a kocovina.

Re: Pro nováčky a začátečníky

Posted: 16:47 06. Jun 2011
by J.F.Payne
Paladin by se neměl buildovat už z principu, natolik je to specifické povolání.
(Ale téměř totožné PB se dají udělat s blackguardem).