Musím říct, že se mi líbí tato myšlenka a možnost výuky mezi hráči ve vztahu učitel a žák. On by se ani nemusel skriptovat rozhovor pro navýšení lvlu, jen ta část, aby k navýšení lvlu opravdu došlo a bylo to proveditelné. Co s penězi? No jak už tady psal Rejty, poplatek by se mohl klidně dát učiteli s tím, že by se peníze použili na výcvik žáka (trénink v aréně, nakoupení zásob k tréninku - konkrétně u zloděje paklíče, pasti, atd.) - peníze by se prostě zmizeli při přechodu na úroveň jako u NPC. Způsob výuky by si už sehráli učitel a žák IC, jakožto zpestření hry by to bylo moc pěkné a kdyby se učitel rozhodl dopomoci žáku, tím že by nějaké ty zásoby koupil, by bylo už čistě na něm. Samozřejmě NPC učitele bych ponechal z toho důvodu, co popisovala Maya, že by o to třeba ani jeden z nich neměli zájem, sic by přišli o spoustu zábavy.
Dále jsou NPC učitelé nutností a samozřejmostí, jak pro vyučení na vyšší lvly a prestižky, někdo ty vědomosti a znalosti, bojové techniky předat musí.
Náklady na učení by tak mohli být třeba i ještě o 5% menší, než jaké jsou u NPC učitelů ( jen jako příklad IC už jen třeba pro uskutečnění vztahu učitel a žák), ikdyž ceny už teď jsou na menších levlech víc, než přijatelné.
Co se týče výuky třeba rovnou v dungu, hmm myšlenka je to pěkná, ale z hlediska IC hry by se tomu hráči podle měli spíše vyhnout ( přece pokud by chtěl učitel žáka něco naučit, tak jej nepošle hned na smrt - odjakživa se každý učil a učí snad nejdříve pozorováním a posloucháním zkušenějšího, pak následnou ukázkou v praxi, pro boj výcvik - naučení nových chvatů, krytů atp., u kouzel třeba vyvolání nestvůry z dané úrovně atp...
Mohlo by to dopadnout i špatně (zde by si nejvíce užili asi zlé postavy, ale tak s tím už by žáci museli tak nějak počítat vzhledem k jejich hmm minulosti, povolání atp.) a to tak, že jej učitel pošle na srmt jen kvůli pobavení, či jinému. Navíc někdy by to třeba mohlo být IC nevyhnutelné, např.: učitel a žák musí zvolit vhodné místo pro výuku a tak se vydají tam a tam a třeba tam i uvíznou na delší dobu, pak bych tohle chápal jako jedinou možnost, proč třeba zvýšit úroven u žáka v dungu.
Osobně jsem neměl zatím problém s navyšováním úrovní, ale tato myšlenka, s kterou přišel Prasokrálík mě zaujala. Dodatek... ten komix mě dostal a hodně pobavil +1!