Quest sessions

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
zachy
Velmistr
Posts: 1491
Joined: 13:55 05. Oct 2008

Re: Quest sessions

Post by zachy »

A jaké jsou názory ostatních členů Thalijského týmu? co se týče rozsahu XP a vedení questů?
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!

Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
User avatar
OneIceOne
Rytíř
Posts: 500
Joined: 12:49 30. May 2007

Re: Quest sessions

Post by OneIceOne »

-darkvision- wrote: Myslím si, že i díky těmhle dodatečným Q se tu postavy budou rychleji dostávat na ten vysněný 40tý lvl. Jednou za měsíc takový Q. Když budeme počítat ten průměr 3kxp, tak za deset měsíců máš 30k xp což je skoro jeden lvl. Ano je tam riziko i toho, že mohou umřít, ale přeci jen si myslím, že lidé kteří maj psotavičku vyhnanou tak vysoko, už ví co a jak, jak se v jaké situaci nejlépe zachovat, aby minimazovali ztrátu xp smrtí.
Každej Quest se dělá za nějakým účelem, ziskem něčeho. A teď se nebavím o xp, goldech .. a při každém takovým Q se lidi baví .. na konci jsou ohodnoceni třeba pár stovkami xp. Samozřejmě když za krásně zahranej Q dostanu 5k xp budu se úplně rozplývát. Ale v Q nejde přece o zisk těch xp na konci ne?
A každej Q je tvořenej že bud se povede (zisk něčeho) nebo se nepovede (ztráta něčeho).
Ve výpočtu uvažuješ situaci, kdy by postava všechny questy přežila. Je to možná, ale označil bych jí za úspěšnou postavu, která si to zaslouží.
Pauza výkonu DM: 1 - 8. 9.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Quest sessions

Post by -darkvision- »

Vycházím z toho že postavy 30+ umírat nechtej a dle toho se i chovaj, žádný bezhlavý nalítnutí mezi npc a podobně. Hezky pomalu, v poklídku procházení etc.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Quest sessions

Post by DenGrasse »

zachy wrote:A jaké jsou názory ostatních členů Thalijského týmu? co se týče rozsahu XP a vedení questů?
Rozsah odměnování je zhruba v souladu se zásadami pro vedení questů na Thalii. Thalie je RP server a možnost zisku XP od DM za quest nemusí být v žádném poměru k zisku z creepu nebo časovek.

Co se týče "vyhánění" z CvC, je celkem logické, že když DM naplánuje svůj quest pro lowlevly a za městem stojí bubák na 25+, těžko ho může nechat, aby mu skupinku zmasakroval pro své chvilkové potěšení. Normálně by totiž ty postavy z města třeba nevylezly a nic by se jim nestalo. Čas DM je drahý a když kvůli tomu quest odvolá nebo zruší, přijde tím o zábavu celá skupina hráčů. Proti tomu stojí "ztracená zábava" číhajícího drowa (eviláka), což, jak asi všichni cítí, není zcela souměřitelné.
A když budou drowové masakrovat skupiny questařů, nikdo na ně chodit nebude, čímž to celé ztratí smysl.

Takže ano, DM může vyhnat koho chce. A může proti němu i zakročit, kdyby s ním nebyla rozumná domluva.

DM je ten, kdo tvoří hru. Může si vybrat způosb, jakým ji bude tvořit. Do toho nikdo jiný nezasahuje, pokud nějak hrubě nevybočí z toho co je pro Thalii přijatelné.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Quest sessions

Post by -darkvision- »

Tak si ty Q delejte pres den, to jest 2real hodiny :P
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
Derken-
Bůh
Posts: 4748
Joined: 22:02 12. Mar 2010
Location: Kahzet, město smlouvy
Contact:

Re: Quest sessions

Post by Derken- »

Když jste nám zakázali bránit Uggard, tak to ještě beru, byla to věc duergarů, ale todle už nepobírám.
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
User avatar
OneIceOne
Rytíř
Posts: 500
Joined: 12:49 30. May 2007

Re: Quest sessions

Post by OneIceOne »

-darkvision- wrote:Tak si ty Q delejte pres den, to jest 2real hodiny :P
Místo remcání se staň DM a začni dělat questy pro hráče :roll:
Pauza výkonu DM: 1 - 8. 9.
User avatar
Práček
Velmistr
Posts: 1180
Joined: 22:03 11. Mar 2010
Location: Práglevačka

Re: Quest sessions

Post by Práček »

OneIceOne wrote:
-darkvision- wrote:Tak si ty Q delejte pres den, to jest 2real hodiny :P
Místo remcání se staň DM a začni dělat questy pro hráče :roll:
važ slova! nebo rozpoutáš apokalypsu :mrgreen: 8)
Image
User avatar
OneIceOne
Rytíř
Posts: 500
Joined: 12:49 30. May 2007

Re: Quest sessions

Post by OneIceOne »

Derken- wrote:Když jste nám zakázali bránit Uggard, tak to ještě beru, byla to věc duergarů, ale todle už nepobírám.
Místo remcání mi pošli pm, jak by se frakce drowů mohla podílet na zmíněném projektu, zaspamuj Bahňákovi icq, ať mi pomůže s koordinací a bude zábava pro všechny...
Pauza výkonu DM: 1 - 8. 9.
User avatar
Derken-
Bůh
Posts: 4748
Joined: 22:02 12. Mar 2010
Location: Kahzet, město smlouvy
Contact:

Re: Quest sessions

Post by Derken- »

Nebudu mu spamovat icq, to se radši všichni tři seberem a půjdem na pivko ne? ;) Tam se to vždy vyřeší lépe a rychleji
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Quest sessions

Post by G-ladiator »

Co konkrétně nepobíráš, že DM nechce, aby investice do questu - příprava, sehnání si času - přišla vniveč, jen aby drowové nahrabali pár killů? Ani OneIceOne nepsal, že vás bude "vyhánět" pokaždé, ale prostě budou situace, kdy se to nebude hodit. Když se s OneIceOne zkusíte dohodnout, možná vás i do nějakého questu zakomponuje jako protistranu nebo jedno z nebezpečí v questu, tahle možnost vás třeba nenapadla?
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Quest sessions

Post by KaTo »

Btw - vzpomínám si na rok (?) starou aférku, kdy bylo hráčům drowům po sérii jejich "vyhlazovacích" nájezdů týmem DŮRAZNĚ doporučeno, aby na povrch lezli vybíjet jen z opravdu vážných (IC) důvodů a ne protože se parta hráčů s postavami nudí....a vybíjení lowíků každý večer...je prostě baví :wink: .
Na to se několik hráčů "smrtelně" urazilo a na protest přestali drowy hrát (možná v tom bylo ještě něco). Nejsem si jist, že to nejsou momentálně ti samí, kteří se skoro klepou jak rozbijou partě lidí (a DM) Q, jen aby si pojeli svoji denní dávku lowíků, jen protože Q se hrajou po dohodě v "pevný" OOC čas, bez ohledu na to jaká je zrovna Thalijská IC denní doba, protože prostě OOC psaní/dohadování se nedá dost dobře odhadnout, jak bude trvat a TO JE TO co je pro Quest důležité - odehrátá interakce PC vs PC vs NPC.

Jinak mám návrh na možné řešení, které by mohlo vyhovat OBĚMA stranám - DM prostě NATVRDO nastaví denní čas, tak aby byl po celou dobu den (tj. celou dobu co bude Quest session, bude na Thalii DEN) a droowé prostě na povrch nebudou muset.
Vše čisté, drowy nikdo neomezuje, Quest session nikdo neohrožuje. Kozy se nažerou a vlci zůstanou celí :D .
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Derken-
Bůh
Posts: 4748
Joined: 22:02 12. Mar 2010
Location: Kahzet, město smlouvy
Contact:

Re: Quest sessions

Post by Derken- »

O tédle aférce nevím, mohl bys jí přiblížit?
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
User avatar
OneIceOne
Rytíř
Posts: 500
Joined: 12:49 30. May 2007

Re: Quest sessions

Post by OneIceOne »

Ne, to bych nedělal, třeba se dostane informace ic k psům a konečně vyjedou jezdci s ab 75... :confused:
Pauza výkonu DM: 1 - 8. 9.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Quest sessions

Post by -darkvision- »

OneIceOne wrote:
-darkvision- wrote:Tak si ty Q delejte pres den, to jest 2real hodiny :P
Místo remcání se staň DM a začni dělat questy pro hráče :roll:
Řeknu to asi takhle. Za poslední dny jsem několikrát byl celou noc na povrchu a na nikoho nenarazím. Asi se všichni bojej a jsou zalezlí. Oukej, at maj strach a bojej se.
Do budoucna to bude tak, že budou vylejzat ven pod ochranou Dm, ze je nesmíme napadnout. Tot vopravdu úžasné ...
G-ladiator wrote:Co konkrétně nepobíráš, že DM nechce, aby investice do questu - příprava, sehnání si času - přišla vniveč, jen aby drowové nahrabali pár killů?
Na tohle si přišel jak? Jo možná tak, že poté co vidíte nad hlavu něco jako "zaundar" se boostíte, či začnete utíkat jen tak zničeho nic, i přesto že postava co tam stojí, vůbec nevypadá jako drow .. a divíš se? Divíš se? !!
Moje poslední setkaní s povrchnanem jeho killem neskončilo, proč? Protože nebyl uber a dal mi dobrou, potřebnou informaci. Přestan si hrat na chucka norrise a treba nebudes umirat ...
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Locked