Page 5 of 6
Re: Elfština
Posted: 04:22 02. Dec 2013
by Tarja
Já využívám se svou elfkou Tolkienovskou elfštinu a celkem to jde, hraju ji tak, že ještě neumí obecnou lidskou řeč, takže ve hře mluví pouze elfsky a docela to jde. Já s tím nemám problém, akorát mě docela zarazila Zoey se svou elfštinou, takže jsme to spolu uhrály na to, že elfština, kterou používá je nová forma a Tolkienovská je stará forma, která se již téměř nepoužívá.
Navíc by mě zajímalo, kde bych sehnala nějaký slovník elfštiny, která se hned překládá jiným elfským postavám.
Re: Elfština
Posted: 08:21 02. Dec 2013
by Nalkanar
Re: Elfština
Posted: 11:14 02. Dec 2013
by mandos
Ano, Zoey totiž při tom hovoru používala systémovou elfštinu zavedenou v systému proto se ti to překládalo jako elfce rovnou v logu

Když použiješ pro elfku příkaz /l8 odentruješ a začneš psát tak ti to systém sám přeloží do elfštiny (jakýsi, hádám že je to převzatý z nějakýho jinýho Forgotten realms světa nebo z vaultu?) a pak se vypíše origoš text, postavám co ten jazyk uměj, v logu.
Re: Elfština
Posted: 12:44 02. Dec 2013
by soul1
a teď mě tak zajima pokud je Puldrak ten ma subrasu přes Pulelfa ale věčina takovych jsou vlastně puldraci/pullide maji oni vlastně taky umět elfštinu nebo se to všechno pak da nastavit i Individualně?
Re: Elfština
Posted: 12:45 02. Dec 2013
by G-ladiator
Přečti si ten text u subras v červené barvě

Re: Elfština
Posted: 12:50 02. Dec 2013
by soul1
Edit: už jsem to zřejmě našel

to mi uniklo
Re: Elfština
Posted: 12:54 02. Dec 2013
by G-ladiator
web wrote:Upozornění: Zařazení do subras je často pouze systémové (ale musí být při zakládání postavy dodrženo!) a se skutečnou rasou postavy často nemá nic společného (např.: drakonian nemusí být vždy půlelf).
forum wrote:Tyto rasy jsou systémově zařazeny pod rasu _____, jedná se o systémové zařazení, ne vždy se musí jednat o poddruh této rasy. Při tvorbě těchto ras je nutné si zvolit rasu _____ a do kolonky subrasa napsat klíčové slovo zvolené rasy.
Re: Elfština
Posted: 12:59 02. Dec 2013
by Nalkanar
soul1 wrote:a teď mě tak zajima pokud je Puldrak ten ma subrasu přes Pulelfa ale věčina takovych jsou vlastně puldraci/pullide maji oni vlastně taky umět elfštinu nebo se to všechno pak da nastavit i Individualně?
Už jsem se ptal, pravděpodobně se časem doladí systém učení a s tím se i případným drakonidům, kteří jsou skutečně elfího původu, dodá další jazyk.
Re: Elfština
Posted: 13:05 02. Dec 2013
by soul1
Nalkanar wrote:soul1 wrote:a teď mě tak zajima pokud je Puldrak ten ma subrasu přes Pulelfa ale věčina takovych jsou vlastně puldraci/pullide maji oni vlastně taky umět elfštinu nebo se to všechno pak da nastavit i Individualně?
Už jsem se ptal, pravděpodobně se časem doladí systém učení a s tím se i případným drakonidům, kteří jsou skutečně elfího původu, dodá další jazyk.
Super:) to je ta dobra zprava co jsem potřeboval

Re: Elfština
Posted: 13:15 02. Dec 2013
by G-ladiator
soul1 wrote:Nalkanar wrote:soul1 wrote:a teď mě tak zajima pokud je Puldrak ten ma subrasu přes Pulelfa ale věčina takovych jsou vlastně puldraci/pullide maji oni vlastně taky umět elfštinu nebo se to všechno pak da nastavit i Individualně?
Už jsem se ptal, pravděpodobně se časem doladí systém učení a s tím se i případným drakonidům, kteří jsou skutečně elfího původu, dodá další jazyk.
Super:) to je ta dobra zprava co jsem potřeboval

Aha, tak jsem špatně pochopil tvůj dotaz, promiň
Re: Elfština
Posted: 13:38 02. Dec 2013
by Amber
Konkrétně drakoniani se vzhledem elfů by mohli na základě schválené vizitky dostat systémovou elfštinu do vínku jako mateřský jazyk.
Musím ale zkusit, jestli půjde postavě jazyk ve hře přidat tak, aby ho měla trvale.
Hlásí se dobrovolník? Soule? Mourissone?

Re: Elfština
Posted: 13:40 02. Dec 2013
by soul1
Já se hlásím jestli budeš mit chuť si znova pohrat s moji postavou?

Re: Elfština
Posted: 13:54 02. Dec 2013
by Mourisson1
Klidně můžeš, jsem tam skoro pořád

Re: Elfština
Posted: 14:02 02. Dec 2013
by Amber
Ještě nejsem doma ze školy, takže ne ták hrr, prosím, ale ráda pak využiju vaší ochoty

Re: Elfština
Posted: 14:03 02. Dec 2013
by Mourisson1
To já ve tři zase půjdu do školy, do pěti, v půl šestý budu na koleji, a od tý doby můžu bejt tvoje laboratorní dráče
