Page 5 of 14

Re: Literární koutek

Posted: 12:14 14. Mar 2012
by G-ladiator
Je to ukončené? Nechci zase čekat kdovíjak dlouho na další díly (ano, mluvím o tobě, George R.R. Martine! :D )

Re: Literární koutek

Posted: 18:53 14. Mar 2012
by pavad
KaTo wrote:...ta trilogie je ... kompaktní
Kompaktní, kompaktní... Opravdu tvrdíš že je zmiňovaná trilogie omezená a uzavřená? :) (Pro štouraly: Samozřejmě za předpokladu Euklidovského prostoru.)

Re: Literární koutek

Posted: 19:44 14. Mar 2012
by Braenn
Když jsme u trilogií:

http://neviditelnypes.lidovky.cz/recenz ... _scifi_hpe

Kniha mě hodně nadchla, něco mezi Sapkowskim a Ohněm a mečem. A poslední díl vyjde co nevidět, takže žádné čekání! Rozhodně doporučuji.

Re: Literární koutek

Posted: 20:00 19. Mar 2012
by Caehan
pavad wrote:
KaTo wrote:...ta trilogie je ... kompaktní
Kompaktní, kompaktní... Opravdu tvrdíš že je zmiňovaná trilogie omezená a uzavřená? :) (Pro štouraly: Samozřejmě za předpokladu Euklidovského prostoru.)
To jako že tam každá a každý s každým a každou a ve všech případech z toho neco vzniklo?

Re: Literární koutek

Posted: 10:35 22. Mar 2012
by -RoF-
Tak jsem dočetl knížku Neteře paní plukovníkové, kterou napsal Guy de Maupassant.
Pěkné lechtivé příběhy dvou hezkých sester ze šlechtické rodiny :oops: :roll: :wink:

Re: Literární koutek

Posted: 10:48 22. Mar 2012
by Nalkanar
Teď mi byla doporučena série Temeraire, akorát kvůli škole nemám moc čas číst něco nad rámec povinné literatury. :lol:

Někdo o tom víte něco bližšího?

Re: Literární koutek

Posted: 12:52 22. Mar 2012
by pavad
-RoF- wrote:Tak jsem dočetl knížku Neteře paní plukovníkové, kterou napsal Guy de Maupassant.
Pěkné lechtivé příběhy dvou hezkých sester ze šlechtické rodiny :oops: :roll: :wink:
Přečti si prvotinu připisovanou Oscara Wild (nevím jak to vyskloňovat, takže příjmení skloňováno není). Jestli bys psal zprávu o jejím přečtení, tak bys musel množství smajlíků tak zdesateronásobit. Aneb nečekal jsem, že budu číst od klasika dramatu až takovou pornografii. :)

K tomu mě pobavilo, že když jsem se po přečtení díval na anotace tohoto díla u několika knihkupectví, tak je dílo popisováno velmi cudně v porovnání s obsahem jako např. "... krátká erotická novela ..." a "... série milostných příběhů..." a podobně. :D

Re: Literární koutek

Posted: 12:54 22. Mar 2012
by Molly23
To už má Rof přečtené na moje doporučení, jmenuje se to Lady Fuckingham? :)

Re: Literární koutek

Posted: 13:01 22. Mar 2012
by pavad
Molly23 wrote:To už má Rof přečtené na moje doporučení, jmenuje se to Lady Fuckingham? :)
Neříkám tak ani tak, ale na má slova dojde. Ještě bych byl obviňován z podbízení pornografie na internetovém fóru, které jest přístupno mláděži i nezletilé, neřkuli dětem.

Ale nebudu lhát a přesvědčovat někoho, že nemáš pravdu. :D

Re: Literární koutek

Posted: 13:02 22. Mar 2012
by J.F.Payne
Dost nudná kniha, mezi námi. Mimochodem jedna ze dvou, které jsem nikdy nedočetl. Druhou je 120 dnů Sodomy.

Re: Literární koutek

Posted: 13:05 22. Mar 2012
by pavad
J.F.Payne wrote:...které jsem nikdy nedočetl... 120 dnů Sodomy.
To se nedivím, mě stačilo prvních pár minut filmu. Zbytek nechávám buď jedincům psychicky ujetým, nebo těm, kteří ji mají za povinnou četbu: uchazečům o titul MuDr. z oboru psychiatrie... Dost je tímto lituji.

Re: Literární koutek

Posted: 13:13 22. Mar 2012
by Amber
pavad wrote:Přečti si prvotinu mylně a už snad jen pár neinformovanými připisovanou ...
...Oscaru Wildovi. :wink:

Jak říká Jon, jde jen o bublinu nafouknutou drbem,že ji napsal známý autor. Celkově jednotvárná nuda. :roll:

Re: Literární koutek

Posted: 13:14 22. Mar 2012
by -RoF-
Tak Lady Fuckingham jsem četl, ale to je tak po 50 stránkách už dost opakující se a člověka to moc nebaví.
Neteře paní plukovníkové byly pro mě hezčí a líp popsané.

Re: Literární koutek

Posted: 14:10 22. Mar 2012
by Absinthorix
pavad wrote:
J.F.Payne wrote:...které jsem nikdy nedočetl... 120 dnů Sodomy.
To se nedivím, mě stačilo prvních pár minut filmu. Zbytek nechávám buď jedincům psychicky ujetým, nebo těm, kteří ji mají za povinnou četbu: uchazečům o titul MuDr. z oboru psychiatrie... Dost je tímto lituji.
To jste nezvládli ani Juliettu? Hanba vám :lol:

Re: Literární koutek

Posted: 15:37 22. Mar 2012
by kokosak
Překvapenej? Oscar Wilde je sice možná klasik, ale taky pěknej prasák. A gay. Ne, že by na jednom, nebo druhým bylo něco špatnýho :D

Na gymplu nám kantorka v literatůře předčítala taky český klasiky a co ty někdy dokázali vyplodit.... úplná moderní mládež! BTW učitelka to byla mladá a hodiny s ní vždy zábavné :D