Page 5 of 14
Re: Literární koutek
Posted: 12:14 14. Mar 2012
by G-ladiator
Je to ukončené? Nechci zase čekat kdovíjak dlouho na další díly (ano, mluvím o tobě, George R.R. Martine!

)
Re: Literární koutek
Posted: 18:53 14. Mar 2012
by pavad
KaTo wrote:...ta trilogie je ... kompaktní
Kompaktní, kompaktní... Opravdu tvrdíš že je zmiňovaná trilogie omezená a uzavřená?

(Pro štouraly: Samozřejmě za předpokladu Euklidovského prostoru.)
Re: Literární koutek
Posted: 19:44 14. Mar 2012
by Braenn
Když jsme u trilogií:
http://neviditelnypes.lidovky.cz/recenz ... _scifi_hpe
Kniha mě hodně nadchla, něco mezi Sapkowskim a Ohněm a mečem. A poslední díl vyjde co nevidět, takže žádné čekání! Rozhodně doporučuji.
Re: Literární koutek
Posted: 20:00 19. Mar 2012
by Caehan
pavad wrote:KaTo wrote:...ta trilogie je ... kompaktní
Kompaktní, kompaktní... Opravdu tvrdíš že je zmiňovaná trilogie omezená a uzavřená?

(Pro štouraly: Samozřejmě za předpokladu Euklidovského prostoru.)
To jako že tam každá a každý s každým a každou a ve všech případech z toho neco vzniklo?
Re: Literární koutek
Posted: 10:35 22. Mar 2012
by -RoF-
Tak jsem dočetl knížku
Neteře paní plukovníkové, kterou napsal
Guy de Maupassant.
Pěkné lechtivé příběhy dvou hezkých sester ze šlechtické rodiny

Re: Literární koutek
Posted: 10:48 22. Mar 2012
by Nalkanar
Teď mi byla doporučena série
Temeraire, akorát kvůli škole nemám moc čas číst něco nad rámec povinné literatury.
Někdo o tom víte něco bližšího?
Re: Literární koutek
Posted: 12:52 22. Mar 2012
by pavad
-RoF- wrote:Tak jsem dočetl knížku
Neteře paní plukovníkové, kterou napsal
Guy de Maupassant.
Pěkné lechtivé příběhy dvou hezkých sester ze šlechtické rodiny

Přečti si prvotinu připisovanou Oscara Wild (nevím jak to vyskloňovat, takže příjmení skloňováno není). Jestli bys psal zprávu o jejím přečtení, tak bys musel množství smajlíků tak zdesateronásobit. Aneb nečekal jsem, že budu číst od klasika dramatu až takovou pornografii.
K tomu mě pobavilo, že když jsem se po přečtení díval na anotace tohoto díla u několika knihkupectví, tak je dílo popisováno velmi cudně v porovnání s obsahem jako např. "... krátká erotická novela ..." a "... série milostných příběhů..." a podobně.

Re: Literární koutek
Posted: 12:54 22. Mar 2012
by Molly23
To už má Rof přečtené na moje doporučení, jmenuje se to Lady Fuckingham?

Re: Literární koutek
Posted: 13:01 22. Mar 2012
by pavad
Molly23 wrote:To už má Rof přečtené na moje doporučení, jmenuje se to Lady Fuckingham?

Neříkám tak ani tak, ale na má slova dojde. Ještě bych byl obviňován z podbízení pornografie na internetovém fóru, které jest přístupno mláděži i nezletilé, neřkuli dětem.
Ale nebudu lhát a přesvědčovat někoho, že nemáš pravdu.

Re: Literární koutek
Posted: 13:02 22. Mar 2012
by J.F.Payne
Dost nudná kniha, mezi námi. Mimochodem jedna ze dvou, které jsem nikdy nedočetl. Druhou je 120 dnů Sodomy.
Re: Literární koutek
Posted: 13:05 22. Mar 2012
by pavad
J.F.Payne wrote:...které jsem nikdy nedočetl... 120 dnů Sodomy.
To se nedivím, mě stačilo prvních pár minut filmu. Zbytek nechávám buď jedincům psychicky ujetým, nebo těm, kteří ji mají za povinnou četbu: uchazečům o titul MuDr. z oboru psychiatrie... Dost je tímto lituji.
Re: Literární koutek
Posted: 13:13 22. Mar 2012
by Amber
pavad wrote:Přečti si prvotinu mylně a už snad jen pár neinformovanými připisovanou ...
...Oscaru Wildovi.
Jak říká Jon, jde jen o bublinu nafouknutou drbem,že ji napsal známý autor. Celkově jednotvárná nuda.

Re: Literární koutek
Posted: 13:14 22. Mar 2012
by -RoF-
Tak Lady Fuckingham jsem četl, ale to je tak po 50 stránkách už dost opakující se a člověka to moc nebaví.
Neteře paní plukovníkové byly pro mě hezčí a líp popsané.
Re: Literární koutek
Posted: 14:10 22. Mar 2012
by Absinthorix
pavad wrote:J.F.Payne wrote:...které jsem nikdy nedočetl... 120 dnů Sodomy.
To se nedivím, mě stačilo prvních pár minut filmu. Zbytek nechávám buď jedincům psychicky ujetým, nebo těm, kteří ji mají za povinnou četbu: uchazečům o titul MuDr. z oboru psychiatrie... Dost je tímto lituji.
To jste nezvládli ani Juliettu? Hanba vám

Re: Literární koutek
Posted: 15:37 22. Mar 2012
by kokosak
Překvapenej? Oscar Wilde je sice možná klasik, ale taky pěknej prasák. A gay. Ne, že by na jednom, nebo druhým bylo něco špatnýho
Na gymplu nám kantorka v literatůře předčítala taky český klasiky a co ty někdy dokázali vyplodit.... úplná moderní mládež! BTW učitelka to byla mladá a hodiny s ní vždy zábavné
