Page 5 of 9

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Posted: 12:21 24. May 2012
by Bruciacullo
J.F.Payne wrote:
klobouk wrote:...
Hrdinové ze severských ság nebo fantasy knih taky vítězili nad svýma nepřátelema silou, lstí nebo chytrostí, ale nikdy tak, že by si něco vyřvali na fóru.
co ty víš? :mrgreen:

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Posted: 12:22 24. May 2012
by Caehan
Shaman88 wrote:
J.F.Payne wrote:
Shaman88 wrote:V těhle hrách není RP. Já nepsal že RP je zbytečné, psal jsem že IC vývoj světa vůbec nehledí na to že se jedná o hru a jak to hráče bude bavit, řeší jen to aby to bylo "historicky" správně.
Já to chápu. Chtěl jsem ale poukázat na to, že jsou i hráči, které tohle "historicky správné" řešení baví a rozvíjejí ho.
Pokud ti vyhovuje to že vývoj může mít za následek naprostá znechucení jiných hráčů, i když by nemusel mít, tak nemá smysl vlastně o ničem diskutovat.

To Krysak: Povrch nezkrachuje, zatímco podtemno máš zjevně jen pod známým kouskem povrchu, tak povrch thalie je jen tisícina povrchu celého světa. Pokud jim dojdou prachy, jakože určitě nedojdou - tak se objeví nějakej královskej bratranec Parodiel z nějakého neznámého království a doveze karavanu zlatých ciher a drahokamů... a budete v čudu.
Parodiel by způsobil hyperinflaci a skončil zlynčován davem.

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Posted: 12:30 24. May 2012
by Krysak
kucik wrote:
Krysak wrote:*nevěřícně kroutí hlavou*
1. GM specializoané na podtemno nemá bohužel čas, taky věnovat se těm pár hráčům, když má nahoře spoustu zajímavějších věcí..... a pro více lidí
Tohle je pravda jen z poloviny. Ano, DM napsal, že nemá čas, ale:
1. Napsal to předevčírem. Do té doby, pokud můžu soudit z fora, se vás snažil rozhejbat seč mohl.
2. Řekl, že kdykoliv budete chtít něco odehrát, čas si udělá.
Krysak wrote: Mám se koukat, jak mi kamarádi odcházejí, protože se něco udělalo ne uplně štastně a vina se hází na ty co to neudělali?
*poklepal si hlavou na čelo*
Na koho se ta vina hází? Prosím vysvětlit.
1. Desmond i my mámeobjektivní povinnosti, maí přednsot. ted je to 22 dní od iposlední interakce. Během té doby dle mých znalostí nemel Des čas a objektivně ani já ne.
2. na základě časové nemožnosti se skoro sejít jsem poprosil o odvalení ještě jednoho vchodu, dozveděl jsem se že ne. OK. Skoda, že to šlo zavalit za 5 minut, aleodvalení je mnohamesíční záležitost.
3. hází se to na všechny dole, přestože za to objketivne mohla určitá skupina dole a pak hádka mezi GM s reciprocitami od DG.

Mně ten stav nevadil, já se nahoru dostal, když jsem chtěl! Cílem bylo spíš nastavit svět trošku líp než je.

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Posted: 12:37 24. May 2012
by Aulus
Krysak wrote: Mně ten stav nevadil, já se nahoru dostal, když jsem chtěl! Cílem bylo spíš nastavit svět trošku líp než je.
Ok, beru, že se vám hraje špatně, nebaví vás to, atd. Tím, že ale budete akorát nadávat na to, že je zavalený tam ten a tam ten průchod, ničeho nedosáhnete. Pokud chcete něco OOC měnit (předpokládám, že nemluvíš jen za sebe), napište koncept toho, jak by to podle vás mělo fungovat.
Vaše představa o tom, jak by byl svět nastavený "lépe" totiž pro většinu hráčů být "lépe" nemusí.

Napiš třeba v bodech, jaká bys viděl základní východiska pro lepší hru a ostatní napíší, jak to vidí o ni. Třeba se něco změní, když tým i ostatní hráči uvidí, že máte jasnou a dobrou představu.

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Posted: 12:38 24. May 2012
by Bruciacullo
Krysak wrote: 2. na základě časové nemožnosti se skoro sejít jsem poprosil o odvalení ještě jednoho vchodu, dozveděl jsem se že ne. OK. Skoda, že to šlo zavalit za 5 minut, aleodvalení je mnohamesíční záležitost.
Za 1. Jak můžeš vědět jak dlouho se vchody zavalovali?
Za 2. V tvé realitě trvá odstřelit strop jeskyně stejně dlouho jako následný zával odstranit? Zajímavé...

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Posted: 12:43 24. May 2012
by kucik
Krysak wrote:
kucik wrote:
Krysak wrote:*nevěřícně kroutí hlavou*
1. GM specializoané na podtemno nemá bohužel čas, taky věnovat se těm pár hráčům, když má nahoře spoustu zajímavějších věcí..... a pro více lidí
Tohle je pravda jen z poloviny. Ano, DM napsal, že nemá čas, ale:
1. Napsal to předevčírem. Do té doby, pokud můžu soudit z fora, se vás snažil rozhejbat seč mohl.
2. Řekl, že kdykoliv budete chtít něco odehrát, čas si udělá.
Krysak wrote: Mám se koukat, jak mi kamarádi odcházejí, protože se něco udělalo ne uplně štastně a vina se hází na ty co to neudělali?
*poklepal si hlavou na čelo*
Na koho se ta vina hází? Prosím vysvětlit.
1. Desmond i my mámeobjektivní povinnosti, maí přednsot. ted je to 22 dní od iposlední interakce. Během té doby dle mých znalostí nemel Des čas a objektivně ani já ne.
2. na základě časové nemožnosti se skoro sejít jsem poprosil o odvalení ještě jednoho vchodu, dozveděl jsem se že ne. OK. Skoda, že to šlo zavalit za 5 minut, aleodvalení je mnohamesíční záležitost.
3. hází se to na všechny dole, přestože za to objketivne mohla určitá skupina dole a pak hádka mezi GM s reciprocitami od DG.

Mně ten stav nevadil, já se nahoru dostal, když jsem chtěl! Cílem bylo spíš nastavit svět trošku líp než je.
1. Ano, povinosti mají všichni. O pár příspěvků výš mi to vyznívá, že DM nemá čas i kdybysme chtěli a proto to nejde. Proto jsem reagoval.
2. Zavalení rozhodně netrvalo pět minut a stalo se to na základě událostí ve hře. Je zde jakási představa, že i odvalení by měla předcházet nějaká herní činnost.
3. Kdo to hází na všechny dole?

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Posted: 12:51 24. May 2012
by davidsoft
[quote="Shaman88"][quote="J.F.Payne"]Pokud vám přijdou reálie nehratelný, proč nejdete radši hrát WOWko nebo Lineage? Tam se moc nemusíte zatěžovat se zbytečnou RP omáčkou.[/quote]
V těhle hrách není RP. Já nepsal že RP je zbytečné, psal jsem že IC vývoj světa vůbec nehledí na to že se jedná o hru a jak to hráče bude bavit, řeší jen to aby to bylo "historicky" správně.[/quote]V případě WoW není pravda, že by tam RP nebylo. Viz http://www.czechdream.cz/. V L2 se dřív RP také hrálo. (Mohu doložit několik tisíc screenshotů.)

//edit: Upřesnění formulace

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Posted: 13:11 24. May 2012
by Nalkanar
No pokud se dá teď chodit dolů z těch vchodů, které jsou skutečně blokované gardou/trpaslíkama, tak je potřeba akorát opravit závaly/barikády, aby to bylo neprůchodné a zase se tam nebude moct chodit (víceméně, ono jsou i nezasypané vchody nějaké). :roll: A bude klid :roll:

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Posted: 13:19 24. May 2012
by Koninho87
Nalkanar wrote:No pokud se dá teď chodit dolů z těch vchodů, které jsou skutečně blokované gardou/trpaslíkama, tak je potřeba akorát opravit závaly/barikády, aby to bylo neprůchodné a zase se tam nebude moct chodit (víceméně, ono jsou i nezasypané vchody nějaké). :roll: A bude klid :roll:
Musíš pro to něco IC udělat a né to napsat jen na foru přece =)

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Posted: 13:41 24. May 2012
by Nalkanar
Tak Ali to klidně pohřbí, tak jak dříve jistý jiný vchod. Když za to bude stejná odměna, nebo větší :lol:

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Posted: 14:20 24. May 2012
by Miking
Koukám co jsem rozpoutal za lavinu. Já nechci nijak ničit stávající příběhy. Zavalené a hlídané průchody dávájí mnoho možností jak rozvíjet příběh jak na povrchu, tak v podtemnu. Chápu, že závaly a hlídky se musí odstranit IC cestou a taky, že to zabere nějaký čas. Ale než se tak stane, chci mít ve hře co dělat.

Není možný aby hlídali pořád stejně ostražitě 24 hodin v kuse, po celé měsíce. Kor trpaslíci, tomu nevěřím, že jsou tak cvičení :)
Protože těžko můžu nějak intrikařit, či navazovat kontakty s kýmkoliv, když jsem na serveru sám. Nechci aby byla Thálie tvořena dvěma servery, jako je to teďka, ale jedním společným.

Mě jde jen o to, aby když se naloguju se svou drowkou a v podtemnu nikdo není, s kým bych si mohl povídat, chci mít prostě možnost dostat se tam, kde hráči jsou. Lovit npcečka už mě tolik nebavi, stejnak mě taky každej den zabijou. Samozdřejmě to můžu řešit jako ostatní hráči a přesunout se na povrch legálně s novou postavou, ale raději bych zkusil ještě chvilku podržet podtemno.
Píšu čistě sobecky a sem si toho vědom, chci mít prostě možnost, dostat k ostatním hráčům, protože v podtemnu, fakt už nikdo nehraje.
Trochu se tam crepí, trochu craftí a hodně lotí. Ale jinak nic. (to mě taky baví, když je s kým)

Že umřu mi bylo jasný, ale čekal sem to od hráčů, ne kritikem za 250 hned u přechodu od trpaslíka. Proto prosím, aby se jen kousilineček posunuli dozadu,abych měl možnost manévrovat se svou postavičkou.

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Posted: 14:29 24. May 2012
by Bruciacullo
Mám pro tebe odvážný návrh, zkoušel jsi.... neběhat? Protože ja tam zkoušel jít s neviditelným npc drowem a pokud nevystřeliš jak poplašena srna.. (což bys neměl když lezeš na povrch očekaval bych ostražitost) tak si jich musíš všimnout zavčas :ewink:

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Posted: 14:33 24. May 2012
by Caehan
Co vlastně hráč povrchu musí splnit, aby si mohl založit postavu drowa? Myslím, že tohle je docela dobrá příležitost, kdy si to zopakovat. Já si úplně jistý nejsem.

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Posted: 14:35 24. May 2012
by Bruciacullo
Caehan wrote:Co vlastně hráč povrchu musí splnit, aby si mohl založit postavu drowa? Myslím, že tohle je docela dobrá příležitost, kdy si to zopakovat. Já si úplně jistý nejsem.
pokud je mi známo tak vůbec nic... kromě toho že přestaneš hrát na povrchu tedy

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Posted: 14:37 24. May 2012
by harlequin_ichtyosis
Já bych měl taky návrh. Vzhledem k tomu, že hlídači podzemních vchodů jsou legální strážci, pak by dolů měli pouštět zase jen legální strážce, což krom té bandy paladinů, co vím, nikdo jiný není. Proto navrhuju změnít hlídačům frakci, aby "zadrželi" nebo alespoň násilím zpacifikovali průchozí postavy - případne kolaboranty, podtemnácké špehy a informátory, aneb co jíného jsou v očích zákona ti otrhaní dobrodruzi.