Page 5 of 21
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Posted: 09:32 31. May 2012
by Prasokralik
zachy wrote:Akorát mi vrtá hlavou, proč do sálu s trůnem na konci 9tého dílu vstoupil ještě před Tywinem Lannisterem i Loras Tyrell (rytíř květin).
protože jaksi nemá rád stanise
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Posted: 10:01 31. May 2012
by G-ladiator
Krysak wrote:Tak ještě je tu další otázka, bude mít následky pro královnu, či krále, že na pulprcka zaútočil jejich človek zřejmě dle jejich rozkazu?
Přeci jen bratrovražda by neměla být nepotrestána:)
1. Tyrion není úplně oblíbený ve vyšších kruzích
2. Jak by se prokázalo, že zaútočil na něčí rozkaz?
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Posted: 10:07 31. May 2012
by Krysak
Nemyslím si, že by to řešili ostatní prcek je dost chytrej, aby si zajistil pomstu sám, nebo minimálně si nějak zajistil , aby se to už nemohlo opakovat.
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Posted: 11:09 31. May 2012
by G-ladiator
Otázka je, jestli ten úder do hlavy byl smrtící.
Minimálně ten rytíř (tuším, že to byl Meryn Trant, ale ruku do ohěn za to nedám), co to udělal, dostal co proto

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Posted: 11:27 31. May 2012
by Rejty
Podle mě na Tyriona neútočil na ničí rozkaz, jen se mu chtěl pomstít za to, jak na něj machroval v trůním sálu.
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Posted: 11:35 31. May 2012
by Aulus
Měla to být smrtelná rána, ale Pod ve stejnou chvíli toho rytíře probodl. Tyrion si i pak sám myslí, že to byla vůle Cersei (je o tom přesvědčený) a nejsem si jistý, jestli vůbec v knížce byla ta scéna, jak vyhrožoval Merynovi, že ho Bronn zabije.
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Posted: 12:01 31. May 2012
by G-ladiator
No, já tu nechtěl spoilovat, jestli žije nebo ne, no co se dá dělat

Rejty: Myslím, že věšina členů Královské stráže je dostatečně chytrá na to, aby tohle neriskovala. Poštvat si proti sobě Tywina jen kvůli ješitnosti? Samozřejmě v případě, že by ho někdo mohl usvědčit, což je věc druhá

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Posted: 12:36 31. May 2012
by Rejty
Tak zrovna smrt v bitvě bude těžko někdo prošetřovat...
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Posted: 13:16 31. May 2012
by zachy
Rejty wrote:Podle mě na Tyriona neútočil na ničí rozkaz, jen se mu chtěl pomstít za to, jak na něj machroval v trůním sálu.
Na wikině to není přímo vysvětlené proč to udělal, ale jen domněnky postav
http://awoiaf.westeros.org/index.php/Mandon_Moore
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Posted: 13:23 31. May 2012
by G-ladiator
Rád bych ještě upozornil na "prequely" Písně ledu a ohně, Příběhy Dunka a Egga. Někde po netu určitě leží fanouškovské překlady, angličtině znalým můžu všechny tři díly poskytnout (PM)
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Posted: 15:54 31. May 2012
by Theogil I
Tak před týdnem jsem dorazil knihy 3 a 4 a pozdní večery na toaletě trávím s dvouknihou 5 a 6 ... máte se na co těšit
Jinak dvoukniha 3-4 má přes 900 stran a 5-6 má přes 1100 stran, takže do vánoc mám co číst.
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Posted: 22:30 31. May 2012
by Práček
Theogil I wrote:Tak před týdnem jsem dorazil knihy 3 a 4 a pozdní večery na toaletě trávím s dvouknihou 5 a 6 ... máte se na co těšit
Jinak dvoukniha 3-4 má přes 900 stran a 5-6 má přes 1100 stran, takže do vánoc mám co číst.
možná bys měl zajít za doktorem...pokud to dokážeš přečíst najednou

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Posted: 22:47 31. May 2012
by pavad
Práček wrote:Theogil I wrote:Tak před týdnem jsem dorazil knihy 3 a 4 a pozdní večery na toaletě trávím s dvouknihou 5 a 6 ... máte se na co těšit
Jinak dvoukniha 3-4 má přes 900 stran a 5-6 má přes 1100 stran, takže do vánoc mám co číst.
možná bys měl zajít za doktorem...pokud to dokážeš přečíst najednou

Definuj "najednou". Pokud je "najednou" míněn interval každodenního čtení ve volném čase po dobu téměř čtyř týdnů, tak se u onoho doktora sejde vícero jedinců.

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Posted: 00:00 01. Jun 2012
by drake127
Knížky, které mě zaujmou dám klidně najednou. Vlastně většinu knih, které dočtu, přečtu za noc. U 700 stránek to ale už bývá namáhavé a rána v práci krušná.
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Posted: 00:40 01. Jun 2012
by J.F.Payne
Noc před zkouškou jsem klidně schopnej přelouskat 500 stránkovou náročnou bichli. Ale pak den odpočívám.