Page 5 of 66

Re: Volby

Posted: 23:59 11. Jan 2013
by Silvaner
ono je jedno kdo tam bude, jak píše shaman, beztak bude skákat jak ostatní pískají
a sem tam jim dělat naschvály aby nevypadal úplně blbě že nemá vlastní názor.
Dělali to tak všichni, i Havel /dej mu pánbuh věčnou slávu/.
Prezidentská funkce v tomhle státě je spíš reprezentativní, výkonná ani trochu,
takže je to fuk a proto se vybírá z devíti kandidátů, kteří se zrovna vytáhli z klobouku :wink:

Re: Volby

Posted: 23:59 11. Jan 2013
by kucik
Shamane to se ale tykalo recidivistu. Prvne trestany clovek totiz dostane zpravidla jen podminku.

Re: Volby

Posted: 00:04 12. Jan 2013
by Aulus
Shaman88 wrote:Stejně to jsou spory co se jen táhnou...
Ty soudy stojí prachy a stejně se to nikam nedostane...
Klidně at jim dají amnestii... vadilo by mi to u recidivistů, u tunelářů mě je to jedno.
Je to vlastně signál toho, že tunelování a okrádání lidí ve velkém je u nás schvalováno a podporováno. A ty k tomu řekneš, že je ti to jedno.

Navíc recidivista je člověk, který opakovaně páchá trestnou činnost. A tohle je přesně ten případ, kdy se to děje. Jedná se totiž o opakované a systematické rozkrádání - není snad ukázkovější případ recedivity.

Navíc jsem psal, že jeden z těch případů měl mít finální verdikt 23. ledna, takže jak vidno - šlo s největší pravděpodobností jen o slíbené vysvobození kamarádíčků, kteří už si stihli nakrást a takhle si můžou svůj "výdělek" nechat.

Re: Volby

Posted: 00:04 12. Jan 2013
by Shaman88
No ale jsou to velké kauzy které zbytečně zaměstnávají soudy.
A je mi úplně jedno jak dopadnou... teda většině lidem je to jedno, nikomu to netrhá žíly.
To teprve až se lidé dozví že je omilostní... ale už nevidí že pokud je to nějakej tunelář tak často bud to vyhraje nebo to protahuje do nekonečna až se to promlčí a v podstatě taky vyhraje... takže nám pan Klaus vlastně ulevil soudům a vězeňství a to je good.

Re: Volby

Posted: 00:07 12. Jan 2013
by Aulus
Shaman88 wrote: A je mi úplně jedno jak dopadnou... teda většině lidem je to jedno, nikomu to netrhá žíly.
A co těch 130 tisíc lidí, co přišli vytunelováním banky o peníze? Myslíš, že je jim to fakt jedno? :shock:
Shaman88 wrote:
To teprve až se lidé dozví že je omilostní... ale už nevidí že pokud je to nějakej tunelář tak často bud to vyhraje nebo to protahuje do nekonečna až se to promlčí a v podstatě taky vyhraje... takže nám pan Klaus vlastně ulevil soudům a vězeňství a to je good.
Jo - a ukázal, že krást a ničit se u nás může bez trestu. Tak s chutí do toho, přece na tom není nic špatného! :wall: :wall: :wall:

Tohle je fakt moc... Už dlouho jsem neslyšel takovýhle blábol.

Re: Volby

Posted: 00:09 12. Jan 2013
by Aulus
Silvaner wrote:ono je jedno kdo tam bude, jak píše shaman, beztak bude skákat jak ostatní pískají
a sem tam jim dělat naschvály aby nevypadal úplně blbě že nemá vlastní názor.
Dělali to tak všichni, i Havel /dej mu pánbuh věčnou slávu/.
Prezidentská funkce v tomhle státě je spíš reprezentativní, výkonná ani trochu,
takže je to fuk a proto se vybírá z devíti kandidátů, kteří se zrovna vytáhli z klobouku :wink:
Ono to zní, jako by podle tebe nebyl mezi demokracií a totalitou vůbec žádný rozdíl...

Re: Volby

Posted: 00:09 12. Jan 2013
by J.F.Payne
Já si myslím, že bysme se o politice neměli bavit. Akorát si tím znepříjemníme hru :)))

Re: Volby

Posted: 00:10 12. Jan 2013
by Žorž
Shaman88 wrote: Klidně at jim dají amnestii... vadilo by mi to u recidivistů, u tunelářů mě je to jedno.
A to je přesně ta výrazná role prezidenta, o které jsem psal. Klaus podporuje, možná nevědomky, takovejhle nihilismus, jako je tvůj (nic proti nihilismu, jsi WB :P) tím, že morální hodnoty nevyzdvihuje a sám neztělesňuje. Takže ve výsledku je i "normálnímu člověku" jedno, že stovky policajtů a státních zástupců div nevyplivly duši pro nic za nic, a "normální člověk" prostě ztrácí smysl pro základní společenkou spravedlnost.

Přesně, jak přibližně tak nějak říkal Havel:
Člověk potřebuje prezidenta, který mu bude opakovat, že se krást nemá. Ne proto, aby snad člověk vážně nekradl, ale aby měl tu zásadu, že se krást nemá, potvrzenou.

A ad pravomoci:
Já to nevím, ale jmenování těch lidí, jak jsem říkal (Ústavní soud, národní banka...), je podle mě prostě setsakramentsky důležitý záležitost. ČNB ti rozhoduje například o upravách měny, jako je devalvace, čili o tom, za kolik "normální člověk" nakoupí. Ministr financí se stará "jen" jako účetní o státní rozpočet - tihle lidi rozhodnou, kterým směrem se vydává celé hospodářství. A předávání metálů se tě třeba taky může týkat. ;)

PS., edit: Zase, než jsem to stvořil, minulo pět příspěvků...jdu si pustit něco pěkného....třeba plyn. čistá slovní rádobyhříčka, bez politického kontextu.

Re: Volby

Posted: 00:10 12. Jan 2013
by xxxMajkyxxx
Já celkem souhlasím s Aulem. Navíc se tak trochu domnívám, že to od Vaška bylo dost možná účelové.
EDIT: tedy účelové ve smyslu...."tahání z věznice někoho, koho tam nepotřebuje"

Re: Volby

Posted: 00:14 12. Jan 2013
by Aulus
Díky, už jsem myslel, že jsem sám, kterému ten nihilismus vadí. A omlouvám se, že reaguju takhle naštvaně a impulzivně, ale očividná a drzá nespravedlnost je prostě věc, které mě dokážou vytočit na maximální mez.

EDIT: Zvlášť, pokud ji někdo obhajuje a prohlásí za "přínosnou".

Re: Volby

Posted: 00:16 12. Jan 2013
by Silvaner
Aulus wrote: Ono to zní, jako by podle tebe nebyl mezi demokracií a totalitou vůbec žádný rozdíl...
no on opravdu zase tak velký není...
zloději byli vždycky a všude, akorát za komunismu se nemuseli bát krást
a ted to schovávají za výdobytky právě té demokracie :)

Re: Volby

Posted: 00:19 12. Jan 2013
by Aulus
Silvaner wrote:
Aulus wrote: Ono to zní, jako by podle tebe nebyl mezi demokracií a totalitou vůbec žádný rozdíl...
no on opravdu zase tak velký není...
zloději byli vždycky a všude, akorát za komunismu se nemuseli bát krást
a ted to schovávají za výdobytky právě té demokracie :)
Možná máš pravdu. Ale podle mě je správný přístup proti tomu bojovat a věřit ve zlepšení. Bohužel vede cesta mas jednodušším terénem - zvyknout si a přizpůsobit se. Otázka je, jestli je ta snadnější cesta taky ta lepší cesta.

Re: Volby

Posted: 00:19 12. Jan 2013
by Shaman88
Vy snad vůbec nejste češi... schválně oslavovali jste nějak 20 let české republiky?
Já ano, a příjde mi amnestie jako velký dar občanům ze strany státu.

Z těch co byli amnestování je víc než polovina ve vězení za blbosti...
Ti určitě budou oslavovat....

Re: Volby

Posted: 00:21 12. Jan 2013
by Aulus
Shaman88 wrote:Vy snad vůbec nejste češi... schválně oslavovali jste nějak 20 let české republiky?
Já ano, a příjde mi amnestie jako velký dar občanům ze strany státu.

Z těch co byli amnestování je víc než polovina ve vězení za blbosti...
Ti určitě budou oslavovat....
Vsadím se s tebou, že poměr těch, kteří z amnestie oslavovali a těch, kteří na ni nadávají a je jim z ní morálně nanic, je hodně ve prospěch té druhé skupiny.

Re: Volby

Posted: 00:21 12. Jan 2013
by kucik
Shaman88 wrote:Vy snad vůbec nejste češi...
Proc si to myslis? Protoze nam neni jedno, co se tu deje? To neni mysleno utocne, ale vazne nerozumim te implikaci.