Page 5 of 26
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 14:52 03. Apr 2013
by KaTo
to barbar: Aha, takže ne realitě, ale "realitě". Beru otázku zpět

.
to kucik: A ty snad jseš Thalijský forum schopen číst střízlivej?

to Nalkanar: Ale pevný questy už tu jsou, jen odměna není EXP, ale GOLD. Zaznamenal jsem čtyři typy - balíky, výroba materiálů z craftu, sběr surovin a trofeje.
Svým způsobem je tu systém "achievmentu" - zabití každého bosse dá odměnou jednorázově vyšší příděl XP.
ještě k tomu expení co naznačil Barbar - kdo má být cílová skupina hráčů na Thalii?
Jsou tu dva hlavní typy - studenti s 24 hod/den, 7 dní/týden volno na creep, craft, RP a tudíš na časovkování. Lidi s "real" životem (přítuly, děti), kteří mají čas 2-4 hodiny, nejčastěji večer, do kterého jsou rádi, že vměsnají RP (questění). První mají postavy ve stylu "za měsíc epicem snadno a rychle, včetně full +5 výbavy", druzí...viz Majkyho povzdechnutí.
Oboje dvoje můžou hrát především RP, jen první grupa si k tomu může vydělat a nalevelit, druhá je ve vleku těch prvních. Aneb, pro samé RP není co postavě na sebe a do huby (
namátkou jmenuji postavu Desmonda, kterýho si dalo kde co, protože prostě byl "nahej").
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 14:59 03. Apr 2013
by Theogil I
KaTo wrote:to barbar: Aha, takže ne realitě, ale "realitě". Beru otázku zpět

.
to kucik: A ty snad jseš Thalijský forum schopen číst střízlivej?

to Nalkanar: Ale pevný questy už tu jsou, jen odměna není EXP, ale GOLD. Zaznamenal jsem čtyři typy - balíky, výroba materiálů z craftu, sběr surovin a trofeje.
Svým způsobem je tu systém "achievmentu" - zabití každého bosse dá odměnou jednorázově vyšší příděl XP.
ještě k tomu expení co naznačil Barbar - kdo má být cílová skupina hráčů na Thalii?
Jsou tu dva hlavní typy - studenti s 24 hod/den, 7 dní/týden volno na creep, craft, RP a tudíš na časovkování. Lidi s "real" životem (přítuly, děti), kteří mají čas 2-4 hodiny, nejčastěji večer, do kterého jsou rádi, že vměsnají RP (questění). První mají postavy ve stylu "za měsíc epicem snadno a rychle, včetně full +5 výbavy", druzí...viz Majkyho povzdechnutí.
Oboje dvoje můžou hrát především RP, jen první grupa si k tomu může vydělat a nalevelit, druhá je ve vleku těch prvních. Aneb, pro samé RP není co postavě na sebe a do huby (
namátkou jmenuji postavu Desmonda, kterýho si dalo kde co, protože prostě byl "nahej").
KaTo trolíš, nebo jsi náhodou vážný? Jestli vážný, pak souhlasím a pokud trolíš ... jako bych nic nepsal jo?

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 15:00 03. Apr 2013
by Nalkanar
Pevné questy tu jsou, ale příjdou mi v rozumných mezích.
Balíky - nováček pozná TH, zjistí, kde co je, najde si tím pár trenérů, vydělá pár zlatek.
Výkup v dílnách - bonus pro aktivní craftery, často i pro ty začínající, což dovoluje crafterovi investovat peníze do výroby.
Sběr surovin - nezažil jsem, že by to někdo skutečně dělal

Trofeje - jestli myslíš 4x bonus, tak ten bývá trošku na hlavu s tím výběrem, jinak existencei a výkup trofejí beru jako nastavení TH, kdy se tvůrci nechtěli vzdát klasické myšlenky dungeonu výměnou za RP a jiné motivace k procházení dungů.
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 15:07 03. Apr 2013
by Aulus
Takže kdybych to shrnul:
Došli jsme k tomu, že jedinou cestou, která by vyhovovala všem, je zvýšit počet DM a zpřístupnit NPC guildy hráčským postavám?
Souhlasíte s tím všichni?
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 15:42 03. Apr 2013
by xxxMajkyxxx
Za sebe mohu říct, že NPC guildy jsou mým postavám celkem u zadnice

.
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 15:43 03. Apr 2013
by Nalkanar
Myslím, že ne, Time.. Aule.
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 15:48 03. Apr 2013
by KaTo
to Thegil: Za trolling se dá považovat jen diskuze kucika se mnou a moje s Barbarem. Druhá půlka (od reakce na Nalka až po poslední tečku) je myšlena vážně.
to Aulus: Ne, neschodli jsme se na této JEDINÉ cestě, vlastně jsme se bavili o něčem jiném bez výsledku v diskuzi (nebo jsem ho přehlíd

). Nicméně to co píšeš zní dobře.
Co jsme nedořešili je to, že máš lidi co hrají 2-4 hodiny, kteří nemají na to dohnat lvlově/peněžně/výbavou lidi co na Thalii visí furt.
Co se týká výbavy - tam už je to na DM, zda v rámci Q, dohází "RP epicům" +5 výbavu, aby měli to samé, co si creepeři nafarmí koelčkováním prahvozdu.
Co se týká peněz - ty jsou RPerům vpodstatě jen na Q (ať už platba NPC nebo platba lowíkům PC), takže podle hesla - DM dal, DM vzal a RP jde dál.
Ale DM nijak nehelpne (pokud se brutálně nezmění pravdila v přidělování XP postavám), aby RPer co hraje "měsíc" měl stejný lvl, jako creeper, co hraje měsíc. Když dnes je to (
*přitaženo za vlasy*) po měsíci rozdíl levelů 10. První má 15, druhý 25.
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 15:52 03. Apr 2013
by xxxMajkyxxx
Co já opravdu na Thálii postradám je lepší zázemí pro jednotlivé rasy a tím i větší rozmanitost světa. Tedy v podstatě dodělané města a jejich okolí aby jižan mohl pobývat v Kelu v okolí se zdokonalovat v boji stejně efektivně jako v okolí Ivory. Aby elf nemusel jezdit do Karathského království, ale aby v okolí Alwarielu mohl stejně tak efektivně expit. Postrádám větší frakčnost povrchu právě na bázi ras a měst a nějáký centrální bod zájmu jak jednotlivých frakcí na povrchu tak podtemna. Ale říkám si jestli je něco takového možné docílit s tak malou herní komunitou.
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 15:56 03. Apr 2013
by kucik
xxxMajkyxxx wrote: Ale říkám si jestli je něco takového možné docílit s tak malou herní komunitou.
No právě.
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 15:56 03. Apr 2013
by Nalkanar
Majky, to by ale mohlo vytvořit problé, že nebude mít kdo s kým RPit. Protože logne 20 lidí, budou to čtyři různé oblasti a každý bude někde nějak poletovat, něco řešit, creepit a nikdo se s nikým nepotká. Už teď je někdy problém se potkat a to jsou defakto jen dvě města, kde se shromažďují postavy.
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 15:59 03. Apr 2013
by Aulus
Nalkanar wrote:Myslím, že ne, Time.. Aule.
Tak dobře - v tom případě mám ale pocit, že každý v diskuzi řeší pouze to, co zajímá jeho a ten zbytek jde mimo něj. V tom případě je ale taková diskuze úplně nanic (pokud to vůbec je diskuze).
Je důležité si stanovit základní otázky, na které je třeba odpovědět.
Mě z výše psaného napadají tyto:
1) Jak zajistit, aby nebyl čistě creeperský přístup výhodnější pro postavu než RP snaha?
2) Jak zajistit, aby svět nebyl jen městem duchů a nereagujících NPC?
3) Jak usnadnit utváření skupin, které spolu mohou jít do dungeonu (a něco jim to přinese)?
4) Jak zmírnit rozdíl síly postav mezi nolifery a "rekreačními hráči"?
Pokud vás napadne ještě něco jiného, tak to do otázek doplníme. Nicméně pokud se chceme k něčemu dobrat, je třeba, aby všichni odpověděli na vše a nebo skoro na vše, jinak z toho bude jen chaos, ve kterém mele každý páté přes deváté a podle toho bude pak taky vypadat NT.

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 16:01 03. Apr 2013
by Nalkanar
Pokud chceš 3, tak proč řešit 1?
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 16:16 03. Apr 2013
by Bruciacullo
Aulus wrote:Nalkanar wrote:Myslím, že ne, Time.. Aule.
Tak dobře - v tom případě mám ale pocit, že každý v diskuzi řeší pouze to, co zajímá jeho a ten zbytek jde mimo něj. V tom případě je ale taková diskuze úplně nanic (pokud to vůbec je diskuze).
blesku

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 16:21 03. Apr 2013
by xxxMajkyxxx
Nalkanar wrote:Majky, to by ale mohlo vytvořit problé, že nebude mít kdo s kým RPit. Protože logne 20 lidí, budou to čtyři různé oblasti a každý bude někde nějak poletovat, něco řešit, creepit a nikdo se s nikým nepotká. Už teď je někdy problém se potkat a to jsou defakto jen dvě města, kde se shromažďují postavy.
Jako jo....to je bohužel pravda. Přesto bych hráčům takovou možnost nabídnul. Třeba pro případ, že se nejde skupinka hráčů pěti elfů co budou chtít trávit většinu času v Alwarielu jako....elfové.
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 16:25 03. Apr 2013
by Aulus
Nalkanar wrote:Pokud chceš 3, tak proč řešit 1?
Já nechci chození do dungeonů vymýtit ze serveru, Nalku. To jsme se malinko nepochopili. Já jenom chci, aby to nebyla jediná rychlá cesta k vyexpení postavy.
EDIT: Myslím, že v jedné věci má Shaman pravdu. Motivace hráčů nespočívá v jejich perzekuování, ale v rozmanitosti. Pokud má být Thalie oblíbená, je třeba, aby si na ní své místo našel každý, kdo umí slušně hrát. A taky je na místě, aby tady našel odpovídající podporu pro hru (aspoň co se RP stránky týče).