Sedmý velký letní sraz Thalie 2013

Plánované i proběhlé srazy.

Moderators: DM, WB

Post Reply
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: Sedmý velký letní sraz Thalie 2013

Post by Molly23 »

Posledně když jsem jel na sraz jsem měl jiný problém. Jel jsem autem a stejně na mě lidi divně koukali. Důvodem asi bylo to, že jsem řídil téměř nahý. Bylo děsné horko, takže si před srazem nechte opravit klimošku.
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Sedmý velký letní sraz Thalie 2013

Post by Aulus »

Mám docela trapnou prosbu a dotaz na ostatní účastníky.

Neměli byste někdo z vás, co se na místo dopravujete autem z Prahy, místo pro další dva lidi (mě a Amber)? Dopravit se vlaky od nás až do Konstantinových lázní je totiž opravdu nechutně drahá záležitost a při představě takové pálky bychom na sraz asi nemohli dojet. Pokud by byl někdo tak hodný a mohl by nás vzít v pátek z Prahy a v neděli zase do Prahy, samozřejmě bychom mu přispěli na benzín a na něco ho na oplátku pozvali. :)

Díky moc za případnou ochotu. :)
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Sedmý velký letní sraz Thalie 2013

Post by Shaman88 »

Já to risknu vlakem sám... (pokud zaundaři nepojedou).
Já ti nevím.... zpátky to máš za 600 Kč pro 2 až domů vlakem přímo od tama....
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Sedmý velký letní sraz Thalie 2013

Post by Aulus »

Shaman88 wrote:Já to risknu vlakem sám... (pokud zaundaři nepojedou).
Já ti nevím.... zpátky to máš za 600 Kč pro 2 až domů vlakem přímo od tama....
To je trochu blbost, ne? Já to našel na idosu za 650 pro jednu osobu (aspoň teda cestu tam).

EDIT: A ten vysněný přímák zpátky nikde nevidím. :shock:
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: Sedmý velký letní sraz Thalie 2013

Post by Molly23 »

No já mám ve voze už jednoho trpaslíčka, ale třeba se tam dvě milé duše ještě vejdou. A můžu vás požadat ted já o laskavost? Já totiž nevedu internetové bankovnictví a potřeboval bych si zaplatit sraz s jídlem. Vše zamozřejmě vrátím.
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Sedmý velký letní sraz Thalie 2013

Post by Aulus »

Molly23 wrote:No já mám ve voze už jednoho trpaslíčka, ale třeba se tam dvě milé duše ještě vejdou. A můžu vás požadat ted já o laskavost? Já totiž nevedu internetové bankovnictví a potřeboval bych si zaplatit sraz s jídlem. Vše zamozřejmě vrátím.
Díky moc, Molly. :)

Zaplatit samozřejmě není problém. A nic vracet nemusíš, tou platbou za sraz ti beztak nepokryjeme ani celý benzín. :)
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Sedmý velký letní sraz Thalie 2013

Post by Shaman88 »

Aulus wrote: To je trochu blbost, ne? Já to našel na idosu za 650 pro jednu osobu (aspoň teda cestu tam).
http://www.cd.cz/vnitrostatni-cestovani ... evy/-3636/

Pomocí toho jsem jezdil zpátky já... (i když před 2 lety to stálo 450, ted to stojí 600)
Edit: Jen abys věděl pro příště....
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: Sedmý velký letní sraz Thalie 2013

Post by Molly23 »

Aulus wrote:
Molly23 wrote:No já mám ve voze už jednoho trpaslíčka, ale třeba se tam dvě milé duše ještě vejdou. A můžu vás požadat ted já o laskavost? Já totiž nevedu internetové bankovnictví a potřeboval bych si zaplatit sraz s jídlem. Vše zamozřejmě vrátím.
Díky moc, Molly. :)

Zaplatit samozřejmě není problém. A nic vracet nemusíš, tou platbou za sraz ti beztak nepokryjeme ani celý benzín. :)
Ted jen aby jste cestu se mnou přežili :D, pokud bude horko tak si troufám říct, že cesta bude PEKLO. A doufám že v Plzni nebudou řídit jak idioti jako posledně.
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Sedmý velký letní sraz Thalie 2013

Post by Braenn »

Trochu mimo, ale pokud jedeš Šamane z Ovy, spíš bych se dívala po Regiojetu nebo Leovi, po bezplatném zařízení kartičky mi to přijde znatelně levnější než ČD. Třeba rezervovat buď dlouho předem, nebo těsně před, lidi rezervačky dost ruší.
A velmi, velmi dobrou zkušenost mám s organizovanou spolujízdou - nejvíc s Jízdomatem. Akorát to žádá nějaké sociální skilly. :D
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Sedmý velký letní sraz Thalie 2013

Post by Aulus »

Shaman: Ahá, tak tohle mě nenapadlo. Díky za tip na příště. :)

Molly: Já myslím, že to snad nějak přežijem. A kdyžtak jen potkáme Azíkova tátu, zaplatíme mu pár expy a bude. :mrgreen:
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: Sedmý velký letní sraz Thalie 2013

Post by Molly23 »

Aulus wrote:Shaman: Ahá, tak tohle mě nenapadlo. Díky za tip na příště. :)

Molly: Já myslím, že to snad nějak přežijem. A kdyžtak jen potkáme Azíkova tátu, zaplatíme mu pár expy a bude. :mrgreen:
Nestraš :), já mám od té doby z Plzně strach. Mě tam málem sejmula dodávka.
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Sedmý velký letní sraz Thalie 2013

Post by Shaman88 »

Braenn wrote:Trochu mimo, ale pokud jedeš Šamane z Ovy, spíš bych se dívala po Regiojetu nebo Leovi, po bezplatném zařízení kartičky mi to přijde znatelně levnější než ČD. Třeba rezervovat buď dlouho předem, nebo těsně před, lidi rezervačky dost ruší.
A velmi, velmi dobrou zkušenost mám s organizovanou spolujízdou - nejvíc s Jízdomatem. Akorát to žádá nějaké sociální skilly. :D
Jo... vím... na cestu tam mám už 3 měsíce dopředu koupenou jízdenku u regijetu za 92 Kč Ostrava - Praha... a dál se uvidí... Zpět nikdy neplánuju předem, nerad spěchám takže většinou využiju českých drah a SONE a jedu odkudkoli kamkoli.... - když nasednu do vlaku co ja plný tak na další zastávce vystoupím zajdu si třeba na oběd a počkám si na jiný... a tak se třeba přepravuju po krátkých úsecích.... minule když jsem jel z prahy (ve 3 ráno a dojel jsem domů v 7 večer) jsem měl jízdenku procvaknutou asi 15x
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Sedmý velký letní sraz Thalie 2013

Post by Bahnak »

Nejezděte ČD Praha-Ostarava, dobytčáky si nechte opravdu vždy jako poslední možnost. ČD sice už pár let nazpět zavedly úžasné rychlíky EX, IC a EC, ale že by se nějak v něčem lišili od ostatních osobáků jsem si zrovna nevšiml. Předražené Pendolina raději ani nezmiňuji.
Novej Leo jsem ještě nezkoušel, ale nejsou drazí, za pokus by to rozhodně stálo.
Osobně doporučuji Regiojet, tím jezdím pořád a přesně jak psal Molly, rezervujte to pěkně dopředu co to jen jde, pak je to za hubičku a v luxusu.
Tak nebo tak ušetříte oproti ČD raketu peněz, je to pohodlnější a i rychlejší.

Alternativou je též spolujízda (jizdomat, spolujizda, atd...), již jsme takto několikrát cestovali a pokaždé 100%. Opět je to levné a rychlé, jen nesmí být člověk líný zvednout telefon a zkusit se nějak domluvit. Ostrava-Praha je na spolujízdě v několika nabídkách každý den, a cenově je to kolem 150-250 Kč na osobu, záleží na tom kdo vás veze, čím vás veze a kolik z toho chce vytřískat peněz.
Last edited by Bahnak on 23:53 17. Jul 2013, edited 1 time in total.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Sedmý velký letní sraz Thalie 2013

Post by Rejty »

Aulus wrote:To je trochu blbost, ne? Já to našel na idosu za 650 pro jednu osobu (aspoň teda cestu tam).
To jedete přes Rusko, ne? :wink:

Ty se, Bahňáku, neukázeš?
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Sedmý velký letní sraz Thalie 2013

Post by Bahnak »

Bahňák se v době Thalijského srazu plácá u moře, takže mi pište Áčko. Snad dojedu na podzim do Plzně, hoď předběžně rezervačku do stripáče :-D

EDIT: Teď jsem si představil jak Aulus s Amber přistupují do rozpáleného automobilu ve kterém sedí téměř nahý Mollyšák (ne zcela, bude mít sandály a pár řidičských rukavic) a k tomu jeden opilý trpaslík. Rozhodně vás čeká "zajímavá" jízda :mrgreen:
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Post Reply