Page 5 of 12

Re: Sedmý velký letní sraz Thalie 2013

Posted: 15:51 17. Jul 2013
by Molly23
Posledně když jsem jel na sraz jsem měl jiný problém. Jel jsem autem a stejně na mě lidi divně koukali. Důvodem asi bylo to, že jsem řídil téměř nahý. Bylo děsné horko, takže si před srazem nechte opravit klimošku.

Re: Sedmý velký letní sraz Thalie 2013

Posted: 22:48 17. Jul 2013
by Aulus
Mám docela trapnou prosbu a dotaz na ostatní účastníky.

Neměli byste někdo z vás, co se na místo dopravujete autem z Prahy, místo pro další dva lidi (mě a Amber)? Dopravit se vlaky od nás až do Konstantinových lázní je totiž opravdu nechutně drahá záležitost a při představě takové pálky bychom na sraz asi nemohli dojet. Pokud by byl někdo tak hodný a mohl by nás vzít v pátek z Prahy a v neděli zase do Prahy, samozřejmě bychom mu přispěli na benzín a na něco ho na oplátku pozvali. :)

Díky moc za případnou ochotu. :)

Re: Sedmý velký letní sraz Thalie 2013

Posted: 22:52 17. Jul 2013
by Shaman88
Já to risknu vlakem sám... (pokud zaundaři nepojedou).
Já ti nevím.... zpátky to máš za 600 Kč pro 2 až domů vlakem přímo od tama....

Re: Sedmý velký letní sraz Thalie 2013

Posted: 22:55 17. Jul 2013
by Aulus
Shaman88 wrote:Já to risknu vlakem sám... (pokud zaundaři nepojedou).
Já ti nevím.... zpátky to máš za 600 Kč pro 2 až domů vlakem přímo od tama....
To je trochu blbost, ne? Já to našel na idosu za 650 pro jednu osobu (aspoň teda cestu tam).

EDIT: A ten vysněný přímák zpátky nikde nevidím. :shock:

Re: Sedmý velký letní sraz Thalie 2013

Posted: 23:00 17. Jul 2013
by Molly23
No já mám ve voze už jednoho trpaslíčka, ale třeba se tam dvě milé duše ještě vejdou. A můžu vás požadat ted já o laskavost? Já totiž nevedu internetové bankovnictví a potřeboval bych si zaplatit sraz s jídlem. Vše zamozřejmě vrátím.

Re: Sedmý velký letní sraz Thalie 2013

Posted: 23:19 17. Jul 2013
by Aulus
Molly23 wrote:No já mám ve voze už jednoho trpaslíčka, ale třeba se tam dvě milé duše ještě vejdou. A můžu vás požadat ted já o laskavost? Já totiž nevedu internetové bankovnictví a potřeboval bych si zaplatit sraz s jídlem. Vše zamozřejmě vrátím.
Díky moc, Molly. :)

Zaplatit samozřejmě není problém. A nic vracet nemusíš, tou platbou za sraz ti beztak nepokryjeme ani celý benzín. :)

Re: Sedmý velký letní sraz Thalie 2013

Posted: 23:19 17. Jul 2013
by Shaman88
Aulus wrote: To je trochu blbost, ne? Já to našel na idosu za 650 pro jednu osobu (aspoň teda cestu tam).
http://www.cd.cz/vnitrostatni-cestovani ... evy/-3636/

Pomocí toho jsem jezdil zpátky já... (i když před 2 lety to stálo 450, ted to stojí 600)
Edit: Jen abys věděl pro příště....

Re: Sedmý velký letní sraz Thalie 2013

Posted: 23:21 17. Jul 2013
by Molly23
Aulus wrote:
Molly23 wrote:No já mám ve voze už jednoho trpaslíčka, ale třeba se tam dvě milé duše ještě vejdou. A můžu vás požadat ted já o laskavost? Já totiž nevedu internetové bankovnictví a potřeboval bych si zaplatit sraz s jídlem. Vše zamozřejmě vrátím.
Díky moc, Molly. :)

Zaplatit samozřejmě není problém. A nic vracet nemusíš, tou platbou za sraz ti beztak nepokryjeme ani celý benzín. :)
Ted jen aby jste cestu se mnou přežili :D, pokud bude horko tak si troufám říct, že cesta bude PEKLO. A doufám že v Plzni nebudou řídit jak idioti jako posledně.

Re: Sedmý velký letní sraz Thalie 2013

Posted: 23:24 17. Jul 2013
by Braenn
Trochu mimo, ale pokud jedeš Šamane z Ovy, spíš bych se dívala po Regiojetu nebo Leovi, po bezplatném zařízení kartičky mi to přijde znatelně levnější než ČD. Třeba rezervovat buď dlouho předem, nebo těsně před, lidi rezervačky dost ruší.
A velmi, velmi dobrou zkušenost mám s organizovanou spolujízdou - nejvíc s Jízdomatem. Akorát to žádá nějaké sociální skilly. :D

Re: Sedmý velký letní sraz Thalie 2013

Posted: 23:27 17. Jul 2013
by Aulus
Shaman: Ahá, tak tohle mě nenapadlo. Díky za tip na příště. :)

Molly: Já myslím, že to snad nějak přežijem. A kdyžtak jen potkáme Azíkova tátu, zaplatíme mu pár expy a bude. :mrgreen:

Re: Sedmý velký letní sraz Thalie 2013

Posted: 23:29 17. Jul 2013
by Molly23
Aulus wrote:Shaman: Ahá, tak tohle mě nenapadlo. Díky za tip na příště. :)

Molly: Já myslím, že to snad nějak přežijem. A kdyžtak jen potkáme Azíkova tátu, zaplatíme mu pár expy a bude. :mrgreen:
Nestraš :), já mám od té doby z Plzně strach. Mě tam málem sejmula dodávka.

Re: Sedmý velký letní sraz Thalie 2013

Posted: 23:29 17. Jul 2013
by Shaman88
Braenn wrote:Trochu mimo, ale pokud jedeš Šamane z Ovy, spíš bych se dívala po Regiojetu nebo Leovi, po bezplatném zařízení kartičky mi to přijde znatelně levnější než ČD. Třeba rezervovat buď dlouho předem, nebo těsně před, lidi rezervačky dost ruší.
A velmi, velmi dobrou zkušenost mám s organizovanou spolujízdou - nejvíc s Jízdomatem. Akorát to žádá nějaké sociální skilly. :D
Jo... vím... na cestu tam mám už 3 měsíce dopředu koupenou jízdenku u regijetu za 92 Kč Ostrava - Praha... a dál se uvidí... Zpět nikdy neplánuju předem, nerad spěchám takže většinou využiju českých drah a SONE a jedu odkudkoli kamkoli.... - když nasednu do vlaku co ja plný tak na další zastávce vystoupím zajdu si třeba na oběd a počkám si na jiný... a tak se třeba přepravuju po krátkých úsecích.... minule když jsem jel z prahy (ve 3 ráno a dojel jsem domů v 7 večer) jsem měl jízdenku procvaknutou asi 15x

Re: Sedmý velký letní sraz Thalie 2013

Posted: 23:52 17. Jul 2013
by Bahnak
Nejezděte ČD Praha-Ostarava, dobytčáky si nechte opravdu vždy jako poslední možnost. ČD sice už pár let nazpět zavedly úžasné rychlíky EX, IC a EC, ale že by se nějak v něčem lišili od ostatních osobáků jsem si zrovna nevšiml. Předražené Pendolina raději ani nezmiňuji.
Novej Leo jsem ještě nezkoušel, ale nejsou drazí, za pokus by to rozhodně stálo.
Osobně doporučuji Regiojet, tím jezdím pořád a přesně jak psal Molly, rezervujte to pěkně dopředu co to jen jde, pak je to za hubičku a v luxusu.
Tak nebo tak ušetříte oproti ČD raketu peněz, je to pohodlnější a i rychlejší.

Alternativou je též spolujízda (jizdomat, spolujizda, atd...), již jsme takto několikrát cestovali a pokaždé 100%. Opět je to levné a rychlé, jen nesmí být člověk líný zvednout telefon a zkusit se nějak domluvit. Ostrava-Praha je na spolujízdě v několika nabídkách každý den, a cenově je to kolem 150-250 Kč na osobu, záleží na tom kdo vás veze, čím vás veze a kolik z toho chce vytřískat peněz.

Re: Sedmý velký letní sraz Thalie 2013

Posted: 23:53 17. Jul 2013
by Rejty
Aulus wrote:To je trochu blbost, ne? Já to našel na idosu za 650 pro jednu osobu (aspoň teda cestu tam).
To jedete přes Rusko, ne? :wink:

Ty se, Bahňáku, neukázeš?

Re: Sedmý velký letní sraz Thalie 2013

Posted: 23:54 17. Jul 2013
by Bahnak
Bahňák se v době Thalijského srazu plácá u moře, takže mi pište Áčko. Snad dojedu na podzim do Plzně, hoď předběžně rezervačku do stripáče :-D

EDIT: Teď jsem si představil jak Aulus s Amber přistupují do rozpáleného automobilu ve kterém sedí téměř nahý Mollyšák (ne zcela, bude mít sandály a pár řidičských rukavic) a k tomu jeden opilý trpaslík. Rozhodně vás čeká "zajímavá" jízda :mrgreen: