Page 5 of 6

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Posted: 17:07 03. Feb 2014
by Nalkanar
Aulus wrote:
Krysak wrote:Tak tedy doufám, že warlock bude patřičně oslaben ve smyslu Aulova textu....:)
A jak konkrétně bys ho oslabil? Myslíš snad, že postava, která magii dokonce i vidí nepozná, co se na ni šine za kouzlo? :D

Jinak souhlasím s tím, že mág by se měl zesílit.
IMHO není problém s lockem, ale s nastavením mágů.

V zásadě přišli o obranu, útok je na creep ne zrovna ideální. Zůstalo jim zase nudné buffování vzadu.

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Posted: 19:52 03. Feb 2014
by J.F.Payne
U locka je drsný hlavně to "neomezeněkrát za den". To z něj dělá Diablo class. Kam se na něj později s damage hrabe fighter... A taky, těma černokněžnickejma kouzlama se snad zdá zranit všechno. Uplně všechno. A SR na ně, myslím, taky nefunguje?
A když magii vidí, bude mít i nějaký RP schopnosti? Třeba pozná mága, když ho uvidí? Nebo obyčejně se jevící předmět, kterej je ale magickej? Nebo pozná, že je na nějakém místě magie koncentrovaná?

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Posted: 20:02 03. Feb 2014
by Shaman88
J.F.Payne wrote:U locka je drsný hlavně to "neomezeněkrát za den". To z něj dělá Diablo class. Kam se na něj později s damage hrabe fighter... A taky, těma černokněžnickejma kouzlama se snad zdá zranit všechno. Uplně všechno. A SR na ně, myslím, taky nefunguje?
A když magii vidí, bude mít i nějaký RP schopnosti? Třeba pozná mága, když ho uvidí? Nebo obyčejně se jevící předmět, kterej je ale magickej? Nebo pozná, že je na nějakém místě magie koncentrovaná?
SR na to funguje.

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Posted: 20:02 03. Feb 2014
by pavad
J.F.Payne wrote:U locka je drsný hlavně to "neomezeněkrát za den". To z něj dělá Diablo class. Kam se na něj později s damage hrabe fighter... A taky, těma černokněžnickejma kouzlama se snad zdá zranit všechno. Uplně všechno. A SR na ně, myslím, taky nefunguje?
A když magii vidí, bude mít i nějaký RP schopnosti? Třeba pozná mága, když ho uvidí? Nebo obyčejně se jevící předmět, kterej je ale magickej? Nebo pozná, že je na nějakém místě magie koncentrovaná?
Spousta dobrych otazek. Na ktere nevime odpoved, v realiich neni. Ale muzes se zeptat IC, jak mi jiz bylo naznacovano... :D

JInak k tomu zraneni: nevim o tom ze by byla prisera co ma redukce na magicky dmg....
edit: SR by melo fungovat i na ty evokace

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Posted: 20:16 03. Feb 2014
by Krysak
SR by melo normalne brat. Je to mage ktere ma jit odolat.
Payne rika to co ja....... NA vyssich lvl se stane touch attack totalnim. Pak se budou delat zasahy......
Vubec koncepce systemu neni na unlimited castera pripravena.

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Posted: 20:27 03. Feb 2014
by sandoftime
Nalkanar wrote:
Aulus wrote:
Krysak wrote:Tak tedy doufám, že warlock bude patřičně oslaben ve smyslu Aulova textu....:)
A jak konkrétně bys ho oslabil? Myslíš snad, že postava, která magii dokonce i vidí nepozná, co se na ni šine za kouzlo? :D

Jinak souhlasím s tím, že mág by se měl zesílit.
IMHO není problém s lockem, ale s nastavením mágů.

V zásadě přišli o obranu, útok je na creep ne zrovna ideální. Zůstalo jim zase nudné buffování vzadu.
Šaman říkal, že budou bossové, kde to bez mága nepůjde, proč mu to nevěříte? Nebo jep ro vás tak obtížné si takového bosse představit?

Tři základní taktiky na nové bosse:

1) Boss půjde zrubat na jeden htpont bojovníkama, ale zkrátka bez magické střely neumře a neumře.
2) Boss bude mít 85%tní redukci na všechno, mmág ale může kouzlem vyvolat jeho obraz, do kterého budou moct bojovníci rubat místo do bosse a solit mu tak plné zranění.
3) Boss bude během boje vyvolávat maličký placeable a pokud to do něj pohotový mág nasolí maigckou střelou, boss dostane insta 500 dmg.

Takových možností jsou tuny. Ale je lepší brblat že mág e slabej a warlock se svými spamable TRIKY imba. Kór když to na testovacím serveru s lvl capem 15 nemáte ani ozkoušené.

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Posted: 20:36 03. Feb 2014
by J.F.Payne
Testovací server měl cap 40... :)))

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Posted: 20:39 03. Feb 2014
by sandoftime
J.F.Payne wrote:Testovací server měl cap 40... :)))
A kolik sis tam vyzkoušel mágů a locků?

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Posted: 21:02 03. Feb 2014
by J.F.Payne
Od každýho jednoho, a žádný namaxovaný buildy. Warlock byl nezastavitelnej zabiják všeho.

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Posted: 21:53 03. Feb 2014
by kokosak
....pokud si ho nedoběh, pak lehnul. Ale je fakt, že když se nekoukal koho pufá, tak měl slušný DPS.

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Posted: 11:50 25. Feb 2014
by pavad
Prvni z kouzel ktera IMHO wiz/sorc s aktualnim nastavenim NT nepouziva:
=============
Greater magic weapon

http://nwn.wikia.com/wiki/Greater_magic_weapon
- úprava - trvání zkráceno na 1 tah/úroveň, dává bonus +1/5 úrovní (max. +5), bonus je k útoku
- omezení na caster level, lze seslat na všechny typy zbraní, sešle se automaticky na všechny zbraně v rukou cíle

Zduvodneni:
Jde o kratkodobe (notne zkracene kouzlo). Melo by tedy byt k dispozici drive nez si postavy bojovniku mohou poridit permanentne ocarovane zbrane (adekvatni kouzlu posilene zbrani). Coz ale neni pravda:

Jde o kouzlo 3. kruhu, cisty wiz/sorc jej sesle nejdrive na sve 6. urovni (1 lvl tulak, 5 caster lvl). V te chvili dostava zbran +1.

Pro +2 zbran musi byt caster lvl 10 (tj. postava 11. urovne). Podle toho co jsem videl tak bojovna povolani na sve 10-11. urovni jiz maji permanentni ocarovanou zbran minimalne +2, mnohdy s elementarnim dmg.
Dalsi progres tohoto kouzla je jeste mene stastny: na caster lvlu 25 (postva 26. urovne) uz wiz/sorc slavnoste sesle +5 zbran. Typicky je progres ze epicke postavy uz pouzivaji +5 zbrane...

IMHO: Kouzlo jako takove je odsouzene k nepouzivani...

Edit: Ocenim diskusi podlozenou zkusnostmi ze hry. I od jinych povolani.
edit2: zpresneni formulace

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Posted: 12:21 25. Feb 2014
by Nalkanar
V zásadě to chce snížit na +1 za 4 lvly, nebo klidně vrátit na standart NWN. Využití má jen bonus +1 na low lvlu, který se dá získat kouzlem 1. kruhu. Jinak to nemá smysl, proože při současném nastavení sešle čaroděj +X zbraň v momentě, kdy bojovník už onou +X zbraní běžně disponuje. Jediná pointa je v buffování low lvlů high lvlem, což smrdí supportem, což je proti pravidlům pokud vím.

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Posted: 12:25 25. Feb 2014
by Puxina
Nalkanar wrote: Jediná pointa je v buffování low lvlů high lvlem, což smrdí supportem, což je proti pravidlům pokud vím.
To není proti pravidlům
- je zakázáno cílené vyexpování dalších postav způsobem, že je vyšší level mimo partu a jen nižší levely boostí, sám nebojuje (popřípadě potvory jen načíná a nižší level je doráží) a kouká, jak se sami expí. Takto dají nižší levely potvory, na které by neměly bez vyššího levelu ani nárok a pobírají xp, jako by je zabili samy.
Pokud čaroděj naboostí a nechá postavu odběhnout do dungu, tak to nevadí.

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Posted: 13:17 25. Feb 2014
by Krysak
Plne souhlasim s pavadem.

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Posted: 13:41 25. Feb 2014
by Nalkanar
Jinak je otázka jak moc vedení chce, aby postavy disponovali s +X zbraněmi dříve, nežli si je mohou regulérně koupit. Osobně bych to ale bral jako výhodu pro ty, kteří to jednak mohou začarovat a především pak pro ty, kteří tvoří party a mají tedy za zády toho supportera, který jim to může zařídit.
Pokud by byla obava z nadužívání, pak bych doporučil nějaké rozumné zkrácení. Např. kouzlo svatý meč od paladina, které trvá v řádech kol, jsme na ST hojně využívali pro boje s bossem, především pak pokud kouzlil. Byl to snadný způsob, jak se nezatěžovat s redukcemi zranění nepřítele a rychle jej složit. Nicméně na NT jsou boje s bossem několika minutová nuda, takže bych kouzlo nesrážel do kolového trvání.


Pux: a mě bylo řečeno, že už tohle nabuffuj a vypusť je pochybné, nicméně pokud funguje omezení na "caster level", tak je to asi už pokryté a legální. Nicméně to vůbec nepatří k naší debatě, takže pokud hodláš reagovat, tak jinam (třeba SPAM).