Page 5 of 5

Re: Kolabuje mi počítač?

Posted: 18:02 17. May 2016
by sandoftime
NWN naštěstí grafiku nezahřívá tak jako většina novějších her (s vyjímkou některých vodopádů a podobných efektů.)

Každopádně doporučil bych ti investovat do nějaké chladící podložky. Není to žádná věda, je to prostě podložka pod přístroj, je levná, většina má i větráčky a je to věc která opravdu funguje.

Výrazně to zvyšuje životnost noteboků. https://www.czc.cz/search?q-fulltext=ch ... lo%C5%BEka

Re: Kolabuje mi počítač?

Posted: 18:17 17. May 2016
by Aillen
sandoftime wrote:NWN naštěstí grafiku nezahřívá tak jako většina novějších her (s vyjímkou některých vodopádů a podobných efektů.)

Každopádně doporučil bych ti investovat do nějaké chladící podložky. Není to žádná věda, je to prostě podložka pod přístroj, je levná, většina má i větráčky a je to věc která opravdu funguje.

Výrazně to zvyšuje životnost noteboků. https://www.czc.cz/search?q-fulltext=ch ... lo%C5%BEka
Chladicí podložku mám, s větrákem, co se rovnou připojí k NTB, je pravda, že jsem ji neměla od samého začátku, co jsem si počítač pořídila, mám ji asi dva roky.

Re: Kolabuje mi počítač?

Posted: 12:29 04. Jun 2016
by Aillen
Hru jsem mám přeinstalovanou na novém NTB a funguje dobře.

Toolset funguje z větší části taky, ale je tam pár zádrhelů:

- nejde měnit vzhledy v záložce objektu rolováním pomocí kolečka myši - musím postupně naklikávat jeden po druhém, jde to, ale není to tak šikovné, při rolování kolečkem myši na starém PC se při rolování vzhledů odpovídající vzhledy zobrazovaly v okénku obrázku, tohle právě na novém PC mi nejde, zajímavé je, že mohu kolečkem myši rolovat vzhledy u NPC, to funguje normálně, jen ne u vzhledů umístitelných objektů :?

- nepřetáhla se mi nabídka kompletní palety - to co jsem si dělala sama - objekty s mými vlastními popisky, jídla, atd, moje vlastní vytvořené NPC se přetáhly správně

- většinu lokací, které jsem dělala, tam mám, chyběly jenom dvě

- musím celý toolset instalovat znovu? Znovu přetáhnout složku "modules" ze starého PC na externí disk a pak na nový PC? Když to udělám, ztratí se mi tím to co jsem mezi tím udělala na tom novém? Musím ty lokace, na kterých jsem pracovala vyexportovat někam, pak znovu nahrát složku "modules" a ty nové lokace zase importovat?
Nebo musím přeinstalovat celý toolset?

- taky mi to psalo, že se toolset neaktualizoval, protože nemám aktivní klíč , ale klíč jsem dávala do hry a hra mi běhá správně

Poradíte mi někdo?

Re: Kolabuje mi počítač?

Posted: 12:49 06. Jun 2016
by kucik
- Pokud ti toolset funguje, tak není důvod ho znovu ,,instalovat".

- Palety, lokace a vůbec všechno, co jsi dělala je vždy uloženo v modulu, který v toolsetu otevřeš. S vyjímkou věcí přímo v hacích, ale haky máš snad stejné a krom toho ty sama jsi do haků snad nic nepřidávala.
- Takže pokud sis zkopírovala moduly z předchozího PC, tak v tom modulu máš všechno, co sis tam dříve uložila.
Aillen wrote:- taky mi to psalo, že se toolset neaktualizoval, protože nemám aktivní klíč , ale klíč jsem dávala do hry a hra mi běhá správně
Nerozumim, nedává mi to smysl. Zkus udělat screenshot toho, co ti to píše.

Re: Kolabuje mi počítač?

Posted: 17:47 06. Jun 2016
by Aillen
kucik wrote:- Pokud ti toolset funguje, tak není důvod ho znovu ,,instalovat".

- Palety, lokace a vůbec všechno, co jsi dělala je vždy uloženo v modulu, který v toolsetu otevřeš. S vyjímkou věcí přímo v hacích, ale haky máš snad stejné a krom toho ty sama jsi do haků snad nic nepřidávala.
- Takže pokud sis zkopírovala moduly z předchozího PC, tak v tom modulu máš všechno, co sis tam dříve uložila.
Aillen wrote:- taky mi to psalo, že se toolset neaktualizoval, protože nemám aktivní klíč , ale klíč jsem dávala do hry a hra mi běhá správně
Nerozumim, nedává mi to smysl. Zkus udělat screenshot toho, co ti to píše.
Ono to bude asi tím, že si musím na Windows 10 zvyknout.
Mi to psalo předtím tohle:
Image
Ale už nepíše, tak nevím co to bylo.

Zdá se mi, že mám už v toolsetu asi vše, všechny moduly, ve kterých jsem něco dělala, omlouvám se, jsem se prve špatně dívala, jediný rozdíl proti toolsetu na starém počítači na novém je v té nefunkčnosti rolování vzhledů pomocí kolečka myši.
Myslím tohle:
nakliknu umístitelný objekt
dám vlastnosti
otevřu nabídku s možnostmi různých vzhledů
na starém PC po nakliknutí jednoho vzhledu šlo kolečkem myši plynule rolovat v nabídce a obrázky vzhledů se plynule měnily v okně vlevo.
Na novém počítači musím levým tlačítkem myši každý vzhled v nabídce zvlášť nakliknout. Jde to tak dělat, jen se ten správný vzhled pomaleji hledá.
Tohle myslím:
Image
To samé je u změn vzhledů hlav u NPC - taky nejde rolovat kolečkem myši.
Možná je to tím, že mám teď na novém počítači windows 10 a na starém jsem měla windows XP.

Otáčet celou lokací pomocí stisknutí kolečka myši jde normálně, jediné co nefunguje, alespoň, pokud jsem zatím objevila, je to nefunkční rolování vzhledů.

Možná je to tím, že mám teď na novém počítači windows 10 a na starém jsme měla windows XP.
Se s tím asi budu muset smířit, že to nepůjde. :?

Re: Kolabuje mi počítač?

Posted: 17:56 06. Jun 2016
by Decka
Aillen wrote: Otáčet celou lokací pomocí stisknutí kolečka myši jde normálně, jediné co nefunguje, alespoň, pokud jsem zatím objevila, je to nefunkční rolování vzhledů.

Možná je to tím, že mám teď na novém počítači windows 10 a na starém jsme měla windows XP.
V systému problém není, hledej jinde.

Re: Kolabuje mi počítač?

Posted: 17:58 06. Jun 2016
by kucik
Aillen wrote:Ono to bude asi tím, že si musím na Windows 10 zvyknout.
Mi to psalo předtím tohle:

Ale už nepíše, tak nevím co to bylo.
To znamená, že windows nemají NWN v registrech. V toolsetu to způsobuje několik nepříjemností, jako že nefungují klávesové zkratky ctrl+c ctrl+v a možná něco dalšího.
Stačí přidat několik záznamů do registru. Můžu je doma zkusit exportovat.
Máš 32bit, nebo 64bit systém?
Aillen wrote:To samé je u změn vzhledů hlav u NPC - taky nejde rolovat kolečkem myši.
Možná je to tím, že mám teď na novém počítači windows 10 a na starém jsem měla windows XP.
Teoreticky to taky může souviset s tím chybějícím záznamem v registrech.
Šipkama na klávesnici to jde?

Re: Kolabuje mi počítač?

Posted: 18:41 06. Jun 2016
by kokosak
Taky bych prosila. Mám jeden 32 a jeden 64 bitový systém

Re: Kolabuje mi počítač?

Posted: 18:43 06. Jun 2016
by Aillen
kucik wrote:
Aillen wrote:Ono to bude asi tím, že si musím na Windows 10 zvyknout.
Mi to psalo předtím tohle:

Ale už nepíše, tak nevím co to bylo.
To znamená, že windows nemají NWN v registrech. V toolsetu to způsobuje několik nepříjemností, jako že nefungují klávesové zkratky ctrl+c ctrl+v a možná něco dalšího.
Stačí přidat několik záznamů do registru. Můžu je doma zkusit exportovat.
Máš 32bit, nebo 64bit systém?
Jaj, kde to najdu? Nevím
Aillen wrote:To samé je u změn vzhledů hlav u NPC - taky nejde rolovat kolečkem myši.
Možná je to tím, že mám teď na novém počítači windows 10 a na starém jsem měla windows XP.
Teoreticky to taky může souviset s tím chybějícím záznamem v registrech.
Šipkama na klávesnici to jde?
Šipkami to jde! Vůbec mě nenapadlo zkusit, já klávesové zkratky používám minimálně.

Re: Kolabuje mi počítač?

Posted: 22:24 14. Jun 2016
by kucik
Zaznam registru pro nwn 64bit a 32bit. Cestu k nwn si uprav podle sebe. Zdvojena lomitka v ceste jsou spravne.

Re: Kolabuje mi počítač?

Posted: 17:34 15. Jun 2016
by Aillen
kucik wrote:Zaznam registru pro nwn 64bit a 32bit. Cestu k nwn si uprav podle sebe. Zdvojena lomitka v ceste jsou spravne.
Děkuji moc, stáhla jsem si to, ale doporučení, jak s tím naložit, mi není moc jasné. :oops: :D

Obzvláště věta "Zdvojena lomitka v ceste jsou spravne." zní pro mě hodně tajuplně :? :oops: :D

NWN mám nainstalované ve složce "Program Files (x86)"

Image
Mám ten program přetáhnout sem a dát extrahovat?

Nebo se má uložit do některé z podsložek NWN?

Edith: Ještě jsem ve složce NWN objevila jeden zazipovaný soubor, mám jej rozbalit nebo ne? Ani jsem už nevěděla, že ho tam mám, poznáte z toho obrázku, co je to za soubor?
Image

Re: Kolabuje mi počítač?

Posted: 12:29 16. Jun 2016
by kucik
Aillen wrote:
kucik wrote:Zaznam registru pro nwn 64bit a 32bit. Cestu k nwn si uprav podle sebe. Zdvojena lomitka v ceste jsou spravne.
Děkuji moc, stáhla jsem si to, ale doporučení, jak s tím naložit, mi není moc jasné. :oops: :D

Obzvláště věta "Zdvojena lomitka v ceste jsou spravne." zní pro mě hodně tajuplně :? :oops: :D

NWN mám nainstalované ve složce "Program Files (x86)"

Image
Mám ten program přetáhnout sem a dát extrahovat?

Nebo se má uložit do některé z podsložek NWN?
Ne. Napřed zjisti, jestli máš 64bit, nebo 32bi windows.
Klikni pravym myšítkem na Tento počítač -> Vlastnosti -> část Systém -> Typ systému
Aillen wrote: Edith: Ještě jsem ve složce NWN objevila jeden zazipovaný soubor, mám jej rozbalit nebo ne? Ani jsem už nevěděla, že ho tam mám, poznáte z toho obrázku, co je to za soubor?
Image
Nic s tím nedělej.

Re: Kolabuje mi počítač?

Posted: 16:41 16. Jun 2016
by Aillen
kucik wrote: Ne. Napřed zjisti, jestli máš 64bit, nebo 32bi windows.
Klikni pravym myšítkem na Tento počítač -> Vlastnosti -> část Systém -> Typ systému

Tak mám 64 bitový systém
Image
Aillen wrote: Edith: Ještě jsem ve složce NWN objevila jeden zazipovaný soubor, mám jej rozbalit nebo ne? Ani jsem už nevěděla, že ho tam mám, poznáte z toho obrázku, co je to za soubor?
Image
Nic s tím nedělej.
dobře, nechám to být

Re: Kolabuje mi počítač?

Posted: 10:59 17. Jun 2016
by kucik
V tom případě by ten registr měl vypadat nějak takhle:

Code: Select all

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Bioware\NWN\Neverwinter]
"Location"="C:\\Program Files (x86)\\NWN"
"GUID"="{7C503E58-B2BC-11D5-978A-0050BA84F5F7}"
"Version"="1.69"
"Language"=dword:00000000
"Path"="C:\\Program Files (x86)\\NWN\\"
Nejsem si teda jistej, jestli ve win není potřeba escapovat ty kulatý závorky.

Rozbal přiloženej archiv. Po dvojkliku na ten reg soubor uvnitř by se tě to mělo zeptat, jestli chceš importovat registr. Klikneš na Ano a to by mělo být celé.

Re: Kolabuje mi počítač?

Posted: 23:54 18. Jun 2016
by Aillen
kucik wrote:V tom případě by ten registr měl vypadat nějak takhle:

Code: Select all

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Bioware\NWN\Neverwinter]
"Location"="C:\\Program Files (x86)\\NWN"
"GUID"="{7C503E58-B2BC-11D5-978A-0050BA84F5F7}"
"Version"="1.69"
"Language"=dword:00000000
"Path"="C:\\Program Files (x86)\\NWN\\"
Nejsem si teda jistej, jestli ve win není potřeba escapovat ty kulatý závorky.

Rozbal přiloženej archiv. Po dvojkliku na ten reg soubor uvnitř by se tě to mělo zeptat, jestli chceš importovat registr. Klikneš na Ano a to by mělo být celé.
Provedeno a funguje, moc děkuji :wink: