Page 41 of 142

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 01:58 19. Oct 2012
by Bahnak
Nalkanar wrote:Stále ještě zastaralé reálie, např. Tarten je stále malá důlní usedlost.
Netřeba změn, každý přece logicky ví že Tarten je druhé největší město Redaan-Teru.
Na to žádné reálie přece nepotřebuješ.
:twisted: :oops: :twisted:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 02:00 19. Oct 2012
by Prasokralik
Bahnak wrote:
Nalkanar wrote:Stále ještě zastaralé reálie, např. Tarten je stále malá důlní usedlost.
Netřeba změn, každý přece logicky ví že Tarten je druhé největší město Redaan-Teru.
Na to žádné reálie přece nepotřebuješ.
:twisted: :oops: :twisted:
počkej...

co je tarten? *kouká po spáleništi*

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 02:11 19. Oct 2012
by Nalkanar
Bahnak wrote:
Nalkanar wrote:Stále ještě zastaralé reálie, např. Tarten je stále malá důlní usedlost.
Netřeba změn, každý přece logicky ví že Tarten je druhé největší město Redaan-Teru.
Na to žádné reálie přece nepotřebuješ.
:twisted: :oops: :twisted:
Mr. Tisíce-otroků pomlčí... :roll:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 02:50 19. Oct 2012
by Bahnak
Nalkanar wrote:Mr. Tisíce-otroků pomlčí... :roll:
A to je prosím kdo ten Mr. Tisíce otroků???

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 08:27 19. Oct 2012
by -darkvision-
Bahnak wrote:
Nalkanar wrote:Mr. Tisíce-otroků pomlčí... :roll:
A to je prosím kdo ten Mr. Tisíce otroků???
Jo to sem taky nepochytil, Nalk měl zas myšlenkovej pochod :D :biggrin:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 13:38 19. Oct 2012
by Caehan
Ti co vykupují craftové výrobky pořád kradou lektvary, když shání lahve... fakt nepříjemné...

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 11:46 20. Oct 2012
by Shaman88
Vadí mi že zde nikde není seznam externího obsahu, který je třeba z vaultu nebo jiných stránek a je jen využit nebo zkopírován beze změn, s poděkováním daným autorům.
Jedná se třeba o tilesety, cep, použité systémy atd...
Příjde mi to minimálně jako slušnost... protože bez jejich práce by Thalie jako taková neexistovala.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 12:14 20. Oct 2012
by J.F.Payne
Shaman88 wrote:Vadí mi že zde nikde není seznam externího obsahu, který je třeba z vaultu nebo jiných stránek a je jen využit nebo zkopírován beze změn, s poděkováním daným autorům.
Jedná se třeba o tilesety, cep, použité systémy atd...
Příjde mi to minimálně jako slušnost... protože bez jejich práce by Thalie jako taková neexistovala.
Tak jim napiš poděkování na vault. Pochybuju, že by si to někde na našich stránkách kdy vůbec přečetli.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 12:21 20. Oct 2012
by Shaman88
Pochybuju že je dohledatelný zdroj věcí co tady jsou použité.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 13:46 20. Oct 2012
by Aulus
Zjevné nepochopení, neznalost nebo ignorace níže uvedeného v podání některých hráčů:
Žorž wrote: Jak hrát postavu? - Jméno postavy
...Obecně lze říct, že anglická jména nepovažujeme za vhodná, neboť je vídáme každodenně a působí proto příliš současně. Naopak pokud se chcete inspirovat v méně proslulých jazycích, ať už třeba od rumunštiny, vlámštiny, bretonštiny či maďaršiny přes africké nebo tichomořské jazyky po Inky či Laponce, směle do toho! Stejně tak si můžete fantasii uvolnit v případě vymýšlení úplně vlastních vlastních jmen. Jen přitom neopomínejte, jakým stylem by měla jména té které oblasti Thalie vyznívat.
Přijde mi osobně, že tyto oddíly ze stránek (ze sekce "Jak hrát postavu?") jsou stručně a hezky napsané a není na nich nic nepochopitelného ani příliš svazujícího. O to víc zamrzí, že je někteří vůbec nečtou a dopředu tak trochu znehodnocují svoji hru v očích ostatních a staví své postavy do rolí exotů. O podílu na utváření dobré atmosféry ani nemluvím. Přitom by stačilo tak málo, tak kde je problém? :wink: :idea:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 13:58 20. Oct 2012
by Shaman88
Ta odpověd je snadná.
V reálném životě zapadám do archetypu....
Když mám možnost hrát co chci - proč bych měl opět být archetyp..

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 14:01 20. Oct 2012
by Caehan
Shaman88 wrote:Ta odpověd je snadná.
V reálném životě zapadám do archetypu....
Když mám možnost hrát co chci - proč bych měl opět být archetyp..
Toho snad jde docílit i jinak, než nezapadajícím jménem, ne?

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 14:16 20. Oct 2012
by Shaman88
Záleží jméno od jména.
Žorž wrote: Jak hrát postavu? - Jméno postavy
...Obecně lze říct, že anglická jména nepovažujeme za vhodná, neboť je vídáme každodenně a působí proto příliš současně. Naopak pokud se chcete inspirovat v méně proslulých jazycích, ať už třeba od rumunštiny, vlámštiny, bretonštiny či maďaršiny přes africké nebo tichomořské jazyky po Inky či Laponce, směle do toho! Stejně tak si můžete fantasii uvolnit v případě vymýšlení úplně vlastních vlastních jmen. Jen přitom neopomínejte, jakým stylem by měla jména té které oblasti Thalie vyznívat.
Mě třeba ze stejného důvodu - jako je ten vyznačen červeně, štvou křestní jména česká... která se mi nezdají jako jména do fantasy světa ale působí příliš současně, protože je vídám každodenně. (Eduard, Naděžda, Alice a mnoho dalších...)

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 15:10 20. Oct 2012
by Aulus
Tak jasně, můžeš mít jméno téměř jaké chceš, ale nemůžeš tvrdit (aspoň teda třeba v raném středověku, kdy nebyla taková míra globalizace jako dnes), že když se jmenuješ Hchkrdtn nebo Nicky Green, tak jsi rodilý Pražan, tví předkové tam žili stovky let a tvé jméno je vlastně naprosto normální a skvěle zapadá do souvislostí země. Prostě to tak nebude - pokud se budeš takovým jménem představovat, budou tě brát za přistěhovalce z daleké země a budeš tak trochu exot.

A co se týče těch současných českých jmen - jde o to, že každý z nás prošel učivem dějepisu, ve kterém se naši předkové jmenovali například Zbyšek, Petr, Václav,... atd. Takže klasická česká jména nejsou automaticky přiřazována k moderní době a snad každý si představí, že jeho nositel mohl žít i před tisíci lety a nosit u pasu meč. Angličané v historii samozřejmě také nosili jména stejná a nebo podobná, jako jejich dnešní potomci. Rozdíl je ale v tom, že angličtina je jazykem moderní doby a je s ní proto také spojována. Sám si odpověz na to, co si představíš, když potkáš postavu se jménem Ricky a nebo Sue či George. Takovouhle škodu Richardové, Janové, Petrové a Václavové neudělají, protože každý ví, že už v 9. století jsme měli knížete Václava, který facebookem ani samopalem rozhodně nedisponoval. :wink:

Ale beru, každý máme jiný názor. Ale přece jen by měl v takovýchto záležitostech, které ovlivňují atmosféru světa, mít hlavní slovo ten, kdo server nějak vytvořil a koncipoval. Zvlášť, pokud o tom dá vědět v sekci, jejíž přečtení hře přímo předchází. :)

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 15:17 20. Oct 2012
by Shaman88
To proto že vztahuješ hru na Thalii k českému středověku...
Tohle je jedna z mála věcí kde toto přirovnání je podle mě na škodu. Víc se mi vyhovují jména z FR.
Ale tohle je prostě subjektivní dojem.