Par dotazu novacka

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
Legition
Poutník
Posts: 96
Joined: 21:12 12. Dec 2011

Re: Par dotazu novacka

Post by Legition »

Již jsem na tom začal, a nejsem sám. Je tu celý tým a mají krásně promyšlený systém... ale pokusím se z medu navrhnou vaření medoviny :)
Legitiona Gothartová - mladá naivní eflka jejiž osud je zřejmě spečetěn, neboť jí dlouho nikdo neviděl...
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Par dotazu novacka

Post by Barbar321 »

Aulus wrote:
Barbar321 wrote: Promiň, ale já nepsal, že postava na 10-tém lvl dá to samé, jako vyvolaná bytost z 9-tého kruhu. Psal jsem to, že moje vyvolaná bytost dostala na prd*l od potvor, které jsem sám na 10-tém levelu zabíjel. To má trochu (teda úplně) jiný význam :(
No, v podstatě tím říkáš, že tvá bytost 9. kruhu je slabší, než jsi byl ty sám na 10. levelu. A já ti na to říkám, že některé bytosti z 9. kruhu slabé jsou, ale jsou tam i takové, s kterými si dáš i těžší dungeony. :wink:
Dobře, nerad tím stále dokola otravuju. Když je to tak, musím problématiku připomínky přehodit na dotaz a umístit do správného fora.

Které to tedy takové bytosti jsou? A možná by ani neškodilo přidat, co je tedy těžší dung. (jsem přesvědčený, že zmiňované gorily nezvládne žádný, ale jak jsem psal, tak jsem to zatím nezkoušel, ale rád zkusím).
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Par dotazu novacka

Post by Aulus »

Už jsem to psal. Gorily, krokouši a prastaří tygři se dají projít s opakovaně vyvolaným nakouzelným (i sebou) štítovým strážcem. Prastaří vlci se s ním dají projít už úplně hravě. Na konkrétní taktiku a podobně by sis už měl přijít sám.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
Derken-
Bůh
Posts: 4748
Joined: 22:02 12. Mar 2010
Location: Kahzet, město smlouvy
Contact:

Re: Par dotazu novacka

Post by Derken- »

Aulus wrote:Už jsem to psal. Gorily, krokouši a prastaří tygři se dají projít s opakovaně vyvolaným nakouzelným (i sebou) štítovým strážcem. Prastaří vlci se s ním dají projít už úplně hravě. Na konkrétní taktiku a podobně by sis už měl přijít sám.
Prastarý vlci se daj běhat už s takovym tim... půl démonem, pokud jsi zloun :-D Ale asi by to šlo i s tim archonem.
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Par dotazu novacka

Post by Aulus »

Derken- wrote: Prastarý vlci se daj běhat už s takovym tim... půl démonem, pokud jsi zloun :-D Ale asi by to šlo i s tim archonem.
Souhlas, myslím, že by to šlo i se slaadem. A nebo s kouzlem "brána". Teda ne celé na jeden zátah, ale jít by to mělo.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Par dotazu novacka

Post by Barbar321 »

Aulus wrote:
Derken- wrote: Prastarý vlci se daj běhat už s takovym tim... půl démonem, pokud jsi zloun :-D Ale asi by to šlo i s tim archonem.
Souhlas, myslím, že by to šlo i se slaadem. A nebo s kouzlem "brána". Teda ne celé na jeden zátah, ale jít by to mělo.
Sorry, ale zkoušel jsi to někdy na vlastní kůži? Nebo jsi musel využít jistého blíže nespecifikovaného bugu alchymie?

Zelenýho slejda jsem používal dost dlouhou dobu v přechodné době. Ale že by dokázal něco vydržet proti čemukoliv co sráží? :wink:
Last edited by Barbar321 on 17:34 13. Nov 2012, edited 1 time in total.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Absinthorix
Bůh
Posts: 3017
Joined: 23:28 05. Feb 2010

Re: Par dotazu novacka

Post by Absinthorix »

Barbar321 wrote:Sorry, ale zkoušel jsi to někdy na vlastní kůži? Nebo jsi musel využít jistého blíže nespecifikovaného bugu alchymie?
Jakýho?! :shock: Sem s ním

Edit: samozřejmě se ptám jen z akademické zvědavosti
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“

horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu


Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Par dotazu novacka

Post by Aulus »

Barbar321 wrote: Sorry, ale zkoušel jsi to někdy na vlastní kůži? Nebo jsi musel využít jistého blíže nespecifikovaného bugu alchymie?

Zelenýho slejda jsem používal dost dlouhou dobu v přechodné době. Ale že by dokázal něco vydržet proti čemukoliv co sráží? :wink:
Měl jsem mága na epiku a alchymii sem s ním nedělal a ani nepoužíval. A ano, zkoušel jsem to na vlastní kůži a hovořím z vlastní zkušenosti. :wink: Je to trochu o tom, jak budeš nahazovat kouzla, kolik jich máš a podobně.

A mluvil jsem o silnějším svázání plání - moje postava měla archona, se slaady nemám zkušenosti, byl to jen odhad. :wink:

Btw. - u toho štítového strážce samozřejmě nejde o to, jaké sám dává pecky, ale o využití jeho nakouzlení.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Par dotazu novacka

Post by Barbar321 »

Aulus wrote: Měl jsem mága na epiku a alchymii sem s ním nedělal a ani nepoužíval. A ano, zkoušel jsem to na vlastní kůži a hovořím z vlastní zkušenosti. :wink: Je to trochu o tom, jak budeš nahazovat kouzla, kolik jich máš a podobně.
Opravdu se nechci dohadovat, ale na slejda moc kouzel nenaházíš (a to že jsem jich na něj v té době mohl házet opravdu dost). Na většině místech byl během chvilky mrtvej. Ale jinak pro začínající mágy je na pár levelů fajn (když už nic, tak aspoň na rozhazování potvor ze skupin a odhad jejich vlastností)
Aulus wrote: A mluvil jsem o silnějším svázání plání - moje postava měla archona, se slaady nemám zkušenosti, byl to jen odhad. :wink:
Nu což, já taky. Slejd nemá výcvik a srazí ho i srážející škvor. A u pravěkých vlků se sráži (a rozhodně to není škvor)
Aulus wrote: Btw. - u toho štítového strážce samozřejmě nejde o to, jaké sám dává pecky, ale o využití jeho nakouzlení.
[/quote]

Ano, k tomu jsem ale názor psal taky. Krátkodobé neefektivní využití jednoho kouzla. Dostane dvě rány po 50-ti, vrátí dvě po dvaceti :wall:
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Par dotazu novacka

Post by KaTo »

Aulus wrote:...
Vy mágové jste tajemný jak hrad v karpatech. to nemůžete napsat - používám štítaka tak a tak. Načarovanýho mám tak a tak. Podobně jako se popisují buildy vedle v topicu o povoláních? :wall:

Jsem štíťáka (kterýmu před bojem načarovávali kdeco "Sesílá neznámé kouzlo :lol: ) viděl jen u cizích mágů - a pokud vím, pokaždý ti mágové stáli v GSku (?) vedle něj a rvali do něj lékárnu za lékárnou :roll: . Btw - nesčítá se náhodou načarování kyselinového a ohnivého štítu s těmi které si sesílá šťíťák sám?
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Par dotazu novacka

Post by Barbar321 »

KaTo wrote:
Aulus wrote:...
Vy mágové jste tajemný jak hrad v karpatech. to nemůžete napsat - používám štítaka tak a tak. Načarovanýho mám tak a tak. Podobně jako se popisují buildy vedle v topicu o povoláních? :wall:

Jsem štíťáka (kterýmu před bojem načarovávali kdeco "Sesílá neznámé kouzlo :lol: ) viděl jen u cizích mágů - a pokud vím, pokaždý ti mágové stáli v GSku (?) vedle něj a rvali do něj lékárnu za lékárnou :roll: . Btw - nesčítá se náhodou načarování kyselinového a ohnivého štítu s těmi které si sesílá šťíťák sám?
Ale jo, sčítá se to. Ale to vše vychází z toho, že je ti jedno, že o tu potvoru hned přijdeš. Či tedy, že ta strategie se opírá o to, že do něj mlátí (a zraňujou). Pokud se nepletu (nemám s ním tolik zkušeností) vydrží to nějaký necelý 2 minuty reál času. To existuje levnější a efektivnější způsob :?
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Par dotazu novacka

Post by Aulus »

Barbar321 wrote:...
Sláda jsem neměl, jen jsem odhadoval. Archon něco i ustál, i když je pravda, že v Prahvozdu už s ním uspěješ jen těžko.

Máš pravdu, že pro mlátičku ve fullplate je opakované kouzlení štítáka asi jen zdržovačka, pro shitbuild mága, kterého jsem hrál já, to byla jediná varianta, jak sám aspoň něco naexpit.

A malá poznámka na závěr - Thalie je koncipovaná tak, aby se chodilo v družinách. Pokud chodíš sám, nemůžeš očekávat, že to půjde stejně dobře a dáš si to samé, co ve skupině. Správně by měl být mág a klerik pro družinu na epických levelech skoro nezbytný, bohužel ho z velké části supluje přehnaně silná alchymie. Momentálně je čistý mág na vysokém levelu spíš taková úsporná zářivka. Tak to aspoň vidím já.
Katouš wrote:...
Tak nějak bych to taky popsal. Přesný popis kouzel bohužel neřeknu, protože už je to nějaká doba, co jsem Fira hrál a navíc jsem za něj měl pitomou školu vyvolávání, kvůli které jsem nemohl nakouzlit ani základní boosty. :wink:

EDIT: 2 (až 3) x 2 minuty ti na gorily bohatě stačí, pokud se nepletu.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: Par dotazu novacka

Post by Aillen »

Jakou konkrétní změnu znamená úprava alchymie?

* Alchymie predelana zpet na spellids[/b] - otestovat stackovani efektu
* Opraveno potirani zbrani alch. lektvary

Co je to spellids?

Znamená to, že dosavadní recepty na vytváření lektvarů přestanou fungovat?
Nebo zůstávají beze změny a jenom účinek některých lektvarů bude slabší/silnější ...nebo snad docela jiný?

Nebo, že ty lektvary, které dosud neměly žádný účinek, budou už nějaký budou mít? Např. crum, mifo?
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
User avatar
karolina
Bůh
Posts: 4644
Joined: 13:01 26. Mar 2012
Location: Teplice/Praha

Re: Par dotazu novacka

Post by karolina »

Aillen wrote:Jakou konkrétní změnu znamená úprava alchymie?

* Alchymie predelana zpet na spellids[/b] - otestovat stackovani efektu
* Opraveno potirani zbrani alch. lektvary

Co je to spellids?

Znamená to, že dosavadní recepty na vytváření lektvarů přestanou fungovat?
Nebo zůstávají beze změny a jenom účinek některých lektvarů bude slabší/silnější ...nebo snad docela jiný?

Nebo, že ty lektvary, které dosud neměly žádný účinek, budou už nějaký budou mít? Např. crum, mifo?


Nene, já tomu sice taky prdlajs rozumim, ale řekla bych, že to znamené, že se efekty nenásobí třeba po dvou sko se ti už nezvedne oč o 10.
Crum účínek nemá, vypisuje ti to, že je nedodělaný. A mifo.. ozkoušej ho hozený na zem :)
Na vyžádání.
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Par dotazu novacka

Post by Barbar321 »

karolina wrote: Crum účínek nemá, vypisuje ti to, že je nedodělaný. A mifo.. ozkoušej ho hozený na zem :)
Myslel jsem, že "crum" je zkrácenina z angl. jména "crumble", což má být kouzlo na "construct". Problém je v tom, že pokud se nepletu, tak to můžou být jak konstrukce (budovy, brány, lavičky aj.), ale stejně tak i potvory vytvořené (v této hře zastoupeny převážně golemama).

Nejhorší na tom je, že se mi nepovedl ten lektvar použít ani na jedno :(

PS: nemohl by nám nějaký schopný druid říct, jak vlastně to kouzlo funguje?
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Locked