Page 42 of 66

Re: Volby

Posted: 13:46 21. Jan 2013
by kucik
Z toho, co jsem zde i jinde vyposlechl jsem vyrozumněl, že dekrety jsou minulostí a těžko na tom někdo něco změní. Debata o tom, co by se stalo, kdyby prase mělo křídla mi přijde bezpředmětná.
KaTo wrote: Popravdě...je to jedno.
Když jsme u těch kandidátů - když mohlo rakouský právo v případě Karla vyhrát nad českým a československým a díky tomu se mu mohl vrátit majetek v Čechách...
Pokud mluvíš o té restituci na základě adopce neadopce, tak věta ,,rakouské právo vyhrálo nad českým" je mísrně řečeno závádějící.
Podle českého práva se totiž adopce nemohla stát, tudíž se nestala a nárok nezanikl.

edit: Sakra, reaguju na KaTovy příspěvky. Zase jsem se nechal nachytat.

Re: Volby

Posted: 13:57 21. Jan 2013
by J.F.Payne
Já sem jen znova postnu odkaz na svj článek, kde se nemožností prolomení dekret zčásti zabývám: http://pohledzvenku.cz/nazory/zemanova-falesna-nota

Pro ty, komu se nechce klikat, vytažený odstavec:
Obava z nějakých revanšistických snah sudetských Němců by přitom měla budit nikoli pocit ohrožení, ale spíše chápavé pousmání. Z právního hlediska je jakékoli zrušení Benešových dekretů, nebo dokonce jejich změna nemyslitelná, a to nejen kvůli principu retroaktivity, ale též díky Listině základních práv EU a judikatuře Evropského soudu pro lidská práva, který již jednou majetkové nároky Němců odmítl. Obávat se prolomení Benešových dekretů je stejně absurdní, jako obávat se majetkových nároků alsaských Němců proti Francii nebo pomořanských Němců proti Polsku. Z právního hlediska je majetek zabraný po válce Němcům nabyt legálním způsobem – a stěží si lze představit evropského soudce, který by nectil princip právní jistoty. Morálka je však věc od práva často odlišná.
Jinými slovy, neexistuje legální způsob, jak by se nějakej revanš Němcům dal provést. Pokud by se stal nějaký zázrak a způsob by se přesto našel, Unie by to nikdy nepovolila už jen proto, že by to zaneslo naprostej majetkoprávní chaos do Francie, Polska, Německa, Čech, Rakouska...

A co se týká té adopce a násldné restituce, KaTo, nebyla to nějaká superelegantní právnická klička, ale stalo se tak na základě mezinárodního práva soukromého, jeho zásad a jistých mezinárodních smluv. K tomu soud přihlížel z úřední povinnosti...

Re: Volby

Posted: 14:26 21. Jan 2013
by pavad
Rychly prehled na tema Opozicni smlouva, prorustani organizovaneho zlocinu do statniho zrizeni, uzke vazby Klaus-Zeman.

Odkaz na video (youtube) jsem dal sem: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Doporucuji se podivat, popripade precist knizni predlohu. Specialne doporucuji pro jedince, kteri maji dosud realitou, cynizmem a politickym hyenizmem nezkazeny idealistiky pohled na svet kolem nas. Promin Aule, ale primarne myslim Tebe. Kdysi jsem mel podobne ideje jako mas Ty - ale uz je to hodne dlouho co mi v nich skutecny zivot vymachal nejen nos... Neber to jako utok - to neni. Je to takove pootoceni za idejemi a sny, o kterych jsem zjistil ze nejsou realne splnitelne.

Edit: Upresneni.

Re: Volby

Posted: 21:44 21. Jan 2013
by Grin
Nevim jestli to tu nekde uz neni, jen co nas do budoucna ceka
http://www.youtube.com/watch?v=EItMh48LUE4

Re: Volby

Posted: 20:17 22. Jan 2013
by Absinthorix
Tak jsem viděl ten Zemanův vtípek o právu první noci a zdegenerovaných knížatech. Když jsem viděl, s jakým nadhledem to Kódl vzal a nenechal se vytrollit, všecka čest. Degeneruje akorát Zeman sám z chlastu.

Re: Volby

Posted: 20:29 22. Jan 2013
by Prasokralik
problém je jen v tom, že jestli se tam dostane ten váš slavný kníža, tak jsme v evropském socialistickém svazu do pár týdnů

zemane je euroskeptik a jen a pouze proto má můj hlas

Re: Volby

Posted: 20:31 22. Jan 2013
by Absinthorix
Oba jsou nadšenci pro EU, euroskeptická byla Bobošíková. Zeman se jen svým euronadšením nechlubí aby si neubíral hlasy a raději mele o Sudetech.

Ve svazu koneckonců už jsme nějakou dobu... neměli jsme tam vstupovat - a dostal nás tám právě Zeman, jak se chlubil i dřív - jak na tom makal. Jen to nepřipomíná, když má degenerovaná knížata a němce

Edit: kua, že já se nechal nachytat, co? :lol:

Re: Volby

Posted: 00:00 23. Jan 2013
by kucik
Ve svazu jsme tak jako tak. A Zeman rozhodne nebude tlacit, abysme z nej utikali - sam to v debatach priznal. Neni tak blbej, aby nevedel, ze to nejde.

Re: Volby

Posted: 01:33 23. Jan 2013
by KaTo
btw - kdo trajdá dálnicema - je videt i na bilbordech okolo nich, který kandidát zvolil jakou strategii. Zeman má plky na téma "Kalouska na hrad ne" apod., Černokopec pak nikoho neurážející "neutrální" hlášky.
Teda kandidáti...spíš jejich volební týmy :lol: .

Re: Volby

Posted: 10:13 23. Jan 2013
by Grin
http://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_Schwarzenberg
http://cs.wikipedia.org/wiki/Milo%C5%A1_Zeman
Misto sledovani kandidatu v TV, kde je obraz utvoren hlavne medii a volebnimi staby, doporucuji peclive procist jejich zivotopisy.
A ono pak zjistite, ze si oba nemaji co vycitat. Jak Milos tak Karlik maji sve vroubky v minulosti.

Re: Volby

Posted: 12:11 23. Jan 2013
by Absinthorix
Grin wrote:http://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_Schwarzenberg
http://cs.wikipedia.org/wiki/Milo%C5%A1_Zeman
Misto sledovani kandidatu v TV, kde je obraz utvoren hlavne medii a volebnimi staby, doporucuji peclive procist jejich zivotopisy.
A ono pak zjistite, ze si oba nemaji co vycitat. Jak Milos tak Karlik maji sve vroubky v minulosti.
Koukal jsem jen na Schwarze...
Stránka byla naposledy editována 22. 1. 2013 v 18:55.
To mi připomíná jak si navzájem editovali profil na Wikině nějací socani, až z toho byla strašná ostuda před pár lety. U Zemana bych řekl, že to bude to samé :lol:

Edit: tak mi to nedalo a koukl jsem se i na Zemana
Stránka byla naposledy editována 22. 1. 2013 v 08:41.
:lol: :lol: :lol:

Tímto bych jejich životopisy nechal pilným editorům z volebních týmů a wiki neřešil

EditEdit: taky doporučuju kouknout na zdroje ze kterých jsou oba články zdrojovány :lol: chybí mi už tam jen různé diskuze z Novinky.cz :lol: :lol: :lol:

EditEditEdit: kecám, jsou tam ozdrojovány i Novinky!!! :lol: :lol: :lol:

Re: Volby

Posted: 12:31 23. Jan 2013
by Absinthorix
Tohle by byl prezident jak lusk
Image
vstřícný, skromný a šarmantní, charismatický, s nádherným hlasem... dobré vztahy s Ruskem... co víc si přát? Teda kromě toho, aby býval neumřel?

Re: Volby

Posted: 12:50 23. Jan 2013
by Grin
Tak jiste, stranka byva ted casto editovana, jsou volby, o kterych se tam taktez pise. Nicmene zalezitosti ohledne minulosti asi moc nezmenis.Muzes je napsat jinak, ale fakta jsou fakta.Nebo mas verohodnejsi zdroj?

Re: Volby

Posted: 12:57 23. Jan 2013
by KaTo
Sice to není přímo do voleb, hehe, ale pobavilo - aneb jak si Kalous nechal udělat plastiku a teď dělá kariéru v Suši-landu.

Re: Volby

Posted: 13:22 23. Jan 2013
by Absinthorix
Grin wrote:Tak jiste, stranka byva ted casto editovana, jsou volby, o kterych se tam taktez pise. Nicmene zalezitosti ohledne minulosti asi moc nezmenis.Muzes je napsat jinak, ale fakta jsou fakta.Nebo mas verohodnejsi zdroj?
No ano fakta jsou fakta a Novinky.cz jsou Novinky.cz + další použité zdroje. Žádný z těch věrohodných zdrojů třeba nepsal o revoluci na Islandu... nebo se mýlím a skutečně píšou fakta taková jaká jsou? :wink:
Na minulosti nezměním nic - a fakta třikráte překroucená v prospěch/neprospěch pro mě nejsou výchozí fakta - je to jen přehazování starého hnoje, který o to víc smrdí. I kdyby nakonec oba nic neudělali špatného, tak stačí to párkrát nadhodit, dobře ozdrojovat a omílat dokola, až z toho najednou budou největší gauneři pod sluncem

tím myslím oba - a neříkám, že jsou svatí - nicméně použité zdroje pro mě nejsou relevantní a hodnověrné a tudíž fakta velmi ztrácí na vypovídací hodnotě