Page 44 of 48

Re: Par dotazu novacka

Posted: 20:47 07. Jan 2013
by artaxas
Jen tak pro pořádek... pokud má postava body v přesvědčování, hodí se to dle mě leda na Q, či na kvalitní RP hru. V případě že se snaží přesvědčovat, vymýšlet si atd postava ,jiné postavě,, na co si háže ,jiná postava, ?

Re: Par dotazu novacka

Posted: 20:50 07. Jan 2013
by Nalkanar
IMHO pokud tohle nezvládneš uhrát, tak to jen hodem nevynutíš, takže bych nehrotil žádné "proti čemu si má druhá strana házet".

Re: Par dotazu novacka

Posted: 21:15 07. Jan 2013
by Amber
artaxas wrote:Jen tak pro pořádek... pokud má postava body v přesvědčování, hodí se to dle mě leda na Q, či na kvalitní RP hru. V případě že se snaží přesvědčovat, vymýšlet si atd postava ,jiné postavě,, na co si háže ,jiná postava, ?
Nalkanar wrote:IMHO pokud tohle nezvládneš uhrát, tak to jen hodem nevynutíš, takže bych nehrotil žádné "proti čemu si má druhá strana házet".
Jak říká Nalk, určitě je lepší situaci uhrát. Jako vynucovací prostředek by bylo použití kostek dost ubohé.

Pokud ale předchází nějaká krátká domluva a druhý hráč je s použitím kostek v pohodě + zároveň to doprovodíš i náležitým odehráním po IC stránce, házelo by se imho na Soustředění nebo na Vůli. Záleží na tom, o co se postava snaží. Případně protihod na Přesvědčování, pokud se třeba navzájem dvě postavy hádají, kterým směrem půjdou (jedna chce jít na východ, druhá na západ). :wink:

Re: Par dotazu novacka

Posted: 21:43 07. Jan 2013
by Caehan
Já bych to viděl tak, že hod na přesvědčování neurčuje, jestli někoho přesvědčíte, ale spíš nakolik inspirativně, úderně nebo třeba dojemně zvládnete něco podat... když budete říkat přesvědčivě úplnou kravinu, moc to nepomůže.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 21:45 07. Jan 2013
by Amber
Caehan wrote:Já bych to viděl tak, že hod na přesvědčování neurčuje, jestli někoho přesvědčíte, ale spíš nakolik inspirativně, úderně nebo třeba dojemně zvládnete něco podat... když budete říkat přesvědčivě úplnou kravinu, moc to nepomůže.
Je smutné, že je vůbec potřeba tohle dodávat...

Re: Par dotazu novacka

Posted: 22:00 07. Jan 2013
by innfra
Jsou to dotazy nováčka, myslím že to sem patří. Tak mě zaráží přístup potřeba dodávat... :roll:

K tému:

Pokud zvařujete brát skilly jako je zastrašování, blafování či přesvědčování kvůli nějakým hodům, nemá to smysl.
S hody tu nikdo nehraje a co se týče protihodů, jsem po dlouhém pátrání dospěl k tomu, že se hází stejným skillem. V kampani tohle mělo smysl. Ale tady na RP serveru toto ztrácí význam a veškeré blafování, přesvědčování, lhaní... je potřeba zahrát. Nikdo nekouká na to, že postava má systémově nějaký bodíky v tomhle či tamtom... A co se týče tvrzení z webu, ohledně hry s DM, je moje zkušenost taková, že se na to nehledí.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 22:01 07. Jan 2013
by Barbar321
Caehan wrote:Já bych to viděl tak, že hod na přesvědčování neurčuje, jestli někoho přesvědčíte, ale spíš nakolik inspirativně, úderně nebo třeba dojemně zvládnete něco podat... když budete říkat přesvědčivě úplnou kravinu, moc to nepomůže.
Osobně si myslím, že to tak není. Správný manipulátor by tě měl dovést tam kam potřebuje, aniž by jsi ty o tom měl tušení a ten nejlepší tě zblbne tak dokonale, že tu kravinu budeš ještě opakovat a roznášet dál. Nevidím důvod, proč i zde by to nemohlo tak fungovat (i když přecejen bych to nechal na nějaké questíky či po domluvě v rámci IC hry - ne každého to musí bavit a toto je hra, kde se lidi mají bavit)

Bylo přece mnoho lidí, které dokázali snadno ukecat celé davy lidí, takže proč by to nemělo fungovat?

Re: Par dotazu novacka

Posted: 00:03 08. Jan 2013
by xxxMajkyxxx
Amber wrote:
artaxas wrote:Jen tak pro pořádek... pokud má postava body v přesvědčování, hodí se to dle mě leda na Q, či na kvalitní RP hru. V případě že se snaží přesvědčovat, vymýšlet si atd postava ,jiné postavě,, na co si háže ,jiná postava, ?
Nalkanar wrote:IMHO pokud tohle nezvládneš uhrát, tak to jen hodem nevynutíš, takže bych nehrotil žádné "proti čemu si má druhá strana házet".
Jak říká Nalk, určitě je lepší situaci uhrát. Jako vynucovací prostředek by bylo použití kostek dost ubohé.

Pokud ale předchází nějaká krátká domluva a druhý hráč je s použitím kostek v pohodě + zároveň to doprovodíš i náležitým odehráním po IC stránce, házelo by se imho na Soustředění nebo na Vůli. Záleží na tom, o co se postava snaží. Případně protihod na Přesvědčování, pokud se třeba navzájem dvě postavy hádají, kterým směrem půjdou (jedna chce jít na východ, druhá na západ). :wink:
Jena drobná poznámka.....ělo by se házet skill vs. skill.....vlastnost vs. vlastnost. Ne save vs. skill, ačkoliv chápu logiku věci, kterou v tom hodu vidíš.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 00:10 08. Jan 2013
by J.F.Payne
Nemusí se házet skill versus skill.

Typický příklad kdy to tak není:

DM hraje za NPC, jemuž se tvá postava snaží něco nakukat. Podle její inteligence, vzdělanosti a dalších faktorů stanoví nějaké rozumné TO - a tvá postava může směle házet.

Čím menší je šance ono NPC přesvědčit (například aby provedlo něco co je proti jeho přesvědčení), tím větší TO.

EDIT: Aha, majky, já o voze a ty o koze, teprve teď jsem si přečetl, na co jsi reagoval. V takovém případě házet na vůli je samozřejmě blbost.

No a o tom, že k tomu, abych hrál přesvědčivého diplomata, musím taky umět nějak argumentovat, vyjadřovat se a umět to uhrát, mi jen vysoký skill nestačí, snad není pochyb, ne?

Re: Par dotazu novacka

Posted: 12:49 08. Jan 2013
by kucik
Domnívám, že se nejčastěji hází útočící na skill a ten kdo se brání na save.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 13:59 08. Jan 2013
by J.F.Payne
kucik wrote:Domnívám, že se nejčastěji hází útočící na skill a ten kdo se brání na save.
Ojojoj, kuciku, save nemá u sociálních skillů žádný opodstatnění!

Re: Par dotazu novacka

Posted: 16:48 08. Jan 2013
by Barbar321
Jak funguje nastavení automatického odporu? Když ho zapnu, tak bych očekával, že nově přihlášeným hráčům naskočí automaticky odpor. Jenže mě se nic neděje.

Nebo dělám něco špatně?

Re: Par dotazu novacka

Posted: 16:49 08. Jan 2013
by Nalkanar
Myslíš příkaz /pc autodislike (tak nějak) ? Pokud ano, tak ten platí jen vůči členům opačnéí frakce (povrch x podtemno) a aktivuje se asi tak po minutě od nalogování nové postavy. Tzn. odpor nevidíš hned, ale až za nějakou tu chvilku.

Příkaz /pc dislike platí jen na zrovna loglé hráče, jednorázově vyhlásí všem odpor.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 17:02 08. Jan 2013
by Barbar321
Nalkanar wrote:Myslíš příkaz /pc autodislike (tak nějak) ? Pokud ano, tak ten platí jen vůči členům opačnéí frakce (povrch x podtemno) a aktivuje se asi tak po minutě od nalogování nové postavy. Tzn. odpor nevidíš hned, ale až za nějakou tu chvilku.

Příkaz /pc dislike platí jen na zrovna loglé hráče, jednorázově vyhlásí všem odpor.
hmm, takže to budu muset hlídat sám :(

Díky za info

Re: Par dotazu novacka

Posted: 17:34 08. Jan 2013
by xxxMajkyxxx
kucik wrote:Domnívám, že se nejčastěji hází útočící na skill a ten kdo se brání na save.
Prumerna vule (kdyz budu hodny na roguny a bojovniky a zly na kleriky a paladiny) je neco kolem cca 20. Skillu persuade se da tak vysokeho dosahnout snad dokonce jen pomoci itemu a to nepocitam vliv vlastnosti a samotneho naklikaneho skillu. To se pak dostavame na vysledek hodu vule vs. persuade na otazku jednicky a dvacky.