Nová Lara je zatím její nejhezčí zpracování co se vzhledu týká a to nemluvím o velikosti poprsí (které má nejspíš nejmenší z celé série). Každý detail, zranění, špína, prach, potrhané šaty, obvazy které se v rpůběhu progressu hrou objevují na místech, kte předtím byla zraněna, emoční stránka postavy (a ostatních postav také) fugnuje skvěle, hráč má o hlavní protagonistku strach, soucítí s ní ať už má radost z nějakého vítězství nebo zasténá bolestí, protože ji něco zranilo. V úvodní kapitole jsem se div netřásl zimou s ní.
Ale není to jen hlavní charakter co dělá tuhle hru peckou. Máme na trhu hodně her které se tváří jako snadbox a přitom jsou lineární, TR je pravý opak. Příběh žene hráče dál po předem dané trase, ale jakmile se člověk trchu zastaví a rozkouká, zjistí, že ho k progresu nic nenutí. Exploreři mohou prozkoumávat lokace do mrtě a to celý obrovský ostrov, jehož další části se postupně odemykají jak se pokousáváme hrou dál a dál.
Jde lovit zvěř, prozkoumávat vlitelné kobky pro nálezy dalších a dalších artefaktů, nechybí zjendodušený level systém a to jak samotné postavy tak jednotlivých částí výstroje. Vše je nutné si zasloužit získáváním xp/materiálu.
Grafická stránka je hodně solidní a přitom nemá krvavé nároky.
Krom skákání, běhání, lezení, nějakého toho parkouru (nic z toho nemá chybu) ve hře nechybí ani možnost plížení, které není vyžadováno, takže se hráč může rozhodnout sám, jestli někam naběhne za štěkání samopalů a brokovnic, nebo upřednostnuje tichý postup nepřátelským územím.
Hádanky jsou hodně osvěžující, využívají fyziku, často oheň k pálení nejrůznějších překážek, provazy, kinetiku a mnohdy existuje více cest, jak se do cíle dostat.
Hra má dokonce i mulťák, tne jsem zatím neozkoušel, ale SP část nemá jedinou chybu. Od příběhu, přes atmosféru, dabing až po samotný herní koncept, všechno funguje perfektně.
Prasokrálíkova neúplná fotodokumentace