Page 46 of 48

Re: Par dotazu novacka

Posted: 14:43 09. Jan 2013
by Braenn
Velmi charismatická postava bude mít ze svého charismatu bonus do přesvědčování, a velká inteligence jí dá body navíc, které by tam mohla investovat. Pokud neinvestuje, potom to prostě znamená, že je třeba krásná a chytrá, ale při lhaní bude rudnout, což jí na přesvědčivosti zrovna nepřidá... nebo cokoli. A to, že si někdo s charismou 8 o své postavě tvrdí, že je epicky krásná, to není vina přesvědčování, ale možná patologická potřeba některých hráčů vynikat s každou postavou absolutně ve všem. A nezmění to nic, co s přesvědčkem uděláš:)

Re: Par dotazu novacka

Posted: 14:49 09. Jan 2013
by Aulus
Braenn wrote:Velmi charismatická postava bude mít ze svého charismatu bonus do přesvědčování, a velká inteligence jí dá body navíc, které by tam mohla investovat. Pokud neinvestuje, potom to prostě znamená, že je třeba krásná a chytrá, ale při lhaní bude rudnout, což jí na přesvědčivosti zrovna nepřidá... nebo cokoli. A to, že si někdo s charismou 8 o své postavě tvrdí, že je epicky krásná, to není vina přesvědčování, ale možná patologická potřeba některých hráčů vynikat s každou postavou absolutně ve všem. A nezmění to nic, co s přesvědčkem uděláš:)
Nechtěl jsem to změnit přesvědčováním, ale skillem s názvem "krása/přitažlivost", který by se přepočítával ze základních vlastností a dalo by se na něj házet (popřípadě by ho mohl vidět hráč ve výpise popisu druhé postavy, aby to bylo fér). :wink:

Jinak souhlasím, ale myslím si, že ten bonus z vlastností je v porovnání s výší skillu mizivý.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 15:31 09. Jan 2013
by Braenn
Jo tak, to by bylo docela pěkné. Do přesvědčka zahrnout i podvádění, a volný skill nazvat přitažlivost/krása. Jen si neumím představit, jak a kdy by byl užit, při jaké příležitosti, a jak by ho mohli hráči věidět (Vidím situaci jako "balím tě, hoď si TO proti tomu, jestli spolu skončíme v posteli!":D Plus u postav opilých by bylo TO automaticky sníženo:)))

Ohledně charismy, na EQ se třeba u hodně hráčů ujal zvyk, hodit si do popisu úplně na konec informaci ve stylu //char 15.
Potěší a udělá to docela pěkný obrázek - ale s tím asi neuspěješ u těch, co tu sílu 30 a char 8 stejně chtějí hnát do modelingu.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 15:34 09. Jan 2013
by Aulus
Braenn wrote:Jo tak, to by bylo docela pěkné. Do přesvědčka zahrnout i podvádění, a volný skill nazvat přitažlivost/krása. Jen si neumím představit, jak a kdy by byl užit, při jaké příležitosti, a jak by ho mohli hráči věidět (Vidím situaci jako "balím tě, hoď si TO proti tomu, jestli spolu skončíme v posteli!":D Plus u postav opilých by bylo TO automaticky sníženo:)))

Ohledně charismy, na EQ se třeba u hodně hráčů ujal zvyk, hodit si do popisu úplně na konec informaci ve stylu //char 15.
Potěší a udělá to docela pěkný obrázek - ale s tím asi neuspěješ u těch, co tu sílu 30 a char 8 stejně chtějí hnát do modelingu.
Uvidíme, zkusím to promyslet.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 10:56 10. Jan 2013
by Absinthorix
Braenn wrote:ale s tím asi neuspěješ u těch, co tu sílu 30 a char 8 stejně chtějí hnát do modelingu.
Co by ne...
Image
Třeba by to uspělo i tak

Re: Par dotazu novacka

Posted: 01:32 23. Jan 2013
by Nalkanar
Bonusy do skillů z itemů se počítají až do +50, že?

Re: Par dotazu novacka

Posted: 01:42 23. Jan 2013
by Shaman88
Nalkanar wrote:Bonusy do skillů z itemů se počítají až do +50, že?
Jo.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 11:48 01. Mar 2013
by Barbar321
Dá se poznat, kdy bude od překupníka odstraněn předmět? Jde mi o to, že jsem k němu vložil zbraň a raději si jí se ztrátou koupím zpět, než abych o ní komplet přišel a měl ztrátu mnohem a mnohem vyšší. Přecejen zbraň není nějaká hrouda uhlí, u které jsou náklady na získání nulové nebo prakticky nulové.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 13:36 01. Mar 2013
by Nalkanar
Mám za to, že předměty samovolně nemizí. Buď je někdo koupí, nebo jsou vyspamovány (ale tuším, že se vyspamovává nadbytečné zboží z poslední záložky jen), nebo někdo po nějaké době smaže obsah překupníka.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 21:55 06. Apr 2013
by Barbar321
Měl bych dva dotazy:

1) jak je to s rozptylovými kouzly a s magickou odolností na Thalii. Podle manuálu mají jít všechna rozptylová kouzla (kromě morky) přes magickou odolnost. tj.nejprve by měla postava odolávat a teprve potom rozptylovat kouzla. Ve výpise jsme si ale ničeho takového nevšiml.

2) je na Thalii klepetnatec přijatelný summon a nebo je inkvizicí brán již jako temný a tudíž již neakceptovanelný druh monstra?

Re: Par dotazu novacka

Posted: 22:28 06. Apr 2013
by Caehan
Barbar321 wrote:Měl bych dva dotazy:

1) jak je to s rozptylovými kouzly a s magickou odolností na Thalii. Podle manuálu mají jít všechna rozptylová kouzla (kromě morky) přes magickou odolnost. tj.nejprve by měla postava odolávat a teprve potom rozptylovat kouzla. Ve výpise jsme si ale ničeho takového nevšiml.

2) je na Thalii klepetnatec přijatelný summon a nebo je inkvizicí brán již jako temný a tudíž již neakceptovanelný druh monstra?
Ad 1) V manuálu je to blbě, dispely cílí na kouzla na postavu seslaná, ne na postavu jako takovou. Odolnost na magii proti nim proto nepomáhá (a možná i z jiných důvodů)

Ad 2) Neodvažuji se hádat... působí na mě jako zvíře (odchylka, technicky vzato), ale patrně jsou nejen zmateně zlí, ale i skoro tak chytří, jako průměrný člověk

Re: Par dotazu novacka

Posted: 22:30 06. Apr 2013
by xxxMajkyxxx
Barbar321 wrote:Měl bych dva dotazy:

1) jak je to s rozptylovými kouzly a s magickou odolností na Thalii. Podle manuálu mají jít všechna rozptylová kouzla (kromě morky) přes magickou odolnost. tj.nejprve by měla postava odolávat a teprve potom rozptylovat kouzla. Ve výpise jsme si ale ničeho takového nevšiml.

2) je na Thalii klepetnatec přijatelný summon a nebo je inkvizicí brán již jako temný a tudíž již neakceptovanelný druh monstra?
Příliš nechápu otázku číslo 1. Je pravda, že před patchem bylo u dispel kouzel uvedeno, že se dají resistnout, ale pokud dobře koukám na wiki, tak již tam nic takového nestojí. Ono také co resistovat. Dispel kouzla odstraňují oponentovu magickou ochranu a to podle urovně dispelu a úrovně cílových kouzel. Mordekainen disjunction a Spell breach snižují magickou odolnost.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 23:02 06. Apr 2013
by Nalkanar
1) Všechny rozptyly, co vím, by měly obcházet magické odolnosti (a systémově obdobné ekvivalenty).
2) To je otázka spíše pro IC. Osobně si myslím, že jsou dva druhy klepetnatců a ten, kterého lze vyvolávat/proměnit se v, je "přijatelná".

Re: Par dotazu novacka

Posted: 12:08 07. Apr 2013
by Barbar321
Díky za odpovědi

Re: Par dotazu novacka

Posted: 21:17 07. Apr 2013
by Caehan
Čistě pro zajímavost - co se zamykání zámků týče, je to, kdy je taková akce povolená, ovlivněné počtem bodů v této dovednosti?