Page 49 of 66

Re: Volby

Posted: 16:18 25. Jan 2013
by marii
Tak odvoleno,konecne tahle fraska zvana volby skonci a my vsichni muzeme jit vstric ,,svetlym ,, zitrkum v cele s EU...Je mi tak lito mych deti v cem budou muset zit.

Re: Volby

Posted: 16:22 25. Jan 2013
by Theogil I
tak kníže Karel dle všech informací vhodil svůj hlasovací lístek do urny bez toho aniž by ho dal do obálky, tedy neplatný hlas ... mě drbne

Re: Volby

Posted: 16:24 25. Jan 2013
by Krysak
Ad energie a bliance, na trhu jsou tři firmy Jenbacher, MWM, Scania-Schnell (kde první dve jsou skoro to samé, jo pak jeste domáci Tedom)

Dám příkald BPS

Kogenerační jednotka JMS 312 GS-B. LC [550 kW]
Celková roční produkce bioplynu Nm3/rok 2 182 700
Celková hodinová produkce bioplynu Nm3/hod 260
Provozních hodin za rok dle produkce bioplynu h/rok 8395
Energetický příkon v palivu ke kogenerační jednotce maximální kWh 1351
Výhřevnost bioplynu kWh/Nm3 5,20
Obsah metanu % objemové 55%
Produkce brutto energie / rok MWh/rok 11 342
Tepelný výkon zařízení kW 577
Produkce teplené energie/rok MWh/rok 4 844
Elektrický výkon zařízení kW 549
Produkce elektrické energie/rok MWh/rok 4 609

Účinnost elektirckou lze vypočíst na 40,7 % , tepelnou máte za domací úkol.
výrobce: GE Jenbacher GmbH & Co OHG, A-6200 Jenbach, Austria


Ohledně tech polí - kukuřice je svinstvo, objektivní data o likvdaci půdy bioplynkami byla potírána v rámci EU, aby se o nich nevědělo, ted se vítr otočil během pár let budeme vědět. Stále sjem zastánce poctivého zemědělství. BPS ANO ANO ANO, ale u velkých měst na odpady.

Čištění bioplynu na kvalitu zemního plynu což je mám dojem 99,9% methanu jako minimum, je zatím hodně nákladné. Musí se vyvinout levnější technologie, jinak se to nerozšíří. Až se to povede, bude to pro mne pokrok. Účinnost zařízení - kamen u vás doma se běžne pohybuje kolem 90-95% u moderních zařízeni. U supermoderních teplných čerpadel na úrovni klidne 115%. Pokud by jsme byli schopni využít zemní plyn vyčišěný z biplynu doma, je to v pořádku. Hlavně by pak bylo možné přivést kogeneraci blíže zástavbě a využízt teplo.

Re: Volby

Posted: 16:36 25. Jan 2013
by Caehan
Krysak wrote:Účinnost zařízení - kamen u vás doma se běžne pohybuje kolem 90-95% u moderních zařízeni. U supermoderních teplných čerpadel na úrovni klidne 115%.
??? :o

Re: Volby

Posted: 16:36 25. Jan 2013
by Prasokralik
doufám že tnehle topic zítra někdo smaže nebo alespon zamkne

Re: Volby

Posted: 16:38 25. Jan 2013
by Krysak
Caehan wrote:
Krysak wrote:Účinnost zařízení - kamen u vás doma se běžne pohybuje kolem 90-95% u moderních zařízeni. U supermoderních teplných čerpadel na úrovni klidne 115%.
??? :o
Tepelná čerpadla, kradou teplo z okolí, fungují jako obrácená lednička. Ty na elektriku jsou nahouby, ale už jsou vlemi funkční čerpadla na zemní plyn. Účinnost je zavislá na výmeníku - rezervoáry vody pod zemí atd.....
Objektivně je to těch 115%. Firmy, co to prodávaj toršku lžou se 130 - 150%.

Re: Volby

Posted: 16:40 25. Jan 2013
by KaTo
Prasokralik wrote:doufám že tnehle topic zítra někdo smaže nebo alespon zamkne
Co máš proti topicu o výrobě bioplynu? Vy snad doma s terbee neprdíte? :lol:

Re: Volby

Posted: 16:44 25. Jan 2013
by Theogil I
KaTo wrote:
Prasokralik wrote:doufám že tnehle topic zítra někdo smaže nebo alespon zamkne
Co máš proti topicu o výrobě bioplynu? Vy snad doma s terbee neprdíte? :lol:
Prdí, ale nekogenrují. :lol:

Re: Volby

Posted: 16:47 25. Jan 2013
by KaTo
Theogil I wrote:
KaTo wrote:
Prasokralik wrote:doufám že tnehle topic zítra někdo smaže nebo alespon zamkne
Co máš proti topicu o výrobě bioplynu? Vy snad doma s terbee neprdíte? :lol:
Prdí, ale nekogenrují. :lol:
Pche! Lamy. Naše Evelína (v plíně) i kogeneruje :lol: :twisted: .

Re: Volby

Posted: 17:00 25. Jan 2013
by Aillen
Caehan wrote:
Krysak wrote:Účinnost zařízení - kamen u vás doma se běžne pohybuje kolem 90-95% u moderních zařízeni. U supermoderních teplných čerpadel na úrovni klidne 115%.
??? :o

Jak může být účinnost čehokoli ...snad kromě magie :D ....nad 100 % ?

Re: Volby

Posted: 17:08 25. Jan 2013
by Nalkanar
Hotovo, vyřízeno.

Re: Volby

Posted: 17:37 25. Jan 2013
by kucik
Aillen wrote:
Caehan wrote:
Krysak wrote:Účinnost zařízení - kamen u vás doma se běžne pohybuje kolem 90-95% u moderních zařízeni. U supermoderních teplných čerpadel na úrovni klidne 115%.
??? :o

Jak může být účinnost čehokoli ...snad kromě magie :D ....nad 100 % ?
Normálně se do toho opřeš jako správná svazačka a plníš normy se stodvaceti procentní účinností :)

Re: Volby

Posted: 17:42 25. Jan 2013
by Caehan
Krysak wrote:
Caehan wrote:
Krysak wrote:Účinnost zařízení - kamen u vás doma se běžne pohybuje kolem 90-95% u moderních zařízeni. U supermoderních teplných čerpadel na úrovni klidne 115%.
??? :o
Tepelná čerpadla, kradou teplo z okolí, fungují jako obrácená lednička. Ty na elektriku jsou nahouby, ale už jsou vlemi funkční čerpadla na zemní plyn. Účinnost je zavislá na výmeníku - rezervoáry vody pod zemí atd.....
Objektivně je to těch 115%. Firmy, co to prodávaj toršku lžou se 130 - 150%.
To je přece snadné, ne? Dáš za sebe dvě, resp. tři taková zařízení se 115% účinností a jsi rázem na 132, resp. 152%.

Re: Volby

Posted: 18:52 25. Jan 2013
by Theogil I
Hotovo, vsazeno. :mrgreen:

Re: Volby

Posted: 20:12 25. Jan 2013
by Molly23
Taky hotovo. A pan kníže se teda pěkne při volení předvedl :D.