Page 50 of 96

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 17:49 16. Dec 2012
by Shaman88
Já nevím co proti tomu hobitovi všichni máte....
Pro mě to byla neskutečná podívaná... poprvé co jsem byl v kině a nestačil jsem sníst ani třetinu popcornu jak mě to bavilo....
Jedinná nudná scéna byla pro mě právě s tím glumem... celé to mělo úžasné tempo, hlavně Radegast s králiky... ale prostě ty hádanky to úplně zasekly a už jsem čekal až to skončí.... a rozjede se znova akce....

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 18:03 16. Dec 2012
by Aulus
Shaman88 wrote:Já nevím co proti tomu hobitovi všichni máte....
Pro mě to byla neskutečná podívaná... poprvé co jsem byl v kině a nestačil jsem sníst ani třetinu popcornu jak mě to bavilo....
Jedinná nudná scéna byla pro mě právě s tím glumem... celé to mělo úžasné tempo, hlavně Radegast s králiky... ale prostě ty hádanky to úplně zasekly a už jsem čekal až to skončí.... a rozjede se znova akce....
Image
Občas si dej místo popkornu pivo. :mrgreen:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 18:08 16. Dec 2012
by Braenn
Shaman88 wrote:Já nevím co proti tomu hobitovi všichni máte....
Pro mě to byla neskutečná podívaná... poprvé co jsem byl v kině a nestačil jsem sníst ani třetinu popcornu jak mě to bavilo....
Jedinná nudná scéna byla pro mě právě s tím glumem... celé to mělo úžasné tempo, hlavně Radegast s králiky... ale prostě ty hádanky to úplně zasekly a už jsem čekal až to skončí.... a rozjede se znova akce....
V minulém životě jsi musel být Američan. :D

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 19:04 16. Dec 2012
by Shaman88
Pokud to budou ještě vysílat po vánocích tak na to půjdu do kina znova....

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 19:23 16. Dec 2012
by G-ladiator
Já jsem šel an Hobita s tím, že jdu na fantasy akci a je to přesně to, co jsem viděl. Já jsem spokojen.

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 19:38 16. Dec 2012
by Aulus
Taky jsem neviděl nic tak špatného na fyzikální nelogičnosti a podobných věcech a označil bych Hobita za povedený film. Není to Pán Prstenů a neměl to být Pán Prstenů. Pán Prstenů nebyla pohádka, Hobit ano. V tom bych viděl hlavní rozdíl a v pohádkách se jisté nelogičnosti se záměrem pobavení a větší líbivosti podle mého povolují. Film mě rozhodně nezklamal. A že neměl s knihou mnoho společného? Já bych řekl, že naopak vyjádřil valnou většinu důležitého a navíc přidal pár (občas šílenějších) scén.
Někteří trpaslíci sice nevypadali jako archetypální trpi, ale byl mezi nimi především šlechtic (tomu bych uznal "lidštější" podobu) a dva mladíčci. Postarší Balin mohl připomínat někomu gnóma, ale aspoň se tím zdůraznila jeho "stařecká moudrost", kterou měl mít v charakteru.

Připadá mi, že zklamání většiny nepotěšených diváku vyplývá z toho, že čekali PP 2 a ten jednoduše nepřišel. Nebyl to ale ani účel. :wink:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 19:45 16. Dec 2012
by karolina
Jako gnóm vypadá spíš Ori.

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 19:49 16. Dec 2012
by Braenn
Chraň bůh, abych čekala Pána prstenů! Čekala jsem Hobita.
Jenže tohle nebyla pohádka - tohle bylo šílené, příběhově pokleslé fantasy plné akčních scén, které měly být co nej... nejvíc extra a super - a myslím že důvod je ten, že potřebovali roztáhnout děj jedné útlé knížky na tři dvouhodinové filmy. A holt jsem zastánce toho, že fantasy neznamená absenci přírodních zákonů, a ten padající prkenný můstek do stometrové propasti překonal mé očekávání. Podobně jako amíky oblíbená scénka "hrdina spadne do díry ve skále, kterou se za zoufalého křiku klouže půl kilometru v šedesátkové rychlosti, naráží na stěny a výstupky a dopadne nezraněn s klasickým "huf". Tohle jsem asi ochotna tolerovat v Době ledové, ale tady asi ne. :)

Zkrátka, byla to pěkně natočená nastavovaná kaše, s krásnou hudbou a ještě krásnějšími záběry přírody, na kterou se myslím ráda podívám znovu. Bylo to fakt hezká podívaná, jen nevím, proč se obtěžují s knižní předlohou. Film jakožto bezejmenný fantasy příběh se mi líbil, film Hobit ovšem ne. :)

P.S. K trpaslíkům - trpasličí šlechtic by měl být o to víc trpaslický, ne? Thorin nejenže měl decentní strniště, ale ještě měl proporce člověka - pas, ruce atd... A Fili a Kili byli nejmladší, ale to nějak není důvod k tomu je oholit. :D

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 20:12 16. Dec 2012
by Shaman88
Já jsem kdysi cosi od Tolkiena četl a fakt si nepamatuju že by trpaslící vypadali jako trpaslící z DnD....

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 20:27 16. Dec 2012
by Aulus
Braenn wrote:Chraň bůh, abych čekala Pána prstenů! Čekala jsem Hobita.
Jenže tohle nebyla pohádka - tohle bylo šílené, příběhově pokleslé fantasy plné akčních scén, které měly být co nej... nejvíc extra a super - a myslím že důvod je ten, že potřebovali roztáhnout děj jedné útlé knížky na tři dvouhodinové filmy. A holt jsem zastánce toho, že fantasy neznamená absenci přírodních zákonů, a ten padající prkenný můstek do stometrové propasti překonal mé očekávání. Podobně jako amíky oblíbená scénka "hrdina spadne do díry ve skále, kterou se za zoufalého křiku klouže půl kilometru v šedesátkové rychlosti, naráží na stěny a výstupky a dopadne nezraněn s klasickým "huf". Tohle jsem asi ochotna tolerovat v Době ledové, ale tady asi ne. :)
A co Gandalf a Balrog v Pánovi Prstenů? To bylo Ok? :)
Braenn wrote: Zkrátka, byla to pěkně natočená nastavovaná kaše, s krásnou hudbou a ještě krásnějšími záběry přírody, na kterou se myslím ráda podívám znovu. Bylo to fakt hezká podívaná, jen nevím, proč se obtěžují s knižní předlohou. Film jakožto bezejmenný fantasy příběh se mi líbil, film Hobit ovšem ne. :)

P.S. K trpaslíkům - trpasličí šlechtic by měl být o to víc trpaslický, ne? Thorin nejenže měl decentní strniště, ale ještě měl proporce člověka - pas, ruce atd... A Fili a Kili byli nejmladší, ale to nějak není důvod k tomu je oholit. :D
Pokud vím, tak oba měli nějaké vousy, ne? Já fakt nevím, podle mě řešíš zbytečné detaily, podle toho jak sis sama Hobita vysnila, a kazíš si tím celkový dojem z dobře natočeného fantasy. Ale to je samozřejmě tvoje věc a brát ti to nebudu. :wink:

EDIT: Když říkáš, že se ti to jako Hobit nelíbilo a pomineme, co bys udělala jinak - co ti tam chybělo, aby to bylo dost poplatné knižní předloze?

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 20:34 16. Dec 2012
by Braenn
A tak snad tu nemusíme probírat detaily z knih/filmů, srovnávající po prdeli klouzající se trpaslíky versus dvě osoby nadpřirozeného původu, padající do hlubin země v nápodobě boje dobra se zlem. Ani nevím, kam bychom se dostali.

Možná jsem si vysnila, jak vypadají trpaslíci, možná ne, svoje hodnocení jsem řekla - a ten film nebyl snad až tak dobrý ani pro tebe, abys hledal ve mě chyby, které odůvodní můj názor na něj, ne? :D Tak toho nechme.

A k tvému editu - nechybělo mi tam nic. Mě tam toho spíš přebývalo.

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 21:04 16. Dec 2012
by G-ladiator
Mě tam tedy přebývalo to navazování na Pána prstenů úplně na začátku (scéna s Frodem), to tam nemuselo vůbec být a ušetřily by 15 minut.

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 21:21 16. Dec 2012
by Braenn
Tak mi to nedalo a otevřela jsem si knížku kvůli těm vousům - a i Fili a Kili měli plnovousy, ti starší je měli tak dlouhé, že je zastrčili za opasky. Dokonce jsem ze zvědavosti našla i obrázek, který pan Tolkien sám k Hobitovi kreslil... nu, ale tak nějak chápu, že z tohohle by Američani peníze nevydělali - prostě pohádka. Ale trpaslících jsou trpaslíci. :))

Pro zajímavost třetí obrázek :D - http://www.tyden.cz/rubriky/kultura/lit ... t=2#thumbs

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 21:25 16. Dec 2012
by G-ladiator
Mě ti trpoši docela hodně přišli inspirovaní Dragon Age. Jak absencí vousů (u některých), tak hlavně výbavou (Thorinův meč, než najde ten elfí a myslím, že Kili a Fili měli takové čudné meče). Především to bylo vidět na brnění řadových trpů ve flashbacích.

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 22:09 16. Dec 2012
by Aulus
No právě. Na skupinu vousatých permoníků by se dívali jen skuteční nadšenci. :)
Není to o hledání chyb nebo tak něčeho. Ono kritická povaha je mnohdy užitečná, takže bych to fakt chybou nenazval. :)
Rozhodně neříkám, že ten film byl dokonalý. Ale rozhodně si nemyslím, že by se za něj Jackson musel před Tolkienem stydět.