Page 6 of 7

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 12:38 05. Mar 2008
by Zyga
Vono s nekterejma postavama je to docela tezky, pamatuju jak sem jednou nekoho vodchyt v lese paralyzou, svazal snad dvouma zelezem prosivanejma provazama a pak sem se s nim pul hodiny po tellu dohadoval protoze mel kecy ze si na nic nehazel, jako kdyby ta minuta a pul paralyzy nestacila na slusny svazani. Tusim ze se to tenkrat vyresilo az kdyz sem mu dal na vybranou ze se muze bud smirit s tim, ze paralyzovana postava ma proste smulu a nebrani se nebo se na to muzu vykalat, hodit mu parkrat destuction a hrat si pak s mrtvolou.

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 12:40 05. Mar 2008
by kucik
huhulak wrote: ale ten styl ze se zdalky pririti bandita, bez dislike hned da knock down a pak teprve zacina nejaky rp je fakt zcestny
A pak si divte, proc moje postava vzdycky prchala, kdyz proti ni sprintovala zaklinacka rozsvicena jak vanocni stromecek s halapartmou v ruce :wink:

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 13:58 05. Mar 2008
by Kiri
Tak prepadeni domluvene predem po tellu? To si rovnou muzu kreslit komix sam, pripadne s Berserkem a celej povrch se muze tesit uz akorat na drowy.

kdyz pritahnu pobliz vsi mrtvolu a vedle polozim hlavu uz by se to melo dat do kupy. Pripadne pozadat DM. Posledni dobou je aktivita (pritomnost) DM snat pernamentni za cos chvalim a sem rad. Takze vtom velkej problem nevidim...jedine, ze by hrac poterboval nekolik malo XP do lvlup a spechal dobehnout kolecko. To by mi k vysvetleni takoveho spechu postacilo.

Kazdopadne je dobry si teda urcit nejaky konvence, kterych se budeme drzet jak na povrchu, tak lehce upravene pri stretu podtemno x povrch. Tak aby to vyhovovalo vsem a bylo to teda predem nejak ocekavany. Sice se mi to vubec nelibi, protoze to omezuje obe strany v rozmanitosti reakci dle situace.

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 14:26 05. Mar 2008
by DenGrasse
Kiri wrote:Tak prepadeni domluvene predem po tellu? To si rovnou muzu kreslit komix sam, pripadne s Berserkem a celej povrch se muze tesit uz akorat na drowy.
to je otázka pohledu... když zapneš dislike, je to v podstatě totéž.
nevím jak to provozujete, ale dobrý by bylo asi něco předtim říct nebo tak...
každopádně výše pospané: 'zdálky se přiřítí bandita a bez zapnutí dislike dá postavě knockdown' je určitě špatně
Kiri wrote:kdyz pritahnu pobliz vsi mrtvolu a vedle polozim hlavu uz by se to melo dat do kupy. Pripadne pozadat DM.
neříkalo se tu někdy že když usekneš hlavu, tak mrtvola nejde oživit?
Kiri wrote:Kazdopadne je dobry si teda urcit nejaky konvence, kterych se budeme drzet jak na povrchu, tak lehce upravene pri stretu podtemno x povrch. Tak aby to vyhovovalo vsem a bylo to teda predem nejak ocekavany. Sice se mi to vubec nelibi, protoze to omezuje obe strany v rozmanitosti reakci dle situace.
konvence bejt musej, to už je prostě dané enginem. co se týče antagonie podtemno x povrch, nechal bych její nastavení na DM (je to součást pozadí světa), protože i z obecných konvencí jistě budou existovat výjimky...

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 14:59 05. Mar 2008
by Jachym
Daanri wrote:No tak sa vam skusim k tomu vyjadrit aj ja.

V PvP suboji musi byt dany odpor, rieste to ak chcete tak, ze nahadzujte odpor preventivne a tak sa hadam predite zbytocnym OOC veciam.

PvP suboji musi predchadzat nake RP. Cize pokial je to len utok a zabitie, tak je to ciste PK a porusenie pravidiel. Pokial samotnemu suboju (zabitiu) predchadza naka hra tak je to v poriadku. (za RP nepovazujem zvolanie "Zomries" alebo nieco podobne) Pokial sa vam, nieco taketo stane, tak je dobre mat aspon naky dokaz (screen), aby sa mohla situacia vyriesit a dany hrac bude potrestany (a pri opakovanych veciach hodne tvrdo). Pokial nemate ziaden dokaz, tak sa tazko nieco riesi, je to slovo proti slovu.

Utoky na PC/NPC v mestach pokial vas vidi straz, su odporne a to, ze dana straz hned nereaguje, pretoze nie je v hre DM neznamena, ze by len tak stala a nic nerobila. To iste kopec dalsich veci co vystrajate pred NPCckami, pretoze myslite ze nezareaguju, sa necudujte potom aj tvrdej reakcii toho NPC.

Pokial hrate zloducha, tak sa pripravte niest nasledky. Bandita ktory v noci prepadava v lese hned pri Ivory a pak sa cez den sa prechadza po Ivory, je totalna odpornost. Vzdy vas mohol niekto vidiet, niekto spoznat a podobne.
Děkuji za odpověď , naprosto s ní souhlasím. DM je nejvyšší autorita ve hře a podle Daanriho se budu chovat a chápu to jako závazné i pro ostatní.
- Názory hráčů Theogil a Huhulák a jim podobní jsou mi také velmi blízké.
- K Lordu Bersekovi - nic jsem nechtěl otevřít , byl to jen přííklad.
(to RP v hospodě nebylo tak špatné) V Doupkově jsem Tě utíkal oživit ale už bylo pozdě.
Problem je s Teelem Bersekovi - když mu pošlu teel napíše mi to "Hráč nenalezen" a to i když mu odpovídám.
Jinak jsem proti mučení a ponižování - nechápu asi jsem divný , ale touha někoho mučit či ponižovat a nebo ubližovat třeba kotěti je mi prostě cizí .
Snažím se s hráči promluvit a trochu je i poznat , víc si jich pak člověk váží
, když pozná že Ti kluci doletí utahaní z práce a chtějí se odreagovat - pobavit se - asi si to i zaslouží.
Někteří jsou v on-line začátečníci, např: Dolmalhír ale snaží se to učit a ptá se spíše mě, bohužel je i trochu horkokrevný a Thálie není ideální svět pro úplné nováčky. Věřím ale ,že se to vše naučí.

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 15:18 05. Mar 2008
by igor
Jachym wrote:
Problem je s Teelem Bersekovi - když mu pošlu teel napíše mi to "Hráč nenalezen" a to i když mu odpovídám.
Myslíš asi tell co? :) Zkus si třeba kliknout na svojí ikonku, jako že napíšeš sobě, akorát přepiš account na Berserkovo... tj asi: /tp "Lord-Berserk" Nějakej text co chceš napsat. Normálně to nejde kvůli uvozovkám u "Tupá sekera", možná by to šlo nějak ošetřit ty uvozovky co? *koukne na Kucíka* :)

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 15:18 05. Mar 2008
by Kiri
DenGrasse wrote:....
OOC info pro celej server ja kprobiha nase prepadavani:
Nejprv vyberem vhodne misto kde muzeme ocekavat neci pritomnost. Vyckame na vhodnou dobu (noc). Dorazime na misto, pripravime nejakou zajimavost (malo kdy), nebo jen zaujmeme postaveni. Vyckavame. Nekdy docela dlouho nez se konecne nekdo objevi. Jakmile prijde postava zadam penize (nejcasteji mitne za prechod mostu). Probiha klasicka konverzace s nekolika gestikulacemi doprovazene drobnymi vysvetlenim situace. (stale neni zapnuty dislike). Jakmile vidime, ze posva nehodla spolupracovat (vecinou je to pochopitelne pokud neni zrovna v nevyhode). Zacina prikladna demonstrace na pritelickcich nebo ochocenych zviratcich. (Nastupuje dislike). Bud postava utece, velmi pravidelne se stane prave tohle. Nebo se nam povede ji premluvit ke spolupraci hrubou silou. Pa kse snazime o svazani (v prubehu omameni omraceni a podobne - problem 1.Nez stacim napsat svazuju a ukazu lano, postava je vpohode a dal reaguje). Jakmile prijde na hrubou silu, stalo se ze postava posla. Jakmile se povede donutit ke spolupraci druhou stranu (mam pocit dvakrat se to povedlo doufam, ze si to osobi patricne uzili - rad bych cet jejich vyhrady), nasleduje edbata na vyplatny za zivot. Vesmes se da rict, ze postavy sou chudsi, bohuzel to nemuzeme vubec posoudit, nemame tucha co maj v inviu a nemuzeme si sami nic vzit (taky uz dostkrat zminovano). Jde teda o fer pristup, pokud postava ma co nabidnout radi se nejak domluvime a pustime. Mockrat se to nestalo. Jakmile prichazi den pakujeme se do ustrani a zijeme normlani zivot (teda moje postava Ynne/Denis).

Detaily: par detailu na ktere si davame pozor...zadna jmeno, co nejmene slov, vic gestikulace, snaha o rozdilnost charakteru. pokryvka hlavy (helma je jasna, ta se resila pro pripominku je maskovana cela hlava, mimo oci pri dobre vsimavosti a svetla. kapuca stazena, vlasy skovane, zahalene temer cele telo, znamky na tele atd.

ad hlava a telo: Tak sem tam taky pripsal za pritomnosti DM (coz uz chybi v citaci - jsou temer stale online aspon jeden). To musite vsecko resit jenom klikanim na text u kneze? Co trebas zburcovat farmare, kneze, Domobranu, nikdo vtom nevidi prilezitost pro Q? Tak fakt ted nevim :(

Tak do nas :mrgreen:

este edit: pripadne dalsi dotazi do PM ;-) mne nebo kolegovi Berserkovi

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 15:20 05. Mar 2008
by OneHeart
Jachym wrote:
Jinak jsem proti mučení a ponižování - nechápu asi jsem divný , ale touha někoho mučit či ponižovat a nebo ubližovat třeba kotěti je mi prostě cizí .
To je slušnost, zeptat se po tellu hráče ,jestli má na drsnější scény žaludek.
Jinak mě jako hráči je to taky naprosto cizí... ale moje postava nejsem já :twisted:

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 15:21 05. Mar 2008
by Lord_Berserk
Jachym wrote:Děkuji za odpověď , naprosto s ní souhlasím. DM je nejvyšší autorita ve hře a podle Daanriho se budu chovat a chápu to jako závazné i pro ostatní.
Nesplhej :mrgreen: :mrgreen:
Jachym wrote:- K Lordu Bersekovi - nic jsem nechtěl otevřít , byl to jen přííklad.
(to RP v hospodě nebylo tak špatné) V Doupkově jsem Tě utíkal oživit ale už bylo pozdě.
Problem je s Teelem Bersekovi - když mu pošlu teel napíše mi to "Hráč nenalezen" a to i když mu odpovídám.

Ja te zato nenadavam je dobre ze se to rozebralo... me nevadilo jinak ze sem umrel pocitam se smrti paaac sem padouch to je jasny spis mi vadilo jak nalozil dotycnej s danou situaci :wink:

BTW - stim Tellem to vim proc to nejde mam uvozovky ve jmenu na DHammer to je na foru psany ze nemaj bejt...tady sem se ptal Rejtyho a prej nevadi takze mi holt nikdo do Tellu votravovat nebude :D (de mi napsat jen v druzine a nebo kdyz vam napisu prvni) :mrgreen:
Jachym wrote:Jinak jsem proti mučení a ponižování - nechápu asi jsem divný , ale touha někoho mučit či ponižovat a nebo ubližovat třeba kotěti je mi prostě cizí.
Jo asi ses divny :D :D hele ja ve skutecnym zivote taky nesekam ruce ani moc neznasilnuju :mrgreen:

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 15:29 05. Mar 2008
by huhulak
kiri napsal:jedine, ze by hrac poterboval nekolik malo XP do lvlup a spechal dobehnout kolecko. To by mi k vysvetleni takoveho spechu postacilo.
uz zase ty stary vypady?
kdys hrac odejde pres demona tak asi zedny kolecko nedobehne,
navic kdys se to stane stou hlavou, tak se ma hrac dovolavat mermomoci pomoci dm, kterej zrovna tou dobou treba vede nejakej quest?
a cekat v podsveti kde je fakt strasna nuda nez se vyradis hanobenim mrtvoly( ktery stejne nevidi, leda ze bys vsechno popisoval tellem)
a pak doufat ze kolem pude nekdo nahodou utlocitnej?

nebylo by lepsi kdybys sis tam tu mrtvolu proste predstavil a hanobil ji i tak?

jako ja myslim ze cekat pul hodiny az nekolik hodin v podsvetii(nez ho treba nekdo zachrani) a nic nevidet z toho pribehu neni moc zabavnyl

jinak pokud to probiha tak jak si popsal tak v pohode, bohuzel sem slysel i o pripadu ktery sem pospsal vyse

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 15:31 05. Mar 2008
by Theogil I
Jde o to, že někteří hráči (včetně mě) špatně oddělují vlastní osobnost od osobnosti postavy, do jejich postav se pak často promítají jejich vlastní pocity, světonázor atd. Já třeba nikdy nehrál zápornou postavu a asi bych to nedokázal, já mám dokonce i problém hrát postavu neutrální. Takové postavy/hráči to pak berou tak nějak "vážněji" a z toho plynou některé nedorozumění jež vznikají s hráči jež hrají skvěle RP postavy, ale neobětují nic ze sebe sama. Nevím zda jsem to napsal srozumitelně. :?

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 15:35 05. Mar 2008
by DenGrasse
Kiri wrote:....
na tom, jaks to popsal, neshledávam nic závadnýho... spíš je asi problém, že hráči postav to nečekají (postavy možná taky ne, pokud jim nikdo neřekl, že potulovat se po nocích venku je nebezpečný)... pokud bude existovat takováto 'veřejná informovanost', už by to nemělo nikoho překvapit.

smrt x okrádání a strach ze smrti je dlouhá kapitola, teď se to právě rozsáhle řešilo na EQ fóru, jako obvykle bezvýsledně...

ještě k přepadení: chceš říct, že žádná přepadená postava nic nehlásila např. stráži? a co myslíš klikáním u kněze? (tup, tup..)

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 15:35 05. Mar 2008
by danielfojt
to bych teda necekal ze kvuli jedne situaci (ne moc dobre zahrane)vznikne takovahle debata.Jachym mam pravdu jsem novacek a asi jeste hodne neohrabany,ale snazim co to da.timto bych se chte olmluvit Berserkrovi za tu situaci co vznikla,jednal jsem ukvapene.skoda.snad bude prilezitost na napravu ve hre.co se tyce Ynneho snazim se do tebe rypat,myslim tim postavy jinak si myslim ze problem nemame.proste me bavi patrat po tobe.ale vse v mezich doufam.komicke situace prece ozivuji samotnou hru.snazim se vse delat tak aby to davalo smysl.dozfam ze casem bude z me strany vse lepsi a hlavne spravne.tak zatim se vsichni mejte a tesim se na setkani na Thalii...
s pozdravem Dormalhir od ted Lovec lidi:)

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 15:38 05. Mar 2008
by Daanri
DenGrasse wrote:
Kiri wrote:....
na tom, jaks to popsal, neshledávam nic závadnýho... spíš je asi problém, že hráči postav to nečekají (postavy možná taky ne, pokud jim nikdo neřekl, že potulovat se po nocích venku je nebezpečný)... pokud bude existovat takováto 'veřejná informovanost', už by to nemělo nikoho překvapit.
Je treti vek a valka s drowmi. V noci je to vonku ksakru nebezpecne a to vie aj male dieta. Nikto rozumny v noci neopusti osadu, a ked to niekto robi tak to robi na svoje vlastne nebezpecenstvo a nikto ho nebude zachranovat. :wink:

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 15:39 05. Mar 2008
by Kiri
Jachym wrote:
Daanri wrote:...
Děkuji za odpověď , naprosto s ní souhlasím. DM je nejvyšší autorita ve hře a podle Daanriho se budu chovat a chápu to jako závazné i pro ostatní.
- Názory hráčů Theogil a Huhulák a jim podobní jsou mi také velmi blízké.
- K Lordu Bersekovi - nic jsem nechtěl otevřít , byl to jen přííklad.
Jenom tak dodatek:
Este bych rozhodnuti Danriho nebral zavazne: stale se debatuje, este se nevyadrilo dost zucastnenych a neshodli sme se vsichni na nejakym reseni. Jinak k otevriani ;-) stejne by to prislo a ted si myslim, ze je to vhodnejsi, nez jako kdykoli jindy az kdyz uz je pozde. Rad si tu prectu nazory ostatnich, aby sme se mohli pripadne prizpusobit...

Novacky beru, taky rad poradim, nekdy je to o nervy hlavne je to tezky v pripade, kdy se roznasi (z meho pohledu) falesne informace neziskane IC...Ted uz stim taky pocitame :D