Re: Podtemno vs povrch
Posted: 22:10 26. Apr 2008
Ten smajlik byl na tvuj prispevek o oprave, zel ten predemnou byl o 3s rychlejsi.Rejty wrote:Mne to moc vtipny neprijde...Sorrow wrote:
Tak sorry
Ten smajlik byl na tvuj prispevek o oprave, zel ten predemnou byl o 3s rychlejsi.Rejty wrote:Mne to moc vtipny neprijde...Sorrow wrote:
Trocha matematiky:Marvin wrote:Pre Kucika
K tomu uz sa vyjadrim naposledy,nevedie to nikam aj tak. Chcel si vsetko logicky a co najviac realne,tak ber do uvahy vsetky faktory a nie len tie ktore sa ti hodia. Za prve: valka nebola zas tak nedavno a ti drowovia co v nej boli, dobre bingo pre nich na povrch su zvykli. Ale ty si tam bojoval? Asi nie, kolkokrat si ty osobne (tvoj drow) bol na povrchu? Alebo vacsina drowov tam ... Dobre ste zvykli na svoje 3000metrove rozpatie tlak a ine podmienky ale povrch je povrch .. je to extrem aj pre vas zvyklych na ine podmienky... takze ked realne tak realne..
Mozna jsi zapomnel, ze o pozitivnim pristupu jsi zacal psat prave ty.Marvin wrote: Posledna vec, ktoru k tebe mam mily kuciku, a ta ma rozosmiala najviac, pises : "Vis, ono je to totiz o slusnem jednani z obou stran. Ty chces od teamu pozitivni pristup, ale zkus si precist posledni flame a za myslet se, kolik je v nich asi pozitivniho." .. ze toto pises prave ty je naozaj zabavne, TY clovek, ktory v kazdom svojom prispevku niekoho uraza,navaza sa do niekoho .. a to bud nejakou ironickou poznamkou,narazkou alebo niecim podobnym..ty tu ides hovorit o slusnom jednani a pozitivnych prispevkoch?![]()
Promin, jestli se te nejak dotklo, ze jsem si na to dovolil reagovat. Reagoval jsem na to jen jednou a to hned za tvym prispevkem. Psal jsem to drive, nez jsem cetl Rejtyho prispevek, tak pardon, jestli se te dotklo, ze sis to precetl od Rejtyho a pak ode me.Marvin wrote: -tymto koncim s diskusiou s tebou Kuciku ...
...
2. Ohladom XP za potvory, po tom co mi Rejty napisal tu spravu som ustupil a pripustil svoju chybu, tak dufam ze to uz nikto nebude vytahovat tak ako kucik v dvoch nasledujucich spravach (po tom co som priznal chybu)
To je asi omyl. My totiz nerikame, ze to tam mame nehratelne. Rikali to ti, kteri z podtemna odesli.Marvin wrote: 3. Levele - opat chcem povedat ze mi nevadi ze mate vysoke lvle, mam to u prdele, hrajem hned od wipu jednu postavu a som so svojim lvl spokojny. Vase lvle som spomenul len preto aby som potvrdil ze to tam v podtemne nemate zas take nehratelne...
Tomu nerozumim. Takze se ti to nezda nastavene spatne ale:Marvin wrote: 4. Vsetko co som pisal o postihoch drowov ktore by mali mat, ak by sa to bralo podla reality a logiky, som pisal len z dovodu lebo sa to zacalo rozoberat a stojim si za svojmi nazormi,napriek tomu nehovorim ze by sa sucasny system mal upravovat, myslim ze je to nastavene dobre, nechcem postihy pre drowov,nehlasujem tu za ziadnu zmenu ani nekritizujem sucasne nastavenie. Vsetko som pisal len preto, ze sa tu zacalo ohanat "ako je to logicky dobre a realne" ... pretoze to nieje uplne tak logicky a realne ale je to prisposobene hratelnosti-co je samozrejme dobre, o hru predsa ide
Dufam ze je jasne ako som to myslel od zaciatku, to je uz odo mna vsetko
Marvin wrote: ...a mimo ine mate silnejsie rasy vsetky...postihy mate len v noci a to a noc trva nejaku hodinu a pol realneho casu co je si myslim dost na cokolvek, na akukolvek akciu na povrchu...my ked budeme chciet co i len oslobodit niekoho alebo za vami len nazriet mame postihy cely zivot-stale .... tak tu prosim nerobte zo seba v podtemne chudacikov aky mate tazky zivot ....
Takze este raz, suhlasim s RESom a myslim ze podtemno je ovela viac zvyhodnene nez povrch ...
...Len hovorim ze podtemno ma viac vyhod...
-nie fakt? nevideli? si si isty? ... nepochopil som vobec vyznam tvojho prispevku, vzhladom na to ze som sa preklepol (co som i napisal v sprave kucikovi) a kucik ma na to "upozornoval"Rejty wrote:Teda panove, nechci vam do toho kecat, ale spravne je ,,nevideli"."nevydeli "
Kedy som pisal ze ziadam slusne jednanie? Pozitivny pristup od teamu thalie ano, ale o slusnom jednani som nic nehovoril, a naviac...co z mojho chovania nebolo slusne? urazam tu niekoho? hovorim niekomu aby sa vratil na zakladnu skolu? narazam na niekoho inteligenciu? nie (tieto veci robi kucik bezne preto mi to prislo od neho take smiesne)Krata wrote:Marvin: Kucikovi si napsal co si myslíš ale měl pravdu, chceš slušný jednání ale sám si tak nejednal, příště nendřiv schlad hlavu než se do nečeho takového pustíš
Matematika...a co tak geogragfia a chemia a ine vedy? .. nehlad len na rozdiel vysky ale i na zlozenie vzduchu,rozmanitost farieb, uplne ine priestranstvo,ziadne steny ale dlhe polia a nekonecny pohlad do dialky,obloha nad hlavou? alebo toto nie su veci ktore sa beru do uvahy?kucik wrote: Trocha matematiky:
500 - 3000 To je hloubka, ve ktere se obyvatele podtemna bezne pohybuji.
0 - 500 To je rozdil povrchu a hornich pater Podtemna.
Skutecne je potom povrch takovym extremem?
Ve valce samozrejme bojovala predchozi generace. Valka ale nebyla jednorazovou akci. Jak uvadeji realie, slo o dlouhodobe zaskodniceni. Chci tim rici jen to, ze drowove na povrchu zkratka casto pobyvali.
Mozna jsi zapomnel, ze o pozitivnim pristupu jsi zacal psat prave ty.
Tomu nerozumim. Takze se ti to nezda nastavene spatne ale: Marvin : bla bla ...
Ano, to jiste nemam.Marvin wrote:
Nezabudol som co som pisal..ale ako som pisal v predchadzajucom prispevku nenarazam u teba na pozitivitu pristupu ale o slusne chovanie a to ty nemas,hovor si co chces, pisal som s tebou raz a naposledy i na icq.
Vies kucik, ono nejde o to ze si mi to nakoniec zistil, ale ide o ten pristup s akym si to robil, ta pocititelna arogancia z nasho rozhovoru a taketo detaily su velmi dolezite...V tom ako sa k ludom spravas nejde len o to ze im nakoniec vyhovies ale ide skor o to ako sa k nim pocas celeho toho "procesu" alebo dialogu chovas...kucik wrote: Ano, to jiste nemam.
Vzpomenu-li, ze ses me ptal na mechaniku hry, ktera neni verejne pristupna, tak ode me bylo jiste velmi neslusne, ze jsem se vykaslal na to, co jsem aktualne delal a sel jsem Ti to zjistovat.
Priste se vuci Tobe takovych hrubosti pokusim vyvarovat.
Marvin wrote:Vies kucik, ono nejde o to ze si mi to nakoniec zistil, ale ide o ten pristup s akym si to robil, ta pocititelna arogancia z nasho rozhovoru a taketo detaily su velmi dolezite...V tom ako sa k ludom spravas nejde len o to ze im nakoniec vyhovies ale ide skor o to ako sa k nim pocas celeho toho "procesu" alebo dialogu chovas...kucik wrote: Ano, to jiste nemam.
Vzpomenu-li, ze ses me ptal na mechaniku hry, ktera neni verejne pristupna, tak ode me bylo jiste velmi neslusne, ze jsem se vykaslal na to, co jsem aktualne delal a sel jsem Ti to zjistovat.
Priste se vuci Tobe takovych hrubosti pokusim vyvarovat.
Ale toto uz je skor osobny spor ako vidim, tak bud zalezitosti tohoto typu riesme cez PM alebo vobec
Viem ze som ti pisal "pozri sa mi na to ked budes mat cas, nepotrebujem to teraz hned" ... takze tu urgenciou a to ze si nemal prave vtedy na to naladu a bol si v praci a mal si nejaku robotu a podobne vyhovory si strc tam kam slnko nesvieti...Chcel som po tebe vediet len tu vec, ci sa doba meditacie navysuje aj ked si nedavam uz kuzliace povolanie ak sa nemylim.To je naozaj brutalne power builderska informacia a je to urcite mechanika hry, ktora nie je verejne pristupna (ako si napisal predtym vo svojom prispevku), a urcite prave preto ze mechanika hry nie je pristupna hracom tak tu vzniklo vlakno s nazvom "dotazy na mechaniku hry"kucik wrote:![]()
![]()
Jeste mi napis, ze jsem se do monitoru arogantne sklebil
![]()
![]()
![]()
Ano, vez, ze takhle "arogantni" jsem vzdy, kdyz je deset hodin vecer, ja sedim v praci a nekdo po me nalehave a urgentne chce vedet nejaka cisla, aby mel lepsi build do nwn. V takovych situacich nesrsim usmevy na vsechny strany a obavam se, ze to tak i zustane.
mícháš dvě věci dohromady - rasový vejhody sou kompenzovaný ECL a ne postihama tam či ondehuhulak wrote:ktem postihum
ja si myslim ze alespon v hornich patrech podtemna by povrchnani mit postih nemeli, von ten rozdil tlaku neni tak velkej, vemte si ze v jizni africe a na sibiri sou bezne doly s hloubkou kolem 1 km do hloubky a ty lidi tam normalne fungujou,
vemte to tak at je to spravedlivejsi, protoze kdys treba takovej drow vyleze na porch v nulovy vysce nad morem, tak taky funguje protoze je zvyklej, ale co takhle kdyby sel treba do Krynskych hor nebo do jinyho pohori dost vysoko nad morem - tam uz je tlak a podminky radikalne jinej nez u more a tam mit postihy v noci nebudou.
ty postihy ve dne pro podtemnany sou brutalni jiste, ale to je nevyhoda plynouci z rasy, a vemte si ze to maj kompenzovany zase tema vyhodama( nevim jak sou na tom duargari, ale drowove maj bonusy dost velky) a vetsi ecl je sice prekazka ale ne tak velka jak je videt, a nektery rasy z povrchu maj taky stejny ecl.