Page 6 of 12
Re: Craft
Posted: 15:40 10. Dec 2008
by nomis_b
jop. ale musis vzdy na dalsi vyrobu min. 2 x kliknout. ne ze se predela uplne cela varka 100 lahvicek sama.
jo a zkousel sem ten obchod. Nemuzu tam dat 10 falsek. Bud 1 nebo 10. oni maji totiz stejnej resref, takze se to pohada a kazda se upravy tak, ajk zmenim tu prvni

Re: Craft
Posted: 15:45 10. Dec 2008
by kucik
Moc nechápu, ale tak tomu dej třeba jinej resref, ne?
Re: Craft
Posted: 17:44 10. Dec 2008
by human_wreck
Tak jsem to Nomisi myslel: Aby se odečetlo jen požadovaný množství a udělal se jeden výrobek. Nejsou u alchymie různý poměry bylin? Třeba 2x nadrcenej tvrdík a něco? To by bylo horší.
Re: Craft
Posted: 18:17 10. Dec 2008
by nomis_b
kucik wrote:Moc nechápu, ale tak tomu dej třeba jinej resref, ne?
no to prave nemuzu, bo resref pouzivam pro rozeznani o co presne de za vec

Re: Craft
Posted: 18:23 10. Dec 2008
by Žorž
OT: Safra, když tak pozoruji ty vaše učené diskuse, tak už se fakt těším, až si za půl roku najdu chvilku, opráším postavičku, a vyzkouším si něco pořádně řemeslně uplácat.

Re: Craft
Posted: 18:48 10. Dec 2008
by nomis_b
uplacat? tak to muzes leda tak nejakou formu z jilu
My ostatni se tady venujeme serioznim remeslum

Re: Craft
Posted: 23:49 10. Dec 2008
by paja13
kucik wrote:Já bych podobně asi upravil alchymii.
Tzn. že tam hodíš celej balik flašek a ono to z toho stacku vezme vždy jednu.
u alkace to funguje ze si to z baliku flasek vezme jen jednu a zbyly necha - jedine flasky se zbalickovavaj a pak odecitaji po jedny. ale jestli tam nasypes 30 mesicku tak ti je kotel sezere vsechny naraz takze to rozdelovani bude nutny :o/ stejne tak to schlamstne i katalyzatory jestli budou v balicku
oprava: takze to rozdelovani surovin je pro alkace potrebny :o/
Re: Craft
Posted: 00:01 11. Dec 2008
by paja13
jeste bych poprosil jestli by se nadalo dat potulnym alchimistum neco co je donuti vracet se na svy mista
u ivory se pokazdy rozbehne nekam za jezevcem k prechodu a litat pak jeste pres celou mapu a kupovat flasticky a katalyzatory je opruz nejvetsi
Re: Craft
Posted: 23:53 12. Dec 2008
by nomis_b
Jen takova jedna z mala veci , co se mi donesla:
Craft nejni zavisly, jak moc se noboostite
Jeslti si zvysite
predmetem, ci kouzlem nejakou vlastnost, neznamena to, ze se vam bude lepe craftit, nebo ze budete dostavas vice xpu. Craft ej zavisly pouze na zakladu vlastnosti, ktery mate bez ohledu na predmety a kouzla. Je to kvuli rovnopravnosti povolani. Prece valecnik nebude chlastat lektvary obri sily jen proto, aby byl jeste lepsi v kovarine a mag se jen nakouzlil kouzlem !!
Jestli se to takhle nedeje, tak mi to prosim napiste na forum. Offline mne to tak ale funguje. (vim, ze s tou pravdepodobnosti je to tezke.. protoze NWN kostka je zaludna, ale mohl bich si treba pro svuj accont zapnout debug info a vyzkouset podezreni )
Re: Craft
Posted: 03:03 13. Dec 2008
by human_wreck
Jestli se za poslední dobu nic neměnilo, tak jsou u mě zkušenosti závislé na aktuálním atributu, nikoliv na základním. Ozkoušeno na keramice, broušení, šperkařině ...
Ještě ke craftu: Dneska jsem zjistil, že se vůbec nevyplatí koupit vyrobené šípy od hráče, protože výrobní náklady jsou podobné, jako prodejní cena u normálního vendora. Předpokládám, že u jiných věci to bude asi obdobný. Možná by to opravdu chtělo (jak už Nomis zmínil) snížit vstupní náklady a také samozřejmě zisk u nákupčího polotovarů.
Co se týče toho kšeftaře s polotovarama - možná by bylo dobré dát u možnosti v dialogu "Prodat vše, co mam u sebe" ještě další dialogové okno s "ano" a "ne". Dá se lehce překliknout a věřím, že 99% lidí, co k němu jde, má zájem prodat jen něco.
Re: Craft
Posted: 10:23 13. Dec 2008
by Theogil I
human_wreck wrote:Jestli se za poslední dobu nic neměnilo, tak jsou u mě zkušenosti závislé na aktuálním atributu, nikoliv na základním. Ozkoušeno na keramice, broušení, šperkařině ...
Ještě ke craftu: Dneska jsem zjistil, že se vůbec nevyplatí koupit vyrobené šípy od hráče, protože výrobní náklady jsou podobné, jako prodejní cena u normálního vendora. Předpokládám, že u jiných věci to bude asi obdobný. Možná by to opravdu chtělo (jak už Nomis zmínil) snížit vstupní náklady a také samozřejmě zisk u nákupčího polotovarů.
Co se týče toho kšeftaře s polotovarama - možná by bylo dobré dát u možnosti v dialogu "Prodat vše, co mam u sebe" ještě další dialogové okno s "ano" a "ne". Dá se lehce překliknout a věřím, že 99% lidí, co k němu jde, má zájem prodat jen něco.
Tak tak, ten šípař jsem byl já, nabízel jsem mahagonové šípy se zlatým hrotem za cenu, za kterou vykupuje obchodník, nedal jsem si k tomu ani zlatku, protože jeho cena již obsahuje část zisku jež sice nepokryje čas, cestu, nebezpečí a pokažené pokusy, ale na to že to je spotřební zboží z toho vylezla cifra jak hrom. A považte že tyto šípy jsou sice dobré, ale že bych si z nich byl na větvi tak to ne. Tato kombinace je základ + 1k4 sečným což není nic moc na to jaký by ten šíp měl/mohl být za ty prachy.
Nemluvě o tom, že ve kšeftu jsou od NPC sehnat za 2/3 ceny ... takže si je budu dělat jen pro sebe a jinak celkem pešek, neznám blázna kdo by u mě kupoval, když si be kšeftě může koupit za pár šupů ... pokud náhodou již nevlastní zbraň s neomezeným střelivem.

Re: Craft
Posted: 18:40 13. Dec 2008
by Marvin
nomis_b wrote:
Craft nejni zavisly, jak moc se noboostite
Tak ako pisal HW. S mannazom som mal prsten odolnosti ktora je potrebna pri slevarenstvi a ked som ho sundal tak boli XP nizsie. Cize naozaj sa berie do uvahy sucacna hodnota.
Re: Craft
Posted: 12:34 14. Dec 2008
by nomis_b
Marvin wrote:
Tak ako pisal HW. S mannazom som mal prsten odolnosti ktora je potrebna pri slevarenstvi a ked som ho sundal tak boli XP nizsie. Cize naozaj sa berie do uvahy sucacna hodnota.
safra, co ze ste mi to nikdo nerekl drive
No nic, tak sem udelal opravu a az se nahraje naserver, melo by to uz byt spravene (tusim tak zitra k ranu ?? ) Tak kdyby se to u nekterych nespravilo, tak mi dejte vedet. Diky !
btw a kdyby tech sipu bylo dvojnasobek ?? jednou davkou 2x 99 ??
On je problem u sipek a sipu s vykupovanim. Protoze se to chova jako oby. stack, tak nejmensi vykupni mozna cena je 99 za 99 sipek.
Re: Craft
Posted: 18:07 14. Dec 2008
by Marvin
nomis_b wrote:
safra, co ze ste mi to nikdo nerekl drive
Ja som popravde doteraz zil v tom, ze som ti to uz raz pisal, este davno ked som ti prvy krat pisal ohladom craftu

,odvtedy som na to uplne zabudol .. moja chyba

Re: Craft
Posted: 20:24 26. Dec 2008
by nomis_b
Nebylo to napsane do hlaseni chyb, tak to pisu sem :
V kovadline cyhbelo jedno tlacitko, na prepinani materialu, takze neslo zvolit, z ceho se bude vyrabet.
Problem by mel byt s pristim restartem vyresen.
Jinak jakekoliv reakce na system kovariny vitam, protoze platnerina bude vychyzet z podobnych zakladu.
