Page 6 of 15
Re: CRAFT
Posted: 12:42 17. Feb 2009
by nomis_b
hm, 30% na cem? ted se to pred dvema dnama melo vsechno snizit na 10%
Prave rpotoze tech 30% bylo dost. Kdyz se nic nekazi, da se vydelat nechuny prachy.. bral sem to tak, ez to clovek bude davat jak investice do tech dlasich veci, co se mu kazi a ktere stoji vetsinou apson o pulku vice, nez ty minule.
Re: CRAFT
Posted: 12:43 17. Feb 2009
by Rejty
Theogil I wrote:Muhehe a 20zl. za šíp s 1k10 ohněm by šlo? Je to moc? Jak na to koukáš?
Nevím, jestli je to dost a nebo málo. To musí posoudit střelci.
Re: CRAFT
Posted: 12:44 17. Feb 2009
by -speck-
nomis_b wrote:hm, 30% na cem? ted se to pred dvema dnama melo vsechno snizit na 10%
Prave rpotoze tech 30% bylo dost. Kdyz se nic nekazi, da se vydelat nechuny prachy.. bral sem to tak, ez to clovek bude davat jak investice do tech dlasich veci, co se mu kazi a ktere stoji vetsinou apson o pulku vice, nez ty minule.
No tak těch 30% procent bylo před těma dvouma dnama, od té doby jsem se nedostal jeste k vyrobe. Takze uz je jen asi 10%nevim.
Jinak to byla vyroba orechovyck kusi s medenym hrotem.
Re: CRAFT
Posted: 12:51 17. Feb 2009
by Theogil I
nomis_b wrote:jasne s tim pocitam:
Kdyz bude vec trivialni, padne max. ma 0, nemuze se spalit.
Po minute se automaticky prerusi proces a musite znova "zavrit" pec (kovadlinu atd) aby se to nastartovalo. Kdyz nezavres, muzes si vec dat do inventare a pokracovat v kterekoliv jine dilne, peci atd...
Jo dobrý, tohle se mi líbí, takže teď ještě to druhé důležité, doladit ceny vstupů a zisků na reálných věcech s ohledem na kazivost ve velkém počtu pokusů, těch 5% na sedmi pokusech pěkně naskáče a na 100 pokusech to bude peklo něco udělat když to nebude triviální ... takže v tomto žádná změna.

Když tedy budu vyrábět "drahou" věc na netriviální úrovni příkladem třeba právě těch 30min. real a ona se mi zničí tůstane po ní např. "tětiva" nebo bude v šípku všechno? Pokud vše pak se ziskem 20% z konečného výrobku se jedná o 2,5 hodiny bezchybného kraftění na pokrytí nákladu na první pokažený pokus?
Re: CRAFT
Posted: 12:53 17. Feb 2009
by Theogil I
Rejty wrote:Theogil I wrote:Muhehe a 20zl. za šíp s 1k10 ohněm by šlo? Je to moc? Jak na to koukáš?
Nevím, jestli je to dost a nebo málo. To musí posoudit střelci.
Tak jo mě jako střelci to přijde u takto kvalitní munice přijatelné, někdo další?
Re: CRAFT
Posted: 13:07 17. Feb 2009
by Krata
Mě se to taky líbí, konečně vidim že se někdo ohání magickejma šípama a nejsou jen na ozdobu v krámech
Re: CRAFT
Posted: 13:41 17. Feb 2009
by photter
tak snad už tu debatu vo šípech ukončíme, akorát to tu zapleveluje
realita je taková, že lučištník si po boji šípy sesbírá, nebo aspoň hroty a šípy si průběžně dodělává - v NWN to nejde, tak se to simuluje nadměrným toulcem
druhej důvod je jak psal rejty nějaký cenový umravnění - sekerník si koupí super sekeru a mlátí s ní navěky zadarmo, lučištník si koupí za stejný prachy super luk a celej zivot klopí nechutný peníze za pořádný šípy
nechápu proč se to furt dokolečka votvírá
@den grasse - nevim, jak chceš u lučištníka "šetřit" šípy, když jednou máš pět útoků za kolo, máš spotřebu 5 šípů/ 6 vteřin and that is ...nevystřelíš ani víc ani míň ale právě 5x a reálný je to asi jako 5 úderů dvouručním kladivem za 6 vteřin, doporučuju zkusit
vlákno je vo craftu a o "zvýhodněnejch" lukosřelcích si děte plakat jinam
neserte
Re: CRAFT
Posted: 09:44 18. Feb 2009
by Anderson I
paja13 wrote:5x utok za 6 sekund x 20zlatek za sip je 100zlatek za kolo boje za sebe muzu rict ze bych si to dovolit nemoh

(
Myslel jsem, že šípy s 1k10 dmg by měly být „pro speciální příležitost“, ne na jezevce a ostatní havěť. Ono je třeba se kouknout, zda jsou k sehnání podobné nestřílecí zbraně - s ohledem na vyváženost povolání. Např. jsem nikde neviděl dýku s 1k10 elementární dmg...
Re: CRAFT
Posted: 10:38 18. Feb 2009
by DenGrasse
photter wrote:...neserte
no já se bavim vo cenách šípů, zejména, to že občas vyslovim nějakej soukromej názor k tématu, snad neni zakázaný...
kdybys e ceny (dle mýho původního návrhu) odvozovaly od materiálů, bylo by to rozlišení dosti jednodušší.
Luk (pač je dřevěnej) by stál jen zlomek toho co sekera nebo meč.
druhá věc je, jestli by se mělo dát do hry nějaký opotřebení zbraní, nebo nějakej faktor na zničení... to by se pak do cen muselo promítnout.
Re: CRAFT
Posted: 16:27 18. Feb 2009
by kucik
Craft s cenou šípů vůbec nesouvisí a je kravina, řešit to dohromady.
Re: CRAFT
Posted: 11:14 19. Feb 2009
by DenGrasse
souvisí, esli se daj vyrobit v craftu...
Re: CRAFT
Posted: 11:52 19. Feb 2009
by Rejty
DenGrasse wrote:souvisí, esli se daj vyrobit v craftu...
Ale zbytečně jste tu zaspamovali hlavní myšlenku tématu...
Re: CRAFT
Posted: 12:08 19. Feb 2009
by DenGrasse
no jo no
bude muset přijít neviditelná ruka moderátora...
Re: CRAFT
Posted: 21:30 19. Feb 2009
by nomis_b
hm, no takze pro ty upravy zatim byli spise pozitivni nazory, toz pockame do srazu, kde se to probere poradne a kdyztak bych to udelal.
Do te doby drzime ten zisk 10% a vse jak je, jestli nevadi
Nechce se mi to predelavat na desekrat, jak se bude menit nazor...
Re: CRAFT
Posted: 21:45 19. Feb 2009
by -speck-
nomis_b wrote:hm, no takze pro ty upravy zatim byli spise pozitivni nazory, toz pockame do srazu, kde se to probere poradne a kdyztak bych to udelal.
Do te doby drzime ten zisk 10% a vse jak je, jestli nevadi
Nechce se mi to predelavat na desekrat, jak se bude menit nazor...
já tu tedy mam jednu nejasnost, tak pokad se mohu zeptat. Pred těma 10%procentama bylo procent 30% že? Mne to furt nejak nevychazi.
Uvedme si příklad na dřeve ořechovém. Za tětivu dám 2500zlatek, pak 80za mořidlo a za jednu leguru asi 5zlatek, to máme celkem 2585zlatek, kdyz udelam velkou kusi s medenym hrotem, tak ji prodam za 3700zlatek (nejak tak, nevim presne na zlatky) Coz je skoro 1200zlatek výdelek, coz je 30% ze sumy 3700.
Takze tech 10% se pocita z toho jak to prodám, nebo to má být (podle mne) 10% z nákladů?