Page 6 of 9
Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu
Posted: 23:00 13. May 2009
by kucik
Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu
Posted: 23:20 13. May 2009
by Czech_Luthor
Jenže problém je, že zvířata (i ve smečce) se mezi sebou normálně perou... buď aby si udrželi svoje místo, nebo se perou o samici (např. Jeleni, srnci atd.) nebo aby dokázaly, že to oni jsou nejsilnější, takže asi tak...
A když seberete hrandum ochočování tak...
seberte mágům kouzla
bojovníkům zbraně a zbroje
bardům hlas
klerikum božskou moc
atd.
Czech_Luthor dopsal...

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu
Posted: 23:48 13. May 2009
by Prometheus
Suhlas... hrajte si svoje povolania a nerypte do druhych.
Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu
Posted: 10:18 14. May 2009
by tao kan
Nebudu to cele procitat, jen sem hodim muj nazor.
Hranicar je dost slaba postava, to ji chcete sebrat jeji jedinou vyhodu?
Takze dál se zrusi epic dodge,devast,song,igsm...
Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu
Posted: 10:19 14. May 2009
by kucik
Kdo mu to chce brát?

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu
Posted: 10:31 14. May 2009
by Theogil I
tao kan wrote:Nebudu to cele procitat, jen sem hodim muj nazor.
Hranicar je dost slaba postava, to ji chcete sebrat jeji jedinou vyhodu?
Takze dál se zrusi epic dodge,devast,song,igsm...
Nu asi sis to přecejen celé přečíst měl, o odebrání této dovednosti tu nebyla řeč až na jeden poblázněný Luthorův výkřik do tmy.

Celé to vzniklo z toho, že šel/jde ovládnout zvířecí boss a pomocí něho pak vyčistit celou jeskyni jeho příbuzných, sebrat co tam je a ..... další postup na zvážení toho kterého plantážníka. Což se mě taky nezdá, je to takové divné a nesedí mi to (osobní názor). Jednoduché opatření tu navrženo bylo (zda je aplikováno, aplikovatelné ... nevím) a to nemožnost zvířecího bosse ovládnout a já bych klidně přidal i ochočit (prostě nezmodrá). Boss zůstane bossem, výzvou atd. a ne nákupním střediskem či záložnou pro omezenou část společnosti. Nerozumím tomu proč se pořád někdo snaží jít na hranu pravidel a systému, tahat z něj nesmyslné částky peněz, zkušeností a věcí, které mu v důsledku k ničemu nebudou, ale to je zase jiná písnička o něčem jiném, takže dost OT.

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu
Posted: 10:36 14. May 2009
by Grunt
Boss by měl jit zmámt... jen s DC třeba 60
Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu
Posted: 10:40 14. May 2009
by kucik
Grunt wrote:Boss by měl jit zmámt... jen s DC třeba 60
DC je tam nastavený pevně pomocí HD. Nevim, jestli je to natvrdo v enginu, nebo ve scriptech a jestli s tim tudíž jde hejbat.
Dokud tam funguje take 20, tak si jednou spočítáš, kolik bodů v AE potřebuješ a pak jsi vyzívanej.
Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu
Posted: 10:42 14. May 2009
by tao kan
Jo tak to se omlouvam

. No musim rict Durduin, ze tohle ovladani jde. Ona si pripada hrozne slaba jako hranicarka. Musime toho jeste vyuzit dokud to jde

. Dik za info
Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu
Posted: 10:46 14. May 2009
by Anderson I
aster3 wrote:Nevim proc to resite ponekud slozitymi napady. Podle mne je nejjednoduhsi aby se zavedla moznost ochocovat zvirata dle lvlu+modifikator moudrosti+1/2bodu v porozumeni vs. lvl zvirete x modifikator jeho moudrosti(odolnosti?). A to aby se neovladli "vudci" zvirata de osetrit aby mneli imunitu na ovladnuti a aby se pripadne ovladnute zvirata nebrali po celem svete tak osetrit to tim ze pri prechodu lokace bude rekneme 20 nebo 50% sance ze se zvire uvolni z ovladnuti a jakoby se vrati domu.
A kdyby ste to chteli jeste vic stizit hranicarum a druidum tak se muze system nastavit tak aby rekneme kazdy tah byl proveden automaticky hod na ovladnuti. pri neuspechu o rekneme 10 bodu zvire zautoci na druida (hranicare) pri neuspechu pod 10 bodu zustane zvire neutralni a pri uspechu zustane ovladane.

Předně musím říct, že tenhle příspěvek alespoň obsahuje návrh řešení, ne jen obecnou formulaci ... „něco“, „nějak“, „zrušte to všechno“ a pod. Takže u mě máš malé červené plus.
Jen se mi to zdá zbytečně složité. Pokud porovnám tvoje „nejjednodušší“ řešení a mnou navrhované řešení:
Anderson I wrote:.....do AI zavést, že když bojují proti sobě dvě stejná zvířata (jedno ovládnuté PC), aby byla možnost, že se to nepřátelské přednostně pustí do PC? Neříkám vždy, ale tak 50:50.
Tak mi to moje vychází tak nějak snazší (asi proto, že nemám představu o složitosti scriptování AI

) a řeší v podstatě to samé.
Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu
Posted: 10:47 14. May 2009
by Skipp
Theogil I wrote:Nerozumím tomu proč se pořád někdo snaží jít na hranu pravidel a systému, tahat z něj nesmyslné částky peněz, zkušeností a věcí, které mu v důsledku k ničemu nebudou, ale to je zase jiná písnička o něčem jiném, takže dost OT.

Aj tak vsetci skoncite v pekle
ale vedzte ze verim vasim chutkam mili pani hraci baziaci po skusenostiach. Dokazat ovladnut zurivu gorilu nema len tak niekto na dennom poriadku to sa musi uznat, tak ste sa konecne v online nwn vynasli a to je mozno to preco sa tu stale rozobera tento topic. Nebojte sa, ak vam chcu zobrat to jedine v com ste sa konecne vynasli, tak bojujte ,nedajte si vziat svoje schopnosti...
Sakra tak konecne hrac nasiel ten super sposob ako expit a oni mu ho chcu zatrhnut,to je zakon schvalnosti.
Tak mile deti...mali by ste vytvorit anketu - kto je pre a kto proti expeniu na ovladnutych bossoch
Urcite vyhrate....a za tento moj napada mi nemusite dakovat...staci ak budete pisat svoje skusenosti do topicu LVL MASTER

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu
Posted: 11:09 14. May 2009
by Theogil I
Skipp wrote:
Aj tak vsetci skoncite v pekle
Ha v pekle? ..... na dovolenou bych je rozhodně neposílal, za trest budou chodit po lesích a provázet pocestné, starat se o přírodu a vůbec všechny takové ty hraničářsko - druidské nepopulární práce.

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu
Posted: 11:17 14. May 2009
by Skipp
Theogil I wrote:
Ha v pekle? ..... na dovolenou bych je rozhodně neposílal, za trest budou chodit po lesích a provázet pocestné, starat se o přírodu a vůbec všechny takové ty hraničářsko - druidské nepopulární práce.

To si pekne napisal
Presne tak! Dostali ste teraz kratky naznak toho akoby ste sa mali mili hraniciar chovat...a nie robit to cele naopak!!!
Jaj! Ale teraz som uz nahnevany
Šablu na vás

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu
Posted: 13:46 14. May 2009
by Xaarth
Stará zuřivá gorila sama nezabije ani 3 obyčejné gorily, když na ní jdou najednou, takže zas tak brutálně silná není.

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu
Posted: 14:06 14. May 2009
by Tretas
tao kan wrote:Hranicar je dost slaba postava
Tohle byl doufám vtip? Hraničář je pro začátečníky nejsilnější, protože deš k jezvcům, ochočíš a zabiješ, a takhle to jde stále dokola se všema, a pokud sis někdy četl popis hraničáře, tak tam stojí: Hraničáři by se dali přirovnat k bojovníkům, ale nebojují s takovým nasazením.
Můj názor je ten, že hraničář je silný, dobrý pro RP a celkově kvalitní povolání.