Re: Quest sessions
Posted: 20:52 31. Jul 2011
Konec spamu, kdo se nebude odteď konstruktivně dotýkat tématu, zařídím mu útlum na fóru...
Založte si na to jinej topic...
Založte si na to jinej topic...
Ok, díky za vysvětlení, takhle jsem se na to nedíval a beru to úplně v pohodě.LDamian wrote:Klidně to může být tak, že RP se hráčská skupina přenese někam, kde bude bloudit a podobně, bude na pustém ostrově, bude se tam sehrávat zamrzání ve sněhu v ohromné bouři nebo cokoli takového, mohou být právě v úplně cizích krajích, mohou být rp uprostřed tábořícího vojska... jenže prostě se to bude hrát v běžných, jen třeba méně využívaných lokacích, protože jiné lokace zkrátka moc nejsou a zastavit vchod do lokace pokaždé i východ a podobně je obvykle moc náročné (a když to pak třeba DM padne, tak se tam pěkně dlouho nikdo nedostane) a stejně tak naházet někam 300 npc není moc rozumné a vystavět komplet vojenský tábor kvůli jednomu questu... Prostě něco se občas nechá i na fantazii dotyčných a popisu DM.
To je preci jednoduche reseni. Co dmku brani zmacnout cudlik a tomu kdo hral pekne a podle postavy (paladin co zakali protoze mu kodex nedovoli jinak) pridat tech - 15 000 a neco navrch, zatimco tem co prezili a vysrali se na sveho kamosa (toho paladina) a aligment by jim to nedovolil (napr. lawful good) tak jim naopak tech 15 000 ubrat.Jachym wrote:-RoF-
Předmět příspěvku: Re: Quest sessions
Napsal: 16:56 31. Črc 2011
Mě se vcelku líbí ten nápad těch questů, ono je to takový skoro výzkum hráčů, jestli vůbec mají zájem o questy a zapojení do světa. A může se z toho vyvinout něco hodně zajimavé. Třeba to dospěje do té fáze, že hráči budou už sami od sebe víc reagovat na dění ve světě a zapojovat se i sami.![]()
ROFe - proti qestům které posouvají příběhy či světopříběh (dějiny Thalie) nebo prostě jenom se baví Dm s hráči - nemám ani píp. To co ale tu bylo výše navrženo je něco jiného, to si myslím že k uspěchu nepovede :
1 - qestobijci jak už jsem psal výše
2 - z qestu zmizí zábava - dle zásady - kde je moc v sázce tam končí legrace.
3 - Jak připomínal francouzký admirál z druhé poloviny 18 stol . DM nemají čas , ale budou asi muset na foru vysvětlovat hráčům proč umřeli i když neudělali chybu a ztratili 15 000 a ostatní jsou 5000 expy v plusu. Nebo proč ta minulá parta to měla snadnější a oni všichni exnuli a pod a pod.
4 - bude to právě ustup od RP a příklon k Power serweru , uspěšný bude ten kdo neumre pri qestu - ne ten kdo se bude snažit hezky hrát a pak tam lehne.
Dále :
KaTo
.
Souhlas. Paladin se nerovná sebevrahovi; hodně ale záleží na charakteru paladina a na jeho inteligenci. Paladin například vědomě nepůjde do předem ztraceného boje - raději bude shánět spojence, dobře se připraví, svoje šance se vynasnaží maximalizovat. Jsou ale situace, kdy to nejde, a tehdy je skutečně schopen se obětovat. Například pokud vidí, že je boj ztracen, a že má šanci se vystavit nepřátelům sám, aby ostatní mohli přežít, udělá to. I paladin ale může utéct se ctí, pokud čelí veliké přesile (v DnD je psána dvojnásobná přesila rovnocenných soupeřů, případně trojnásobná, je li paladin členem prestižního řádu). Obecně řečeno, paladin je kdykoliv ochoten padnout za své ideály, což je podle mého názoru to, co z nich v očích jiných dělá fanatiky. A jejich čest a víra v dobrou věc, nebo její specifické pojetí v tom nejlepším slova smyslu, zase to, co z nich dělá paladiny.OneIceOne wrote:Myslím, že ani většina paladinů není takových bláznů, aby se nechali roztrhat na kusy, když to OPRAVDU nepůjde jinak, tohle je právě myšlenka "hodného dm", které nás jistě pak vytáhne ven. V Quest sessionu chci dosáhnout toho, aby se postavy chovaly tak, jak by jim na svém životě opravdu záleželo.
Naprosto souhlasím; předejde se tím rozličným budoucím nedorozuměním a případným hádkám.LDamian wrote:EDIT: debata o questech tohoto typu obecně tu určitě nevadí, naopak. Vyhlašování konkrétních questů pro povrch by IMHO opravdu mělo být spíše například v IC sekci povrch a questů pro podtemno zase v IC sekci podtemna. Když už se to fórum takto rozdělovalo, ať to využijeme.
Celkově k tomuhle asi neni moc co dodat. Já osobně taky vstával ráno v pět a taky sem z toho času nebyl zrovna nadšenej, ale bylo mi líto prchat. Bylo by fajn držet to bu´d v rámci víkendů a nebo v dřívějšim čase aby se předešlo přehnanému ponocování, ale je pravda, že tady byli prostoje ze strany hráčů a ne DM. Některý situace se dali řešit podstatně rychlejc a lépe.Alvarion wrote: ...
Nu lawfull evil nemusi být vždy tak jak ho vidíš tyThuereg wrote: Proto mi nezbývá než oželet monka a jemu podobné, ale pro ty co ho hrát chtějí, když už se hraje na rp servru tak by se měli snažit to zahrát opravdu správně.
Omlouvám se to bylo odbočení.
Ještě zkusim trochu konstruktivní kritiky k tomuhle q.
Bylo to pěkné, ale chvílema sem měl pocit, že až příliš jednoduché. Nenarážim na boj. Spíš šlo o to, že postavy měli až moc stop jasně směřující k jedinému cíly. Chtělo by to provést obtížněji, donutit postavy k většímu zamyšlení a vlastně jim dát i šanci to prostě pomrvit a najít prdlajs a vrátit se s nepořízenou.
To je asi tak muj pohled na věc.