Par dotazu novacka

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Par dotazu novacka

Post by Krysak »

Desmond wrote:To že je chrám zeirovců stále nepřístupný je rozhodně chyba, ten zával měl být pouze dočasný. Jakmile se dostanu do hry, napravím to.
Děkuji moc za všechny lowiky nahoře.
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Par dotazu novacka

Post by Aulus »

Zdravím,

občas když jdu například do Uthgarova doupěte nebo i jinde po přírodě, tak mám všechna monstra modrá (a jindy jsou zase červená). Je to docela nevýhodné vzhledem k tomu, že si musím zrušit neviditelnost, aby na ně vůbec přítelíček a vyvolané bytosti zaútočili. Předpokládám, že jde asi o chybu. Mohl by se na to někdo podívat.

Díky :wink: .
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
Derken-
Bůh
Posts: 4748
Joined: 22:02 12. Mar 2010
Location: Kahzet, město smlouvy
Contact:

Re: Par dotazu novacka

Post by Derken- »

A nemáš s sebou náhodou hraničáře?

Resp. Máš modré jen ty zvířata v přírodě? Nebo i nemrtvé v doupěti?
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Par dotazu novacka

Post by Aulus »

Derken- wrote:A nemáš s sebou náhodou hraničáře?

Resp. Máš modré jen ty zvířata v přírodě? Nebo i nemrtvé v doupěti?
Mám modré i spektry :D .
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Par dotazu novacka

Post by Prasokralik »

Mág může svého přítelíčka ovládat přímo, prostě se do něj převtělíš a zautočíš.

Jinak npc bývají modrá halvně po restartu serveru a to v případě, že jsi první hráč co je po restartu potkal, tuším že při prvotním spawnu se definuje jejich frakce. Vždycky mi pomohlo prostě chvilku počkat a pak zčervenali. Obzvlášť když je server hodně naplněný lidmi to může chvilku trvat.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Par dotazu novacka

Post by Aulus »

Díky moc, zkusím to s tím přítelíčkem. To že za něj můžu hrát jsem věděl, ale nějak mě to v tu chvíli nenapadlo použít. Jinak to s tím, že zčervenali později se mi taky občas stane, ale tady třeba zaútočím na ghůla, ten zčervená, ale všichni kolem něj zůstanou modří, i když útočí na přítelíčka a podobně.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Ellesar
Nováček
Posts: 17
Joined: 14:05 07. Mar 2012

Re: Par dotazu novacka

Post by Ellesar »

Zdravím, jsem zde naprostým nováčkem totálně neznalým systémem multiplayeru a to nemluvě o nwn online. Mé jediné zkušenosti vycházejí pouze ze singlu hry a z naprostého zápalu pro hry na hrdiny (DrD a jemu obdobné).
Potřeboval bych trochu rad a nějaké to malé postrčení v tomto světě.
1. Dá se tu najít někde nějaký popis toho, jak vlastně začít hru? Jediné co se mi povedlo najít jsou obecná pravidla chování a „cítění“ se svou postavou
2. První velký problém na který se mi povedlo narazit je samotný spánek. Zatímco v singlu jsem si hodil šlofíka a za půl minuty jsem byl v pohodě, zde jsem si najal pokoj, vlezu tam a dám spánek. Pak jen koukám a koukám a nic. To mám vážně čekat reálných 80 minut na to, až uplyne 8 hodin, aby postava byla ok? Beru, že je multiplayer a že tedy všichni musí mít stejné podmínky, ale pak by aspoň mohlo fungovat to, že se dá odhlásit a po uplynutí těch 80-ti minut bude postava odpočinutá.
3. V souvislosti s bodem 2) jsem na foru narazil na nějaké rozdíly mezi spánkem a meditací. Může mi to někdo vysvětlit? V DrD jsme to hráli tak, že postavy 8 hodin spali a poté kouzelníci zaostřovali mysl a hraničáři meditovali dalších ½ hodiny. Dá se tedy meditovat bez spánku?
4. Jak je to s léčením zranění. V singlu se postava uzdravila, zde jsem si všiml na foru, že se postava neléčí. Je to jako v DrD, že se dobrým spánkem získá trocha HP, průměrným o něco méně a špatným nic?
5. K čemu jsou ty předměty (ozn. Jako kradené), které postava dostává do začátku?
6. Dá se tu nějak zastavit čas, aby bylo možné nastavit prováděné akce jako v singlu (klasický mezerník)?
7. Jakým způsobem vymažu postavu u svého účtu? Při výběru postavy zde ta ikonka sice je, ale je neaktivní. Pro začátky jsem si vygeneroval pár postav o kterých vím, že už je určitě nebudu chtít hrát a teď mi v soupisu jen zabírají prostor.
8. Jakým způsobem dostanu na panel rychlého použití nějakou specialitu z kruhového výběru (třeba kryt)? V singlu jsem používal přetažení kouzel, ale kruhové jsem vždy vybíral (byl tam na to čas).
Omlouvám se všem zkušeným hráčům, že musí číst článek takové lamy, ale nějak se bohužel zapracovat musím (a bez úplně základních informací by mi to trvalo neuvěřitelně dlouho). Chce to jen to nejmenší startovní nakopnutí a na zbytek už snad přijdu sám.
User avatar
Bruciacullo
DM Thalie
Posts: 2779
Joined: 20:49 21. Jan 2010
Location: Tam kde se slunce bojí a měsíc vždy jen nahlédne
Contact:

Re: Par dotazu novacka

Post by Bruciacullo »

Ellesar wrote:
1. Dá se tu najít někde nějaký popis toho, jak vlastně začít hru? Jediné co se mi povedlo najít jsou obecná pravidla chování a „cítění“ se svou postavou
Hru začneš tím že založíš postavu pak už je to jen na tobě ;)
Ellesar wrote: 2. První velký problém na který se mi povedlo narazit je samotný spánek. Zatímco v singlu jsem si hodil šlofíka a za půl minuty jsem byl v pohodě, zde jsem si najal pokoj, vlezu tam a dám spánek. Pak jen koukám a koukám a nic. To mám vážně čekat reálných 80 minut na to, až uplyne 8 hodin, aby postava byla ok? Beru, že je multiplayer a že tedy všichni musí mít stejné podmínky, ale pak by aspoň mohlo fungovat to, že se dá odhlásit a po uplynutí těch 80-ti minut bude postava odpočinutá.
Spánek trvá tuším pět minut ;) chce to trpělivost a ne po minutě vypěnit že to snad trvá osmdesat minut :)
Ellesar wrote: 3. V souvislosti s bodem 2) jsem na foru narazil na nějaké rozdíly mezi spánkem a meditací. Může mi to někdo vysvětlit? V DrD jsme to hráli tak, že postavy 8 hodin spali a poté kouzelníci zaostřovali mysl a hraničáři meditovali dalších ½ hodiny. Dá se tedy meditovat bez spánku?
Spánkem si odpočneš postavu meditací dobiješ kouzla a dovednosti co mají omezený počet použití
Ellesar wrote: 4. Jak je to s léčením zranění. V singlu se postava uzdravila, zde jsem si všiml na foru, že se postava neléčí. Je to jako v DrD, že se dobrým spánkem získá trocha HP, průměrným o něco méně a špatným nic?
Léčit se můžeš spánkem, lékarničkami, lektvary v chrámech nebo si koupit regenerační itemy.
Ellesar wrote: 5. K čemu jsou ty předměty (ozn. Jako kradené), které postava dostává do začátku?
Aby jsi do světa nevlezl s holým zadkem :)
Ellesar wrote: 6. Dá se tu nějak zastavit čas, aby bylo možné nastavit prováděné akce jako v singlu (klasický mezerník)?
Ne ani tady ani v žádné jiné online hře(aspoň o tom nevím), představ si, že by si řekněme dvacet hrajících hráčů každý zastavoval čas kdy by se mu hodilo :)
Ellesar wrote: 7. Jakým způsobem vymažu postavu u svého účtu? Při výběru postavy zde ta ikonka sice je, ale je neaktivní. Pro začátky jsem si vygeneroval pár postav o kterých vím, že už je určitě nebudu chtít hrát a teď mi v soupisu jen zabírají prostor.
Požádáš tady na fóru o průmaz postav :)
Ellesar wrote: 8. Jakým způsobem dostanu na panel rychlého použití nějakou specialitu z kruhového výběru (třeba kryt)? V singlu jsem používal přetažení kouzel, ale kruhové jsem vždy vybíral (byl tam na to čas).
Omlouvám se všem zkušeným hráčům, že musí číst článek takové lamy, ale nějak se bohužel zapracovat musím (a bez úplně základních informací by mi to trvalo neuvěřitelně dlouho). Chce to jen to nejmenší startovní nakopnutí a na zbytek už snad přijdu sám.
Klikneš pravým na políčko a navolíš i požadovanou vlastnost kterou chceš v onom políčku mít
Neliaen Fey de Erestor - paladinka Dei-Anangova "Slušnému vychování tě neučili, tam kde tě matka vyvrhla z lůna?"

QamuIs Heg qaq law' lorvIs yInqaq puS.

"Účelem každého života, je smrt." - Agent Smith

DM Galli - "So you have chosen death." / https://youtu.be/f94qpLdX9eA
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: Par dotazu novacka

Post by Molly23 »

Ellesare, pan adept ti už snad na vše odpověděl a vůbec se nemusíš stydět, že jsi "lama", já bych to teda radši prostě nazval začátečníkem, každý tím prošel. Nicméně kdyby jsi cokoliv potřeboval, tak jestli mě ve hře zastihneš, klidně se na něco optej pokud bude třeba. Hraji postavy Bohdan Olewczenko a Vilmawien Gener. Přeji rychlé učení a plno zábavy! :)
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Ellesar
Nováček
Posts: 17
Joined: 14:05 07. Mar 2012

Re: Par dotazu novacka

Post by Ellesar »

Moc děkuju za počáteční rady. Už se těším, že to k večeru vyzkouším. :)
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Par dotazu novacka

Post by Shaman88 »

K bodu 3:
Ano dá se meditovat bez spánku, resp. spánek a meditace jsou zde 2 rozdílné věci. Spánek (který obvnovuje únavu)vyvoláš na bezpečném místě pomocí standartního tlačítka jako v singlu. Meditace (která počty kouzel a schopností) můžeš vyvolat kdykoli a to jen pomocí aktivace duše postavy v inventáři nebo napsáním do chatu /pc soul a volbou položky "Meditace".
Ellesar
Nováček
Posts: 17
Joined: 14:05 07. Mar 2012

Re: Par dotazu novacka

Post by Ellesar »

Bruciacullo wrote:

Spánek trvá tuším pět minut ;) chce to trpělivost a ne po minutě vypěnit že to snad trvá osmdesat minut :)
Neboj, nevypěním, aspoň si stihnu udělat kafe :D . Včera jsem se poprvé přihlásil po velikých peripetiích s nastavením. Pak jsem měl cca 1 hoďku na zkoušku. To jistě uznáš, že když hero padne unaven vedle postele a nic se neděje, člověk přecejen neví, co se děje. Mohlo to třeba být nastaveno jako v jiných onlineovkách, že máš na den nějaký povolený počet něčeho (třeba zrovna těch spánků) a žer je musíš nějak aktivovat. No a po vyčerpání by jsi měl utrum až do restartu hry (jsem velice rád, že to tu tak není :D ). Každopádně díky moc, takhle aspoň vím něco dalšího a moc zajímavého. :)
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Par dotazu novacka

Post by Shaman88 »

K bodu 5:
Ty předměty co jsou nastavené jako kradené co má postava od začátku jsou systémové předměty, které dostává každá postava. Je tam:
- duše postavy, která ti po aktivaci (jako standartní předmět) zobrazí další možnosti u postavy, specifické pro tento server.
- PC následování - po aktivaci na a zaměření na cíl, půjde tvoje postava za ním.
- PC kostky - slouží k simulaci libovolných hodů (třeba při komunikaci s DM) to určitě ze stolních her znáš
- PC kámen emocí - pomocí nej může postava vyjadřovat některé emoce ke kterým standartně přístup není, nebo je časově omezen..... když si třeba sedneš přes kruhové menu, tak po čase se opět postavíš... když si sedneš pomocí tohoto kamenu tak sedíš dokud se nepohneš....
Ellesar
Nováček
Posts: 17
Joined: 14:05 07. Mar 2012

Re: Par dotazu novacka

Post by Ellesar »

Shaman88 wrote:K bodu 3:
Ano dá se meditovat bez spánku, resp. spánek a meditace jsou zde 2 rozdílné věci. Spánek (který obvnovuje únavu)vyvoláš na bezpečném místě pomocí standartního tlačítka jako v singlu. Meditace (která počty kouzel a schopností) můžeš vyvolat kdykoli a to jen pomocí aktivace duše postavy v inventáři nebo napsáním do chatu /pc soul a volbou položky "Meditace".
Meditace tedy není nijak omezená? Můžeš meditovat kdykoliv a kdekoliv? Unavuje aspoň? Jak tedy potom funguje omezení počtu kouzel/schopností na den?
Ellesar
Nováček
Posts: 17
Joined: 14:05 07. Mar 2012

Re: Par dotazu novacka

Post by Ellesar »

Shaman88 wrote:K bodu 5:
Ty předměty co jsou nastavené jako kradené co má postava od začátku jsou systémové předměty, které dostává každá postava. Je tam:
- duše postavy, která ti po aktivaci (jako standartní předmět) zobrazí další možnosti u postavy, specifické pro tento server.
- PC následování - po aktivaci na a zaměření na cíl, půjde tvoje postava za ním.
- PC kostky - slouží k simulaci libovolných hodů (třeba při komunikaci s DM) to určitě ze stolních her znáš
- PC kámen emocí - pomocí nej může postava vyjadřovat některé emoce ke kterým standartně přístup není, nebo je časově omezen..... když si třeba sedneš přes kruhové menu, tak po čase se opět postavíš... když si sedneš pomocí tohoto kamenu tak sedíš dokud se nepohneš....
Děkuju za upřesnění, to je to co jsem potřeboval vědět.
Locked