Ano internet a vůbec psaná forma může být kolikrát zavádějící. Nevidíme výraz toho co to píše, jestli se mračí, usmívá, nebo zákeřně usmívá. A také neslyšíme hlas, jestli řve, mluví klidně, nebo provokativně.
Jose, tady je problém právě v těch hráčích. Byl jsem na serveru, kde se král dosazoval z hráčstva. Byl to vždy nějaký příslušník stráže, nebo paladin, prostě ten kdo si to zasloužil. Radu tvořili představení spolků, řemeslník, stráž, dračí rytíři (tady si nejsem jistej) a šlechtici(hajzlíci přesněji

)... a joo na magy zapomínám. Opět se jednalo o hráče. Jenže pak ti jeden hráč přestane hrát... a HLE! Díra. Musíš ji nějak zacpat a tak dále.
Jen pro upřesněnou, hráčské postavy krále a rady byli povětšinou lidé, co se dostali na DM post, nebylo to ale podmínkou.
Nevím zda se to podobá tvé vizi Jose, ale jako s tím bývají problém a neříkám, že to nejde. Ono jde všechno, když se chce

. Mě to bavilo, honosil jsem se titulem Radním zastupující "šlechtu". Potyčky povětšinou byli souboje s démony(NPC), upíry(CvC), drowy a tieflingi (CvC), když král nevyhovoval, nebo nehrál, dosadil se nový král, byli převraty ve spolcích, když neaktivní vůdce podsvětí (ano to byli ti šlechtici

) nereagoval na naléhání podřízených, vyšoupl se a na trůně stanul jiný, kdo si na to troufl, nebo koho tam ostatní nastrčili atd.
No, dle mě by bylo příjemné, kdyby se umožnilo připojit se k jistým NPC frakcím a propojit to s nynějším systémem.
Dám příklad:
Ahoj pane vrchní mágu, Tady Tonda našel mě a Jeremiáše a to... chceme se učit magii u vás u Azurových mágů.
No jooo! Ale musíte ukázat že za to stojíte!
*po pár jednoduchých, krátkých q*
Fajn, tady máte hábitky, hůlčičky a zakládám učební skupinu 3.B! Jste tedka studenti. Tonda je předseda třídy, budu komunikovat s ním.
¨
Jupí!
*po dalších už těžších a vážnějších q*
Tak musím říct, že jste prošli studiem, ted vás čeká maturita...
*a když neuspějou*
Co jste to za budiž kničemi? To jste chtěli studovat magii? Všichni propadáte... kšá!
*a když je málo lidí*
Je mi líto studenti. Musíme uzavřít vaší studijní skupinu, protože si nemůžeme dovolit zaměstnávat naše mágy pro tak málo učňů. NAjděte nové studenty a můžete ve výuce pokračovat. Cože? Spojit se s jinou skupinou? Všechny jsou plné! Marš na ulici!
No dál to snad rozepisovat nemusím

. Snad jsem pochopen.