Page 6 of 7
Re: Time stop a povolání epického draka
Posted: 14:11 01. Dec 2011
by Glumišek
A prdí taky draci?
Re: Time stop a povolání epického draka
Posted: 14:16 01. Dec 2011
by G-ladiator
Podívám se do Draconomiconu
...
Tak Draconomicon se touto otázkou nezabývá, což mě velice zklamalo.
Re: Time stop a povolání epického draka
Posted: 14:50 01. Dec 2011
by Prasokralik
Draci nemůžou prdět protože by si přitom sežehli pr...
Re: Time stop a povolání epického draka
Posted: 16:11 01. Dec 2011
by kokosak
Draci prdí. Většinou ale na revers. Proto je nesprávné označení "dračí dech", nicméně věrohodné pojmenování této schopnosti by se mohlo dotknout zejména útlocitných hráčů rddček.
Re: Time stop a povolání epického draka
Posted: 16:17 01. Dec 2011
by kokosak
Derken- wrote:
A jakou cast nechapes?
Aura je utocna akce
Summon NEsmi utocit
je to V PRAVIDLECH
Že dračí aura je útočná akce, která je zakázaná je v této chvíli pouze tvůj soukromý výklad pravidel. Žádné tvé vybarvení, ani jiné zvýraznění textu to nezmění.
Re: Time stop a povolání epického draka
Posted: 16:24 01. Dec 2011
by Derken-
A co to podle tebe je? Boost jako třeba mass haste? Je to plošná útočná akce stejně jako curse song, banshee a další

Re: Time stop a povolání epického draka
Posted: 16:54 01. Dec 2011
by Shaman88
Dračí aura není útočná akce... hráče ale efekt který má vyvolané npc v základu.
Re: Time stop a povolání epického draka
Posted: 17:12 01. Dec 2011
by kokosak
Derken- wrote:A co to podle tebe je? Boost jako třeba mass haste? Je to plošná útočná akce stejně jako curse song, banshee a další

Dobrá otázka. Podle mě jde o implementaci DnD dračí "frightfull presence". Citát z 3,5 edice:
Frightful Presence (Ex): A young adult or older dragon can
unsettle foes with its mere presence. The ability takes effect automatically
whenever the dragon attacks, charges, or flies overhead.
Nejedná se tedy o to, že by drak zakouzlil Fear. Je prostě STRAŠNEJ. Je to vobrovský děsivý hovado. Že se ho lekneš, nebo nelekneš tak nezávisí ani tak na tom, jestli "odoláš kouzlu", jako spíš na tom, jestli se před drakem neposereš strachy. Takže dohadovat se o tom, jestli si drak může, nebo nemůže hodit auru, když má strach vzbuzovat prakticky pořád je podle mě úplně irelevantní a nepodstatná diskuse.
Re: Time stop a povolání epického draka
Posted: 17:17 01. Dec 2011
by Grin
zdravim, sic aura neni primo utocna akce, ale pokud by se i nadale mohl drak nebo jine podobne sumony takhle pouzivat, vypadalo by to pri stretu s wiznou/sockou pokazde nasledovne. Caster sesle mordekaina, aby popadali pripadne imky a nasledovne(klidne v tom samem kole) time stop. Pak vyvola draka a obeha s nim vsechny zucastnene protivniky. Pokud se hazi na hod pokazde kdyz protivnik vstoupi do aury nebude jiste problem vzit odolnejsi jedince na will vickrat.
Otazkou je, zda vedeni chce, aby se takto vyhravali cvc a cvn souboje.
Jinak ano, musim dat za pravdu tem, ze pravidla pro pouziti TS v tomto pripade nemluvi zcela jasne.
Re: Time stop a povolání epického draka
Posted: 17:24 01. Dec 2011
by KaTo
kokosak wrote:...dračí "frightfull presence"....že by drak zakouzlil Fear. Je prostě STRAŠNEJ. ...
Pro kokosák: Problém je ten, že NWN tuhle "dračí" schopnost neumí aplikovat jinak, než "aktivací" Aury strachu (btw - drak ji myslím technicky nečaruje, ale používá jako feat, aktivace aury je "nepřerušitelná") Jenže že derken a spol metagejmují, protože vědí, že tenhle vyvolaný summon je proti jejich postavám seno...a nemít tu auru, tak ho zrasí během dvou kol.
Offico pro tým: To je opravdu takový problém kontaktovat Rejtyho, aby si přečetl tento topic nebo mu ho přetlumočit či (nedejbože

) tento problém nechal projít vlastní hlavou a rozhodnout se?
Dračí sumonn, který si v TS aktivuje auru strachu ALE NEZAUTOCI, se používat smí: Ano nebo Ne?
Btw - tahle část je pro Bahňáka, kterýmu pořád chybí flame, ale sám má hnědý bezpečnostní trenky

nějaký rozpoutat

:
*rozbrečí se* Ale tatíííí, dyť Drak tu auru nemá hned po "vysumonování", on si ji musí systémově načarovat *dupne vztekle nožkou*. Takže to je kouzlo a to se v TS nesmííííí!!! *rozbrečí se* A krom toho kamarádi si dali permku! A hlavně se to nesmí, protože sme toho draka nevyvolali my!
edit Grin: Ale ten mág by v TSku neměl se sumonnem pobíhat, aby opakovaně házel soupeřům na vůli. To už je "používání" draka. aspoň jak to chápu já.
Re: Time stop a povolání epického draka
Posted: 17:34 01. Dec 2011
by kokosak
Grin wrote:....
Pokud by wizna obíhala s drakem zůčastněné, pak by to bylo jednoznačně e-e. Draka se můžeš leknout v momentě, co se před tebou objeví. Dokud je drak v TS, nikdo krom wizny ho nevidí.
BTW mě teda napadá dost lepších způsobů, jak využít ten omezenej čas v TSku, než pobíhat se summonem za zadkem jak idiot jen proto, aby si protistrana hodila jeden sejv navíc. Vzhledem k velikosti aury a "jednoduchosti" ovládání summona se myslim víc ani nestihne.
Re: Time stop a povolání epického draka
Posted: 17:37 01. Dec 2011
by J.F.Payne
Neříkejte, že je s itemama na vůli nebo s bonusama proti strachu, nebo z featama (epickej feat vůle se hodně hodí) problém přehodit to DC...?
Re: Time stop a povolání epického draka
Posted: 17:47 01. Dec 2011
by -darkvision-
kokosak wrote:[ Je to vobrovský děsivý hovado. Že se ho lekneš, nebo nelekneš tak nezávisí ani tak na tom, jestli "odoláš kouzlu", jako spíš na tom, jestli se před drakem neposereš strachy. Takže dohadovat se o tom, jestli si drak může, nebo nemůže hodit auru, když má strach vzbuzovat prakticky pořád je podle mě úplně irelevantní a nepodstatná diskuse.
V tom případě ale pak nechápu, proč ta aura nepůsobí i na ty "hodný" proč jen na ty s odporem? Jen ty co máš červený? A na modrý ne? Proč na modrý ne? Když má vzbuzovat co má ??
Proč? Protože NWN, nějakej setting a kdyby se tu mělo řešit že nechodíme na wc, protože jíst musíme a tak když nejíme tak bychom měli umírat etc.
FAKT DROBNOSTI.
Fakt je že když jsi v auře strachu tak si musíš hodit na vůli. Fakt je že jen ty na které máš odpor. Odpor dáváš lidem před tím než na ně co? Než na ně ZAÚTOČÍME , tudíž já auru strachu beru jako útočnou akci, když to mé NEPŘÁTELÉ může nějakým způsobem ovlivnit.
Re: Time stop a povolání epického draka
Posted: 17:51 01. Dec 2011
by Lambijec
KaTo wrote:Dračí sumonn, který si v TS aktivuje auru strachu ALE NEZAUTOCI
O tom by se dalo polemizovat... negativně ovlivní postavu, což beru jako utočnou akci... takže zautočí čí nezautočí?
KaTo wrote: Ale ten mág by v TSku neměl se sumonnem pobíhat, aby opakovaně házel soupeřům na vůli. To už je "používání" draka. aspoň jak to chápu já.
Co není zakázáno, je povoleno... nikde zákaz jakkoliv pohybovat se summonem nevidím... a jestliže pro některé jedince aura není utočná akce, je vlastně zcela jedno kam a jak se proběhne, že ve výsledku mají všichni fear je asi taky zcela nepodstatné, nechtěl by někdo udělat auru kde by se házelo rovnou na smrt?
Re: Time stop a povolání epického draka
Posted: 17:53 01. Dec 2011
by Lambijec
J.F.Payne wrote:Neříkejte, že je s itemama na vůli nebo s bonusama proti strachu, nebo z featama (epickej feat vůle se hodně hodí) problém přehodit to DC...?
Ne každej přehodí DC 30
