Page 6 of 17

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Posted: 18:06 17. Apr 2012
by kucik
Prasokralik wrote:mnich, omračující pěst?
Ta je hardcoded, pokud vim.
edit: ... a nepoužívá proto stejnou funkci pro výpočet DC.

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Posted: 18:10 17. Apr 2012
by Shaman88
Ano přesně, ta je hardcoded.

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Posted: 18:12 17. Apr 2012
by Shaman88
Jediné povolání které by mohlo z toho bugu těžit je PDK. Protože má FEAR a ten by tohoto bugu zvládl využít. Ale stejně teď není mistr na thalii takže je to jedno.

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Posted: 18:28 17. Apr 2012
by Decka
Ono jaksi už to, že se jedná přímo o číslo "127" napovídá, že to bude buglý (samozřejmě mimo to, že je to logický)..

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Posted: 18:48 17. Apr 2012
by xxxMajkyxxx
Myslim ze PurpleDragon Knight by byl celkem pouzitelny a hratelny s bardem.

Je to sice nesmerodatne zde na TH, ale v kombinaci tri povolani brad/PDK/torm je zajimavej a dost hratelnej build.

Nevim jestli se jedna o bug nebo fičuru, ale PDK schopnosti se projevuji na vsech clenech druziny i v pripade ze jsou ostatni clenove druziny na opacnem konci sveta.

EDIT: a jako druha moznost.....sorcerer/PDK, jako extra chvilkove boosty od PDK pro partu.....na bosse to staci, tusim ze heroic shiel ma neomezene seslani

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Posted: 02:02 18. Apr 2012
by Caehan
Ohledně těch kouzel sesilatelných ve zbroji, dodal bych, že když se sešle jako still spell, tak selhání kouzla za zbroj se nepoužívá.

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Posted: 10:16 18. Apr 2012
by Shaman88
To berserk: Jen mám jednu připomínku - na 1.lvlu je vhodné začít barbarem - má 4 + int skillpointů a bojovník je 2+int, a na prvním lvlu se ti to násobí 4x tak jsou to body zadarmo.


Jinak nevíte jak na Thalii hrát druida, snažím se od včerejška něco vymyslet a zatím se mi nic nepovedlo. Začínám si fakt myslet že druid je tím nejslabším povoláním na thalii.
Abych to vysvětlil - to že nejde zkombinovat s monkem, aby měl AC je jasné, jenže on nejde ani navléct ani do fullplatu protože pak přichází o svá kouzla, takže to že používá božskou magii která jde používat ve zbroji je úplně k ničemu... resp. ještě víc k ničemu než mág protože ten si na sebe může hodit stříbrnou zbroj nebo použít klidné kouzlo.... Takže je třeba druida hrát jako mága asi..., ale to je taky nehratelné protože v jeho kouzlech není žádná neviditelnost, která je pro mágy stěžejní, taktéž nemá lepší útočiště.... takže co s tím?
Máte někdo nějaký nápad?

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Posted: 10:20 18. Apr 2012
by zachy
Buď maxovat moudrost kvůli těm přeměnám nebo jít prostě na měňavce a udělat vlastně to samý :mrgreen:
EDIT: slabej není, na 10. urovni si můžeš ochočit prastarýho divočáka a expit v prahvozdu :mrgreen: ale je to trošku v rozporu s přesvědčením pomáhat zvířátkům :D

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Posted: 10:24 18. Apr 2012
by Maya
Duid získá sílu asi jen v kombinaci s měňavcem na podobách, samostatnýho jsem ho viděla jen ojediněle a to přímo na RP kvůli jistým proměnám. Jinak je asi jedina schudna cesta s měňavcem :)

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Posted: 10:30 18. Apr 2012
by xxxMajkyxxx
Druid/Torm nebo Druid/Barbar a Dragon Shape. Preju ovsem pevny nervy pri expeni....

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Posted: 11:04 18. Apr 2012
by Shaman88
Právě druid torm na draka a druid měnavec...
Když o tom tak uvažuju možná by bylo vhodné druida měnavce s moudrostí 11 a do plátovky, stejně o ty kouzla příjde a to AC potřebuje v tý proměně víc.

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Posted: 11:52 18. Apr 2012
by KaTo
Shaman88 wrote:Právě druid torm na draka a druid měnavec...
Když o tom tak uvažuju možná by bylo vhodné druida měnavce s moudrostí 11 a do plátovky, stejně o ty kouzla příjde a to AC potřebuje v tý proměně víc.
Kde jsi přišel na to, že druid (pokud si vezme Feat na těžkou zbroj nebo dualclass (třeba) s bojovníkem) přijde v plátovce o schopnost kouzlit?
Tuhle "featuru" (co vím) Labir na Thalii, ale standart chování NWN to není.

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Posted: 12:06 18. Apr 2012
by Shaman88
KaTo wrote:Kde jsi přišel na to, že druid (pokud si vezme Feat na těžkou zbroj nebo dualclass (třeba) s bojovníkem) přijde v plátovce o schopnost kouzlit?
Tuhle "featuru" (co vím) Labir na Thalii, ale standart chování NWN to není.
Na stránkách je napsáno toto:
Druidi a výbava:
Druidi nemohou nosit kovové zbroje a z kovových zbraní mohou používat jen ty, které mají dostupné ze zakladu (napr. scimitar, srp).
Nicméně zatím nikdo nebyl schopný podat informaci jak přesně tohle funguje. Kdysi se to tady někde řešilo, našel jsem to v koši... a tam bylo napsáno že druid pak nemůže nějakou dobu kouzlit - když si obleče zbroj.

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Posted: 12:06 18. Apr 2012
by Nalkanar
Druidi a výbava:

Druidi nemohou nosit kovové zbroje a z kovových zbraní mohou používat jen ty, které mají dostupné ze zakladu (napr. scimitar, srp).

http://thalie.pilsfree.cz/zbrane-a-vybaveni-51.htm

EDIT: Shaman mě překonal...
Na EQ to bylo řešeno tak, že si člověk nasadil železnou zbroj a naskočil mu postih do moudrosti (tuším že docela velký a bez ohledu na kvality zbroje).

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Posted: 12:18 18. Apr 2012
by Shaman88
Zajímalo by mě taky jak je to se štíty - o těch se tam nic nepíše....
Jako kdyby mohl pavézu a jen lehkou zbroj tak by se to dalo nějak udělat... těch 5 ac není zas tak moc, a dalo by se to nějak vykompenzovat.